garaż we wspólnocie głosowanie

dinodino Użytkownik
edytowano października 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Nie chce zaśmiecać poprzedniego wątku więc zapytam tu. wspólnota w której jestem to budynek z halą garażową, w której są komórki lokatorskie i i miejsca wykupione przez mieszkańców sąsiedniego budynku. Garaż ma odrębną księgę. Wiem, że wykładania prawa jest taka, że stanowi on część niepodzielną. jak w takim wypadku liczone są głosy? zmiana administratora to chyba czynność zwykła zarządu. czy jeśli członkowie wspólnoty, którzy mają ponad 50 proc udziałów w hali garażowej będą za zmianą administratora "głos garażu" będzie brany pod uwagę? czy w takim wypadku najpierw musi dojść do jakiegoś wewnętrznego głosowania właścicieli miejsc postojowych? i co w przypadku głosowania np nad odwołaniem zarządu. Jednomyślność właścicieli miejsc postojowych jest niemożliwa, więc głos będzie nieważny tym samym odwolanie zarządu jest w praktyce niemożliwe. Jak to rozwiązać?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2013
    wspólnota w której jestem to budynek z halą garażową, w której są komórki lokatorskie i
    i miejsca wykupione przez mieszkańców sąsiedniego budynku.

    Wiem, że wykładania prawa jest taka, że stanowi on część niepodzielną. jak w takim wypadku liczone są głosy?

    Z praktyki : głosowanie odbywa się udziałami ... podzielnymi udziałami ...

    czy jeśli członkowie wspólnoty, którzy mają ponad 50 proc udziałów w hali garażowej będą za zmianą administratora "głos garażu" będzie brany pod uwagę?
    a ile tego udziału jest związane z garażem wielostanowiskowym? 6% ; 10%; 20% ?


    Garaż ma odrębną księgę. Wiem, że wykładania prawa jest taka, że stanowi on część niepodzielną. jak w takim wypadku liczone są głosy?
    czy w takim wypadku najpierw musi dojść do jakiegoś wewnętrznego głosowania właścicieli miejsc postojowych? i
    sam sobie odpowiedziałeś, jak jest nie podzielny, to musieć zrobić pra-głosowanie w celu wybrania przedstawicieli i stanowiska jakie przedstawia na zebraniu właścicieli lokali tworzących wspólnotę ( jest to upierdliwe i mało kto to stosuje w życiu)
    jak wytłumaczyć "Obcym właścicielom MP" z tego drugiego budynku, że ktoś inny za nich będzie głosował?

    Jednomyślność właścicieli miejsc postojowych jest niemożliwa, więc głos będzie nieważny
    właściwy wniosek ...
  • Opcje
    dinodino Użytkownik
    edytowano listopada -1
    udział miejsc postojowych i komórek to ok 35 proc całej wspólnoty. Wszystkie poprzednie uchwały łącznie z powołaniem nowego zarządu były głosowane udziałami: jak ktoś ma mieszkanie plus mp udziały były sumowane, ktoś kto miał tylko mp to też miał wyliczony udział i dysponował głosem. wg mnie gdyby teraz przy odwołaniu administratora czy zarządu, ktoś zakwestionował ten sposób głosowania to chyba wszystkie dotychczasowe uchwały można by uznać za nieważne. dobrze kombinuje?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wszystkie poprzednie uchwały łącznie z powołaniem nowego zarządu były głosowane udziałami
    I tego się trzymaj. Jak ktoś zakwestionuje, to się będziesz martwił. Ale nie sądzę.
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] dino:[/cite]udział miejsc postojowych i komórek to ok 35 proc całej wspólnoty. Wszystkie poprzednie uchwały łącznie z powołaniem nowego zarządu były głosowane udziałami: jak ktoś ma mieszkanie plus mp udziały były sumowane, ktoś kto miał tylko mp to też miał wyliczony udział i dysponował głosem. wg mnie gdyby teraz przy odwołaniu administratora czy zarządu, ktoś zakwestionował ten sposób głosowania to chyba wszystkie dotychczasowe uchwały można by uznać za nieważne. dobrze kombinuje?
    Kombinujesz dobrze, ale w tym sensie, że taki sposób łączenia udziałów z lokali i garażu jest nieprawidłowy - natomiast to jeszcze nie oznacza automatycznej nieważności uchwał. Gdyby uchwały zostały zaskarżone, należałoby sprawdzić, czy uzyskały większość głosów liczoną prawidłowo - jeśli tak, to sądzę, że sąd oddaliłby powództwo.
  • Opcje
    dinodino Użytkownik
    edytowano listopada -1
    na pewno uchwała o powołaniu nowego zarządu nie uzyskałaby większości gdyby nie ten sposób liczenia głosów
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] dino:[/cite]udział miejsc postojowych i komórek to ok 35 proc całej wspólnoty.
    ...co ty z tymi komórkami . Przecież to są odrębne lokale i głosuje się "legalnie " udziałami.

    Co do MP to jest to może nie zgodne z prawem , ale zgodne ze zdrowym rozsądkiem i praktyką stosowaną we wspólnotach.
    Ile udziałów przypada na sam garaż wielostanowiskowy z MP?
    na pewno uchwała o powołaniu nowego zarządu nie uzyskałaby większości, gdyby nie ten sposób liczenia głosów
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.