FUNDUSZ REMONTOWY -ROZLICZENIA ZA REMONTY

karolaakarolaa Użytkownik
edytowano września 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Fundusz remontowy naliczany jest u nas 1zł za m2.Czyli za moje mieszkanie 56zł miesięcznie.
Przy dociepleniu bloku koszt był rozliczony procentowo,czyli ci co maja większe mieszkania płacili wiecej,a mniejsze mniej.Jak wygląda natomiast rozliczenie kosztów za np zmiane instalacji elektrycznej i gazowej,malowanie klatki lub zakładanie poręczy w piwnicy?Logicznie myśląc wszyscy za te rmonty powinni zaplacic tyle samo, a nie w zależności od powierzchni mieszkania,bo uwazam,że nie ma to znaczenia.Bo dlaczego "Kowalski",ktory ma mniejsze mieszkanie ma płacić mniej za instalację lub malowanie klatki(gdzie ścianki od drzwi wejściowych poszczegolnych lokatorów jest taka sama) ma płacić mniej,a ten co ma większe mieszkanie ma płacic za takie remonty więcej.Poręczy w piwnicy nie będę też uzywała inaczej niz sąsiad z mniejszym lokalem.Wydaje mi się,że nasza wspolnota kieruje zasadami z zamierzchlych czasow PRL-u,gdzie odbywały sie także remonty w mieszkaniach.:confused:

Komentarze

  • Opcje
    kielonekkielonek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jako że zaliczki na FR należą do kosztów zarządu - więc ich wysokość a także rozliczanie remontów części wspólnych - powinno być obliczane i rozliczane zgodnie z prawem a więc wg. udziałów (art. 12 ust.2, art. 13, art. 14, art. 17 UoWL).
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zasada przy płatnościach na koszty utrzymania części wspólnej (w tym remontowe) jest następująca:
    Płacisz nie za używanie tylko za to że jesteś właścicielem.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2013
    [cite] karolaa:[/cite]Fundusz remontowy naliczany jest u nas 1zł za m2.Czyli za moje mieszkanie 56zł miesięcznie.
    Przy dociepleniu bloku koszt był rozliczony procentowo,czyli ci co maja większe mieszkania płacili wiecej,a mniejsze mniej.

    Jak wygląda natomiast rozliczenie kosztów za np zmiane instalacji elektrycznej i gazowej,malowanie klatki lub zakładanie poręczy w piwnicy?
    tyla samoe co wynikaów z zapisó ustawy o właśnsoci lopkali .
    [b]Prawa i obowiązki właścicieli lokali[/b]
    [b]Art. 12.[/b]
    2. Pożytki i inne przychody z nieruchomości wspólnej służą pokrywaniu wydatków związanych z jej utrzymaniem, a w części przekraczającej te potrzeby [b]przypadają właścicielom lokali[b] w stosunku do ich udziałów[/b].[/b] 
    [b][color=#00f]W takim samym stosunku właściciele lokali ponoszą wydatki i ciężary związane z utrzymaniem nieruchomości wspólnej[/color] [/b]w części nie znajdującej pokrycia w pożytkach i innych przychodach.
    

    Logicznie myśląc wszyscy za te rmonty powinni zaplacic tyle samo, a nie w zależności od powierzchni mieszkania,bo uwazam,że nie ma to znaczenia. Bo dlaczego "Kowalski",ktory ma mniejsze mieszkanie ma płacić mniej za instalację lub malowanie klatki(gdzie ścianki od drzwi wejściowych poszczegolnych lokatorów jest taka sama) ma płacić mniej,a ten co ma większe mieszkanie ma płacic za takie remonty więcej.
    Poręczy w piwnicy nie będę też uzywała inaczej niz sąsiad z mniejszym lokalem.
    Wydaje mi się,że nasza wspolnota kieruje zasadami z zamierzchlych czasow PRL-u,gdzie odbywały sie także remonty w mieszkaniach.:confused:
    we wspólnocie logiki raczej nie znajdziesz tak wynika z art. 12.2 UoWL ... We wspólnocie ponosisz koszty wg udziału w częściach wspólnych , czyli od stanu posiadania, a nie za to z czego korzystasz .
    Włąściciele z parteru nie chciałby ponosic kosztów naprawy dachu bie z niego nie korzysta , z logicznego myslenia wynika że dach chroni tylko tych co podnim bezpośrednio mieszkają.

    Ci z najwyższych pięter nie chcieli by płacić za naprawę niesprawnej kanalizacji tym z parteru, bo ich nie zalewają fekalia ....
    Jak widzisz logika we wspólnocie nie ma zostawania zwłaszcza przy ponoszeniu kosztów utrzymania nieruchomości.

    Wydaje mi się , że zanim tu wpadłeś tu na forum to zapominałeś zapoznać się z tekstem ustawy o własności lokali ...:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.