zarząd - projekty uchwał i głosowania bez zwoływania zebran
mechanik-86
Użytkownik
mam taką oto sytuację zakończono termomodernizację zarząd bez powiadomienia pozostałych właścicieli podpisał protokół zdawczo odbiorczy tej termomodernizacji , po czym bez zwoływania zebrania doszedł do wniosków żeby wykonać nowy to znaczy na bazie starego domofon - przegłosował to bez zebrania w trybie indywidualnego zbierania głosów . Dwa dni temu ponownie członek zarządu przyszedł z propozycją (gotowym projektem uchwały ) na wykonanie nowego chodnika przed wejściem na klatki z pol-bruku jak też zrobieniem schodów (zejście do piwnic na zewnątrz budynku terakota) w ten sposób zarząd nie daje możliwości przedyskutowania danych uchwał wypowiedzenia się przeciwników którzy mogą mieć uzasadnione powody do sprzeciwu jak też nie daje możliwości wybrania firmy która miała by wykonać te prace . Dodam tylko że przy tworzeniu kosztorysu odnośnie termomodernizacji . Firma wykonująca termomodernizację skasowała już nas za pozycję remont schodów zewnętrznych do piwnicy . Co zrobić z takim fantem dwoje właścicieli w ogóle nie podpisało tej uchwały popieram ich stanowisko to znaczy chcą oni wiedzieć co mają do powiedzenia Ci którzy nie zgadzają się na uchwalenie tej uchwały jak też uważają (podobnie jak ja) że to właściciele powinni decydować jako organ że tak powiem uchwałodawczy o tym jakie uchwały podjąć i jakie prace wykonać a zarząd jako że tak powiem organ wykonawczy ma ewentualnie po uzyskaniu pełnomocnictwa na wykonanie tych uchwał dbać o ich realizację .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
Głosowanie we wspólnocie polega na tym, że realizowana jest ta opcja, która ma więcej niż 50% udziałów ZA...
Czy u was nie pojmujecie uchwały o Planie remontów NW.?
dobrze główkujesz , bardzo dobrze...
Nowy doklejony: 11.10.13 00:33
Czy ktoś w tej kwestii może mi coś poradzić . Co możemy zrobić z tą sprawą .
Zarząd ma prawo przeprowadzić głosowanie w trybie indywidualnego zbierania głosów, jednak właściciele mogą złożyć przecież wniosek o zwołanie zebrania celem przedyskutowania sprawa objętych projektami uchwał - wystarczy, że będzie pochodził od właścicieli, których udziały wynoszą co najmniej 1/10.
Nigdzie nie mogę znaleźć wyroku SA we Wrocławiu sygn. I ACa 334/03.
Potrzebuję poznać pełną jego treść.
Z góry dziękuję za pomoc.
"...W uzasadnieniu wyroku z dnia 8 maja 2003 roku, sygn, IACa 334/03 (niepubl.) Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wskazał, że " w wypadku podjęcia przez zarządcę decyzji o podejmowaniu uchwał w trybie indywidualnego zbierania głosów Zarządca winien umożliwić wszystkim właścicielom głosowanie doręczając im wcześniej projekty uchwał będących przedmiotem głosowania". Sąd zwróci też uwagę, że „aczkolwiek istotnie obowiązek umożliwienia wszystkim członkom wspólnoty brania udział w głosowaniu, jak również obowiązek doręczania przez Zarządcę projektów uchwał nie wynika wprost z przepisów Ustawy o własności lokali, to należy posiłkując się art. 32 tej ustawy, a także ukształtowaną praktyką i orzecznictwem uznać, że istotnie obowiązek taki istnieje."..." - http://www.zarzadca.pl/pytania-i-odpowiedzi/69-prawo/868-glosowanie-nad-uchwalami-wlasciciela-z-wiekszosciowym-udzialem-w-nieruchomosci
Skrót "niepubl." oznacza, że wyrok nie został opublikowany w żadnym zbiorze orzeczeń (np. OSNKW, OSA itp.). Wyroki są upubliczniane wtedy, kiedy orzekający sędziowie zadecydują o jego publikacji. Najczęściej dzieje się tak wtedy, kiedy przedmiot rozstrzygnięcia jest zawiły i nietypowy lub orzeczenia wojewódzkich sądów administracyjnych w jego zakresie są niejednorodne.
Jeśli możecie podrzucić jakąś analogię do wyroku I ACa 334/03, będę wdzięczna.
Indywidualne karty do głosowania w drodze indywidualnego zbierania głosów spełniają warunki dostarczenia projektu uchwały . Metoda "kolędowania z uchwałą" tego warunku nie spełnia.