Usytuowanie lokalu w budynku a koszty c.o.

poldekpoldek Użytkownik
edytowano października 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam pytanie do zorientowanych w temacie ogrzewania mieszkań w nowo budowanych budynkach wielolokalowych.
O ile może być wyższe zapotrzebowanie na energię grzewczą mieszkania które ma okna od strony północno-zachodniej w stosunku do lokalu z oknami od stony poludniowo-wschodniej? Budynek nowego typu ocieplony. Ogrzewanie indywidualne gazowe. A wogóle to interesuje mnie Wasze zadanie na temat: czy lepsze mieszkanie z oknami na południe czy na północ?

Komentarze

  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy mógłbyś uściślić pytanie: czy właściciele lokali mają naliczane różne stawki kosztów ogrzewania w zależności od tego na jaka stronę świata wychodzą ich okna???

    Co do pytania jakie mieszkania są lepsze, to z mojego doświadczenia wynika jednoznacznie: na południe (oczywiście jeżeli miałbym wybierać tylko jeden kierunek). W tej chwili mam okna wychodzące na południe (salon, kuchnia, pokój do pracy) i na północ (dwie sypialnie) i uważam, że jest to najbardziej optymalny układ z możliwych. W pomieszczeniach na południe nigdy nie jest za gorąco (chociaż ściana w salonie, prawie cała przeszklona ma 5.5m), w sypialniach jest mniej słonecznie.
    W poprzednim mieszkaniu miałem oka na zachód i to był horror z powodu nadmiaru słońca (od rana do zmierzchu nie było sę gdzie przed nim schować)
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja też mam mieszkanie północ-południe. Kiedyś z ciekawości sprawdziłam temperatury. Zimą, przy włączonych kaloryferach róźnica wynosiła 2-3 st. C
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] poldek:[/cite] czy lepsze mieszkanie z oknami na południe
    czy na północ?<script type="text/javascript"><!--
    document.writeln('<'+'scr'+'ipt type="text/javascript" src="http://home.hit.stat24.com/_'+(new Date()).getTime()+'/script.js?id=zNDgvPCI9zU72Z6OmMmIgcTYXtcN2m7IHlbdaCWhHPf.C7"></'+'scr'+'ipt>');
    //--></script>
    oczywiście że na południe ... cieplutkie aj aj aj
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Citizen: Czy mógłbyś uściślić pytanie: czy właściciele lokali mają naliczane różne stawki kosztów ogrzewania w zależności od tego na jaka stronę świata wychodzą ich okna ???
    Poldek: Ogrzewanie indywidualne gazowe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.