zarząd - projekty uchwał i głosowania bez zwoływania zebran

mechanik-86mechanik-86 Użytkownik
edytowano października 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
mam taką oto sytuację zakończono termomodernizację zarząd bez powiadomienia pozostałych właścicieli podpisał protokół zdawczo odbiorczy tej termomodernizacji , po czym bez zwoływania zebrania doszedł do wniosków żeby wykonać nowy to znaczy na bazie starego domofon - przegłosował to bez zebrania w trybie indywidualnego zbierania głosów . Dwa dni temu ponownie członek zarządu przyszedł z propozycją (gotowym projektem uchwały ) na wykonanie nowego chodnika przed wejściem na klatki z pol-bruku jak też zrobieniem schodów (zejście do piwnic na zewnątrz budynku terakota) w ten sposób zarząd nie daje możliwości przedyskutowania danych uchwał wypowiedzenia się przeciwników którzy mogą mieć uzasadnione powody do sprzeciwu jak też nie daje możliwości wybrania firmy która miała by wykonać te prace . Dodam tylko że przy tworzeniu kosztorysu odnośnie termomodernizacji . Firma wykonująca termomodernizację skasowała już nas za pozycję remont schodów zewnętrznych do piwnicy . Co zrobić z takim fantem dwoje właścicieli w ogóle nie podpisało tej uchwały popieram ich stanowisko to znaczy chcą oni wiedzieć co mają do powiedzenia Ci którzy nie zgadzają się na uchwalenie tej uchwały jak też uważają (podobnie jak ja) że to właściciele powinni decydować jako organ że tak powiem uchwałodawczy o tym jakie uchwały podjąć i jakie prace wykonać a zarząd jako że tak powiem organ wykonawczy ma ewentualnie po uzyskaniu pełnomocnictwa na wykonanie tych uchwał dbać o ich realizację .

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zawsze możesz zagłosować PRZECIW ... będzie dowód w sprawie ...
  • Opcje
    mechanik-86mechanik-86 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba to znaczy proponujesz żeby zaskarżyć taką uchwałę , ale z jakich powodów .
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2013
    [cite] mechanik-86:[/cite]Kuba to znaczy proponujesz żeby zaskarżyć taką uchwałę , ale z jakich powodów .
    Ja nie napisałem że masz zaskarżyć , ale zagłosować przeciw ...
    Głosowanie we wspólnocie polega na tym, że realizowana jest ta opcja, która ma więcej niż 50% udziałów ZA...
    Czy u was nie pojmujecie uchwały o Planie remontów NW.?
    [cite] mechanik-86:[/cite]Co zrobić z takim fantem dwoje właścicieli w ogóle nie podpisało tej uchwały popieram ich stanowisko to znaczy chcą oni wiedzieć co mają do powiedzenia Ci którzy nie zgadzają się na uchwalenie tej uchwały jak też uważają (podobnie jak ja) że to właściciele powinni decydować jako organ że tak powiem uchwałodawczy o tym jakie uchwały podjąć i jakie prace wykonać a zarząd jako że tak powiem organ wykonawczy ma ewentualnie po uzyskaniu pełnomocnictwa na wykonanie tych uchwał dbać o ich realizację .
    dobrze główkujesz , bardzo dobrze...
  • Opcje
    mechanik-86mechanik-86 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba zrozum że troje właścicieli tak rozumuje i teraz podpisanie nawet przeciw daje większość tym co jest za uzbierają 50 + 1 % i mają nas w czterech literach zebrania nie zwołają może jak trzech właścicieli w ogóle nie ustosunkuje się do tych uchwał to wtedy wróci do normalności to znaczy że to zebranie właścicieli będzie decydowało o tym jakie podjąć uchwały a zarząd będzie je realizował . Jeżeli chodzi o plan to został on zrealizowany po wykonaniu termomodernizacji więcej żadnych nazwijmy to inwestycji nie w planie rocznym nie przewidywaliśmy .

    Nowy doklejony: 11.10.13 00:33
    Czy ktoś w tej kwestii może mi coś poradzić . Co możemy zrobić z tą sprawą .
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] mechanik-86:[/cite]mam taką oto sytuację zakończono termomodernizację zarząd bez powiadomienia pozostałych właścicieli podpisał protokół zdawczo odbiorczy tej termomodernizacji , po czym bez zwoływania zebrania doszedł do wniosków żeby wykonać nowy to znaczy na bazie starego domofon - przegłosował to bez zebrania w trybie indywidualnego zbierania głosów . Dwa dni temu ponownie członek zarządu przyszedł z propozycją (gotowym projektem uchwały ) na wykonanie nowego chodnika przed wejściem na klatki z pol-bruku jak też zrobieniem schodów (zejście do piwnic na zewnątrz budynku terakota) w ten sposób zarząd nie daje możliwości przedyskutowania danych uchwał wypowiedzenia się przeciwników którzy mogą mieć uzasadnione powody do sprzeciwu jak też nie daje możliwości wybrania firmy która miała by wykonać te prace . Dodam tylko że przy tworzeniu kosztorysu odnośnie termomodernizacji . Firma wykonująca termomodernizację skasowała już nas za pozycję remont schodów zewnętrznych do piwnicy . Co zrobić z takim fantem dwoje właścicieli w ogóle nie podpisało tej uchwały popieram ich stanowisko to znaczy chcą oni wiedzieć co mają do powiedzenia Ci którzy nie zgadzają się na uchwalenie tej uchwały jak też uważają (podobnie jak ja) że to właściciele powinni decydować jako organ że tak powiem uchwałodawczy o tym jakie uchwały podjąć i jakie prace wykonać a zarząd jako że tak powiem organ wykonawczy ma ewentualnie po uzyskaniu pełnomocnictwa na wykonanie tych uchwał dbać o ich realizację .<script type="text/javascript"><!--
    document.writeln('<'+'scr'+'ipt type="text/javascript" src="http://home.hit.stat24.com/_'+(new Date()).getTime()+'/script.js?id=zNDgvPCI9zU72Z6OmMmIgcTYXtcN2m7IHlbdaCWhHPf.C7"></'+'scr'+'ipt>');
    //--></script>

    Zarząd ma prawo przeprowadzić głosowanie w trybie indywidualnego zbierania głosów, jednak właściciele mogą złożyć przecież wniosek o zwołanie zebrania celem przedyskutowania sprawa objętych projektami uchwał - wystarczy, że będzie pochodził od właścicieli, których udziały wynoszą co najmniej 1/10.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    mariannamarianna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pilne!
    Nigdzie nie mogę znaleźć wyroku SA we Wrocławiu sygn. I ACa 334/03.
    Potrzebuję poznać pełną jego treść.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A czytałaś te komentarze ?: https://forum.zarzadca.pl/komentarz/47176/
  • Opcje
    mariannamarianna Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    A czytałaś te komentarze ?: https://forum.zarzadca.pl/komentarz/47176/
    Tak, czytałam. Dlatego bardzo mi zależy, aby poznać dokładnie sprawę zakończoną wyrokiem, o którym wspomniałam wyżej. Niestety, nigdzie nie mogę znaleźć go w całości. Wszędzie cytowany jest właśnie ten jeden fragment.
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    JakubJakub Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wyrok ten nie był opublikowany dlatego go nigdzie nie ma w całości.
    "...W uzasadnieniu wyroku z dnia 8 maja 2003 roku, sygn, IACa 334/03 (niepubl.) Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wskazał, że " w wypadku podjęcia przez zarządcę decyzji o podejmowaniu uchwał w trybie indywidualnego zbierania głosów Zarządca winien umożliwić wszystkim właścicielom głosowanie doręczając im wcześniej projekty uchwał będących przedmiotem głosowania". Sąd zwróci też uwagę, że „aczkolwiek istotnie obowiązek umożliwienia wszystkim członkom wspólnoty brania udział w głosowaniu, jak również obowiązek doręczania przez Zarządcę projektów uchwał nie wynika wprost z przepisów Ustawy o własności lokali, to należy posiłkując się art. 32 tej ustawy, a także ukształtowaną praktyką i orzecznictwem uznać, że istotnie obowiązek taki istnieje."..." - http://www.zarzadca.pl/pytania-i-odpowiedzi/69-prawo/868-glosowanie-nad-uchwalami-wlasciciela-z-wiekszosciowym-udzialem-w-nieruchomosci
    Skrót "niepubl." oznacza, że wyrok nie został opublikowany w żadnym zbiorze orzeczeń (np. OSNKW, OSA itp.). Wyroki są upubliczniane wtedy, kiedy orzekający sędziowie zadecydują o jego publikacji. Najczęściej dzieje się tak wtedy, kiedy przedmiot rozstrzygnięcia jest zawiły i nietypowy lub orzeczenia wojewódzkich sądów administracyjnych w jego zakresie są niejednorodne.
  • Opcje
    mariannamarianna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Najczęściej dzieje się tak wtedy, kiedy przedmiot rozstrzygnięcia jest zawiły i nietypowy lub orzeczenia wojewódzkich sądów administracyjnych w jego zakresie są niejednorodne.
    Sądzac po tych publikowanych fragmentach ten przypadek też był ciekawy, nie udało mi się trafić na żaden podobny. Nigdzie nie trafiłam, aby sąd wypowiadał się na temat konieczności wcześniejszego przedstawienia właścicielowi projektu uchwały głosowanej obiegiem. Zawsze jest mowa o zebraniu i możliwości dyskusji nad projektami uchwał.
    Jeśli możecie podrzucić jakąś analogię do wyroku I ACa 334/03, będę wdzięczna.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite]marianna[/cite]Nigdzie nie trafiłam, aby sąd wypowiadał się na temat konieczności wcześniejszego przedstawienia właścicielowi projektu uchwały głosowanej obiegiem.
    kiedyś ten pierwszy raz musi nastąpić...

    Indywidualne karty do głosowania w drodze indywidualnego zbierania głosów spełniają warunki dostarczenia projektu uchwały . Metoda "kolędowania z uchwałą" tego warunku nie spełnia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.