piec co w piwnicy

kachnakachna Użytkownik
edytowano września 2009 w Zarządzanie Nieruchomościami
Nasz kotłownia upadła, musimy założyc swoje ogrzewanie. Czy mogę postawic piec co w swojej piwnicy.Pozdrawiam.

Komentarze

  • Opcje
    PoliterPoliter Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Powinniscie w pierwszej kolejnosci podjac uchwale o rezygnacji ze wspolnego systemu grzewczego i przejsciu na system indywidualnego ogrzewania.
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wymogi dotyczące pomieszczenia:

    - Kubatura pomieszczeń, w których instaluje się urządzenia gazowe, nie powinna być mniejsza niż:
    1) 8 m3 - w przypadku urządzeń pobierających powietrze do spalania z tych pomieszczeń,
    2) 6,5 m3 - w przypadku urządzeń z zamkniętą komorą spalania.

    - Pomieszczenia, w których instaluje się urządzenia gazowe, powinny mieć wysokość co najmniej 2,2 m.
  • Opcje
    kachnakachna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję za odpowiedż. To nie będzie ogrzewanie gazowe lecz piec wszystko palny. Mieszkam na parterze budynku dwupiętrowego, moja piwnica znajduje się pod moim mieszkaniem. Czy mogę taki piec postawic w mojej piwnicy bez zgody wspólnoty.Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak, musi być zgoda wspólnoty a następnie projekt i pozwolenie na budowę.

    Warunki jakie musi spełniać pomieszczenie w zależności od mocy cieplnej pieca z rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie:

    1. Pomieszczenia przeznaczone do instalowania kotłów na paliwo stałe i pomieszczenia składu paliwa i żużlowni oraz pomieszczenia przeznaczone do instalowania kotłów na olej opałowy i pomieszczenia magazynu oleju opałowego powinny odpowiadać przepisom rozporządzenia, w tym określonym w § 220 ust. 1.

    2. Kotły na paliwo stałe o mocy cieplnej nominalnej do 25 kW powinny być instalowane w wydzielonych pomieszczeniach technicznych zlokalizowanych na kondygnacji podziemnej, na poziomie ogrzewanych pomieszczeń lub w innych pomieszczeniach, w których mogą być instalowane kotły o większych mocach cieplnych nominalnych. Skład paliwa powinien być umieszczony w wydzielonym pomieszczeniu technicznym w pobliżu kotła lub w pomieszczeniu, w którym znajduje się kocioł. Pomieszczenia, w których instalowane są kotły, oraz pomieszczenia składu paliwa powinny odpowiadać wymaganiom określonym w Polskiej Normie dotyczącej kotłowni wbudowanych na paliwo stałe.

    2a. Kotły na paliwo stałe o mocy cieplnej nominalnej do 10 kW mogą być instalowane w budynkach, o których mowa w § 132 ust. 3, na poziomie ogrzewanych pomieszczeń, w pomieszczeniach niebędących pomieszczeniami mieszkalnymi:
    1) o kubaturze wynikającej ze wskaźnika 4 m3/kW nominalnej mocy cieplnej kotła, lecz nie mniej niż 30 m3,
    2) spełniających wymagania dotyczące wentylacji, o których mowa w § 150 ust. 9,
    3) posiadających przewody kominowe określone w § 140 ust. 1 i 2 oraz § 145 ust. 1,
    4) zapewniających dopływ powietrza do spalania w ilości co najmniej 10 m3/h na 1 kW nominalnej mocy cieplnej kotła
    - odpowiadających wymaganiom określonym w Polskiej Normie dotyczącej kotłowni wbudowanych na paliwo stałe.

    3. Kotły na paliwo stałe o łącznej mocy cieplnej nominalnej powyżej 25 kW do 2.000 kW powinny być instalowane w wydzielonych pomieszczeniach technicznych zlokalizowanych na kondygnacji podziemnej lub na poziomie terenu. Skład paliwa i żużlownia powinny być umieszczone w oddzielnych pomieszczeniach technicznych znajdujących się bezpośrednio obok pomieszczenia kotłów, a także mieć zapewniony dojazd dla dostawy paliwa oraz usuwania żużla i popiołu. Pomieszczenia, w których instalowane są kotły, oraz pomieszczenia składu paliwa powinny odpowiadać wymaganiom określonym w Polskiej Normie dotyczącej kotłowni wbudowanych na paliwo stałe.

    4. Kotły na olej opałowy o łącznej mocy cieplnej nominalnej do 30 kW mogą być instalowane w pomieszczeniach nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi, w tym również w pomieszczeniach pomocniczych w mieszkaniach, a także w innych miejscach, o których mowa w ust. 5.

    5. Kotły na olej opałowy o łącznej mocy cieplnej nominalnej powyżej 30 kW do 2.000 kW powinny być instalowane w wydzielonych pomieszczeniach technicznych, przeznaczonych wyłącznie do tego celu w piwnicy lub na najniższej kondygnacji nadziemnej w budynku lub w budynku wolno stojącym przeznaczonym wyłącznie na kotłownię.

    6. Kotły na paliwo stałe lub olej opałowy o łącznej mocy cieplnej nominalnej powyżej 2.000 kW powinny być instalowane w budynku wolno stojącym przeznaczonym wyłącznie na kotłownię.

    7. W pomieszczeniu, w którym są zainstalowane kotły na paliwo stałe lub olej opałowy, znajdującym się nad inną kondygnacją użytkową, podłoga, a także ściany do wysokości 10 cm oraz progi drzwiowe o wysokości 4 cm powinny być wodoszczelne. Warunek wodoszczelności dotyczy również wszystkich przejść przewodów w podłodze oraz w ścianach do wysokości 10 cm.

    8. Maksymalne, łączne obciążenie cieplne, służące do określania wymaganej kubatury pomieszczenia, w którym będą zainstalowane kotły o mocy do 2.000 kW, na olej opałowy, nie może być większe niż 4.650 W/m3.

    9. Kubatura pomieszczenia z kotłami na olej opałowy, o którym mowa w ust. 6, powinna być określona indywidualnie z uwzględnieniem wymagań technicznych i technologicznych, a także eksploatacyjnych.

    10. Wysokość pomieszczenia, w którym instaluje się kotły na olej opałowy nie może być mniejsza niż 2,2 m, a kubatura nie mniejsza niż 8 m3.

    11. W pomieszczeniu, w którym zainstalowane są kotły na paliwo stałe lub olej opałowy, powinien być zapewniony nawiew niezbędnego strumienia powietrza dla prawidłowej pracy kotłów z mocą cieplną nominalną, a także nawiew i wywiew powietrza dla wentylacji kotłowni.

    12. Odprowadzenie spalin z kotłów na olej opałowy powinno spełniać wymagania dla urządzeń gazowych określone w § 174 ust. 1, 2, 5, 6, 8 i 9.
  • Opcje
    kachnakachna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Może źle opisałam .Chodzi mi o indywidualne ogrzewanie.Ponieważ nie możemy dojśc do porozumienia każde mieszkanie bęzie ogrzewane we własnym zakresie.Pozdrawiam i z góry dziękuję. To ma byc piec na drzewo do ogrzania 70m2
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przepisy będą te same, zależnie od mocy nominalnej kotła (pieca).

    Kotły na paliwa stałe to m.in.:

    -Kotły na drewno
    -Kotły gazujące drewno
    -Kotły żeliwne na miał, węgiel, drewno, koks
    -Kotły na słomę, drewno, biomasę, zrębki
    -Kotły na węgiel brunatny i drewno
    -Kotły na pelet
    -Kotły węglowe
  • Opcje
    MajorMajor Użytkownik
    edytowano listopada -1
    1. Zgoda zarządu wspólnoty na odłączenie od wspólnego co (wspólnota do 7 lokali - zgoda wszystkich właścicieli, wspólnota powyżej 7 lokali - zgoda większości właścicieli)
    2. Zgoda zarządu wspólnoty na indywidualne ogrzewanie co (wspólnota do 7 lokali - zgoda wszystkich właścicieli, wspólnota powyżej 7 lokali - zgoda większości właścicieli)
    3. Prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane (kto jest właścicielem piwnicy: własność czy nieruchomość wspólna?)
    4. Zmiana sposobu użytkowania piwnicy lub jej części na kotłownię
    Poprzez zmianę sposobu użytkowania pomieszczenia rozumie się podjęcie bądź zaniechanie w obiekcie budowlanym lub jego części działalności zmieniającej warunki: bezpieczeństwa pożarowego, powodziowego, pracy, zdrowotne, higieniczno-sanitarne, ochrony środowiska bądź wielkość lub układ obciążeń, do wniosku o zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego w przedmiotowej sprawie należy dołączyć ekspertyzę techniczną wykonaną przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności
    5. Projekt instalacji, dokumentacja techniczna
    6. Pozwolenie na budowę
  • Opcje
    kachnakachna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam.
  • Opcje
    acik11acik11 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam
    czy osoba zakładjąca piec co w piwnicy i montujaca cały system ogrzewania powinna mic juz zgody współwłaścicieli i zgodę starosty, czy może prace rozpocząć bez dokumentacji?
  • Opcje
    MajorMajor Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam,
    Montaż pieca co w piwnicy wymaga:
    -opinia kominiarska
    -zgoda współwłaścicieli
    -prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane
    -projekt instalacji dokumentacja techniczna
    -pozwolenie na budowę wydane przez organ administracji

    Roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Musi być pozwolenie na budowę a co za tym idzie zgoda innych właścicieli
  • Opcje
    kachnakachna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam.Wracam do tematu ponieważ musimy założyć własne ogrzewanie indywidualnie. Proszę o wzór uchwały o odłączenie , oraz wzór zgody wspólnoty na postawienie pieca w piwnicy. Z góry bardzo dziękuję.
  • Opcje
    kachnakachna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam. Bardzo proszę o pomoc .
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jaka powinna być kubatura pomieszczenia dla kotła turbo albo kondensacyjnego z zamkniętą komorą spalania?
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    min. 6,5 m3
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy taki kocioł może być umieszczony nad wanną? Jaka musi być odległość od sufitu? Jakie marki kotłów są najbardziej polecane?? Pozdrawiam
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    1) Nie. (Warunki montażu takiego kotła w pomieszczeniu z wanną lub natryskiem określa Polska Norma PN-IEC 60364-7-701:1999). Nad wanną jest tzw. strefa "0" i "1", w której instalowanie kotła jest zabronione.
    2) Nie jest określona. Ma być taka, żeby bezproblemowo dało się zamontować zestaw powietrzno-spalinowy.
    3) Co użytkownik, to opinia. Ja żadnej marki nie wymienię, ponieważ żaden producent nie chce mi płacić za promocję. Jako patriota, zarekomenduję jednakowoż produkt polski, na przykład z niewielkiej miejscowości na Dolnym Śląsku, zresztą też na literę "Ś", jak Śląsk. Ot taka łamigłówka na niedzielę. Sam mam kocioł od tego producenta i jestem bardzo zadowolony.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję za odpowiedzi! Łamigłówka troszkę trudna gdyż z polskich kotłów znam tylko nazwę Termet. Mam jeszcze pytanie:1. czy kocioł dobiera się biorąc pod uwagę m2 lokalu i wysokość komina? W naszym bloku będą montowane wkłady kominowe.2. Ostatnio hydraulik stwierdził że powinny być inne kotły np na parterze a inne na IIIp (w zależności od wysokości komina). Czy to prawda? Kogo najlepiej poprosić o pomoc w doborze kotła gdyż większość właścicieli nie ma o nich zielonego pojęcia a sprzedawcy wciskają to co im odpowiada. 3.Co jeszcze bierze się pod uwagę dobierając kocioł? 4.Jaka jest różnica między kotłami turbo a kondensacyjnymi?? Z góry dziękuję za odpowiedzi!!
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy do mieszkania 40m2 opłaca się kupować kocioł kondensacyjny bo słyszałam że nie????
  • Opcje
    GRZECHGRZECH Użytkownik
    edytowano listopada -1
  • Opcje
    Marek52Marek52 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Termet "Ś" http://www.termet.com.pl/strony/produkty_gkk_termocondens_jf.htm
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Łamigłówka była prosta. :)

    Grzechu, Zębiec, z tego co pamiętam, robi kotły żeliwne na paliwa stałe, a tu chodzi o kocioł, który można zawiesić nad wanną. :). Przynajmniej, jak u nich byłem ostatnio, to jeszcze nie produkowali kotłów wiszących.

    Opłaca się kupić kocioł kondensacyjny do każdego mieszkania.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki! Ale tak naprawdę to nie mam pojęcia co robić?! Każdy hydraulik mówi mi co innego. Jeden radził mi kocioł kondensacyjny a drugi wyliczył że opłaca sie on od 100m2 mieszkania. Jeden stwierdził że kotły powinny być dobierane odpowiednio do długości komina bo te z parteru mogą się nie załaczać drugi stwierdził że im komin dłuższy tym lepszy ciąg! Co o tym myślisz??
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja myślę, że obaj mają rację, tylko zapomnieli Ci powiedzieć, że każdy z nich mówił o czymś innym.
    Wiesz, to tak jak z tym żartem, że patrzyły się dwa koty w rurę z przeciwnych stron i dlaczego się nie widziały? Otóż, dlatego, że jeden patrzył się we wtorek rano, a drugi w czwartek wieczorem.

    Fakty i mity:
    "Im dłuższy komin tym lepszy ciąg" - Prawda. Im większa wysokość, tym większa jest tak zwana statyczna siła ciągu kominowego, a co za tym idzie, również użyteczna siła ciągu kominowego. Niestety, ta zasada obowiązuje tylko dla kominów z przepływem spalin wywołanym siłami natury. W kotłach kondensacyjnych, które z natury mają zamkniętą komorę spalania, przepływ spalin jest wymuszony pracą urządzenia mechanicznego - dmuchawy albo wentylatora. Temperatura spalin na wylocie z takiego kotła jest za mała, żeby zapewnić odpowiedni ciąg w sposób naturalny. Trzeba pamiętać, że statyczna siła ciągu kominowego jest niwelowana przez opory przepływu spalin i powietrza do spalania.

    "kotły powinny być dobierane odpowiednio do długości komina bo te z parteru mogą się nie załaczać" - również Prawda. Z tego samego powodu, o którym już wspomniałem. Im dłuższy przewód, tym większe opory przepływu. Dotyczy to kotłów z zamkniętą komorą spalania. Zatem długość przewodu powietrzno-spalinowego, względnie osobno powietrznego i spalinowego, nie może przekroczyć określonej przez producenta w dokumentacji z uwagi na wydajność dmuchawy. Trzeba też pamiętać, że dokładanie np. kolanek, załamań, czy innych kształtek jeszcze dodatkowo zmniejsza tę długość.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki serdeczne! A co myślisz grzejnikach do kotłów kondensacyjnych!Czy jest różnica w doborze grzejników do kotłów turbo i kondensatów?? Prosze o odpowiedź bo nie chcę aby znów wciskali mi swoje racje!!
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie bardzo mam czas na dokładne wyjaśnienie natury tego zjawiska, może napiszę w wolnej chwili jakiś artykuł na ten temat. :)

    W wielkim skrócie napiszę Ci, że:

    1. Do starej instalacji, projektowanej na wysokie temperatury, np. 95/70 st. C, 90/70 st. C, czy 80/60 st. C, nie należy podłączać kotła kondensacyjnego, ponieważ możesz nie doświadczyć dobrodziejstwa kondensacji z uwagi na zbyt wysoką temperaturę wody powracającej do kotła. Taki kocioł będzie wtedy pracował jak zwykły i pieniądze wyrzucone w błoto.

    2. Jeżeli chcesz przyłączyć kondensat do starej instalacji jednocześnie obniżając parametry obliczeniowe, to jest ryzyko, że grzejniki okażą się za małe, chyba, że wcześniej były przewymiarowane. Powierzchnia wymiany ciepła (czyli po polsku, w uproszczeniu, wielkość grzejnika) jest ściśle uzależniona od projektowanych temperatur i przepływów czynnika grzewczego.

    3. Najlepiej jest wszystko porządnie przemyśleć i zaplanować na etapie wstępnym, np. przed wymianą instalacji na nową i na tym etapie już uwzględnić, że będzie kocioł kondensacyjny.

    4. Zwykłego kotła nie-kondensacyjnego nie należy stosować w instalacji niskotemperaturowej, ponieważ kondensacja jest zjawiskiem wielce niepożądanym w zwykłym kotle - prowadzi do błyskawicznej korozji i w konsekwencji do zniszczenia jednostki. Do starej instalacji, której nie da się przystosować do niskich temperatur najlepiej zastosować zwykły kocioł.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W naszym bloku będziemy demontować wspólną starą instalację i każdy będzie miał indywidualną (nową) instalację w lokalu. Niestety ze względu na koszty niektórzy zostawiają stare żeliwne grzejniki, tka więc oni napewno nie zdecydują się na kondesaty bo są droższe. Ja wymieniam wszystko na nowe więc rozumiem że mogę wybrać kondesat. A proszę mi napisać czy wkłady kominowe, które będziemy mieli montowane dla kotłów turbo mogą być i dla kondensatów???
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie wiem, co to jest kocioł TURBO. Wiem na przykład, co to jest silnik spalinowy z turbodoładowaniem. To jest taki silnik, w którym jest zamontowana turbosprężarka (składająca się z turbiny i sprężarki, najczęściej t. Garetta), która ma za zadanie wstępne sprężenie powietrza dostarczanego do silnika, dzięki czemu odnotowuje się wzrost mocy i sprawności silnika. Problem jest taki, że przy sprężaniu gwałtownie wzrasta temperatura powietrza, zgodnie z równaniem adiabaty, jeśli spojrzymy na sprawę z termodynamicznego punktu widzenia. Z tego powodu w nowszych konstrukcjach stosuje się tzw. intercooler (czyli międzystopniową chłodnicę powietrza), co jeszcze bardziej poprawia osiągi. A osiągi na drodze, to najważniejsza sprawa - wierz mi, wiem co mówię.

    Czasem w kotłach również stosuje się turbodoładowanie, ale dotyczy to zasadniczo dużych, przemysłowych kotłów parowych. Tobie chyba nie chodzi o taki, prawda?

    Jeśli masz na myśli kocioł z zamkniętą komorą spalania, choć bez efektu kondensacji, to owszem - przewody takiego kotła mogą być wykorzystane dla kotła kondensacyjnego, ponieważ oba typy mają ten sam mechanizm czerpania powietrza do spalania i usuwania spalin. Różnica jest tylko taka, że w pierwszym spaliny są zawsze mokre, a w drugim mokre lub suche w zależności od tego, czy zachodzi kondensacja, czy nie.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję!!
  • Opcje
    kachnakachna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam . Jeszcze raz wracam do tematu,ponieważ mam problem z instalacją pieca CO. w piwnicy a właściwie w części wspólnej w pralni. Mam wszystkie dokumenty które są niezbędne tzn,
    1) opinię kominiarza 2) projekt 3) pozwolenie nadzoru budowlanego 4) zgodę wszystkich właścicieli wspólnoty oprócz jednego mieszkańca który nie jest właścicielem tylko ANR-Wrocław
    i właśnie z nim mam problem , ponieważ on zajmuje tą pralnie ma tam graciarnię i suszarnię. Bardzo proszę o radę co mam dalej robic czy muszę miec zgodę wszystkich czy wystarczy
    tak jak były odpowiedzi że 50% + 1. Z góry bardzo dziękuje.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeśli masz pozwolenie na budowę, to zgoda mieszkańca lub jej brak - zwłaszcza, że nie rozważamy właściciela - nie ma żadnego znaczenia.

    Co dalej robić? Nakazać sąsiadowi udostępnienie pomieszczenia, zgodnie z wolą ogółu właścicieli wyrażoną w uchwale o udzieleniu zgody na dysponowanie nieruchomością na cele budowlane.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    kachnakachna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję bardzo,bardzo mnie to podbudowało. Pozdrawiam.
  • Opcje
    boros07boros07 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    witam, a co jesli prowadze malą wspólnoteę 4 rodzinna. opinia kominiarza pozytywna, projekt jest, ale jeden z mieszkancow ktory wczesniej wyrazil zgode na pismie teraz podnosi ze ktos jego podpis sfałszował i on sie nie zgadza. projekt mial byc juz wyslany w celu wydania zgody na budowe. piec ma stanąc w piwnicy wspolnej dla wszystkich, zgoda na dysponowanie na cele budowlane tez jest. co dalej? mozna pominac tego delikwenta?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    a podrobił?
    Jak nie, to się nie przejmuj. Obciążacie go normalnie opłatami i potem ew. do sądu pozew o zapłatę. Masz świadków, więc szybko pójdzie
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano sierpnia 2010
    Ciężar dowodu spoczywa na tym właścicielu, jeżeli twierdzi, że ktoś jego podpis podrobił musi to udowodnic, miarodajna byłaby ekspertyza.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    miarodajna byłaby ekspertyza.
    Czyli łopatologicznie jak on kwestionuje, to niech on się sądzi, biegłych zatrudnia i co tam jeszcze zechce. Wy róbcie swoje i egzekwujcie wykonanie zobowiązania
  • Opcje
    elkaelka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    witam, mam pytanie będę wdzięczna za odpowiedź: jakie są koszty projektu instalacji co na paliwa stałe w piwnicy w bloku (piwnice mam pod mieszkaniem)i ile kosztuje pozwolenie na tą przebudowę, oraz gdzie mam się udać aby wszystko załatwić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zacznij od urzędu miasta,
    Będzie potrzebny: projekt, opinia kominiarza, zgoda wspólnoty.
    Koszt projektu ok. 300-500zł
    O koszty montażu pytaj u dostawców pieca.
  • Opcje
    elkaelka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam a jaki bedzie koszt uzyskania pozwolenia i projektu dobudowy pieca co w piwnicy?
  • Opcje
    monika22monika22 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    prosze o porade.mieszkam w bloku I nasz budynek ma wspolnote mieszkaniowa oraz osobe ,ktora tym wszystkim zarzadza.w 2005r odcielismy sie od centralnego ogrzewania,mam na to pozwolenie od zarzadcy bloku I podpisy od miedzkancow ,ze wyrarzaja zgode.piec to jest 1.stoi w piewnicy o metrarzu 1.30m na 2m.ale pojawil sie problem,poniewarz nie moge zarejstrowac pieca -a wymaga tego nowa zarzadczyni,ktora zainteresowala sie ta sprawa po 3 latach bycia zarzadczynia.dziekuje bardzo
  • Opcje
    igaiga Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    Co to znaczy zarejestrować piec ?
    Gdzie taki piec się rejestruje ?

    Monika22 napisz dokładnie o co chodzi ?
    Komentarz edytowany iga
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Prawdopodobnie chodzi o wydział komunikacji.

    Niepokoją mnie wymiary. To może sugerować za małe pomieszczenie.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ale po co go rejestrować?
    W pomieszczeniu o metrażu 1,3x2m trudno będzie pojeździć.:wink:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    EDDIE: Ale po co go rejestrować ?
    Przecież:
    Monika22: wymaga tego nowa zarządczyni
    :wink:
  • Opcje
    acnarfacnarf Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ja z własnego doświadczenia moge polecić porządny piec co u witkowskiego.

    Nowy doklejony: 30.01.18 10:28
    Jakby ktoś był zainteresowany to podsyłam link do ich sklepu http://www.kotly-witkowski.pl/ . Podoba mi sie u nich to że wysyłka jest darmowa i maja własny serwis
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.