O powrotach.... sezon II - zasady forum.

EgzoEgzo Użytkownik
edytowano października 2013 w O Forum
Przeniosłem tutaj moją wypowiedź z wątku "O powrotach...", ponieważ tam została skasowana przez autora wątku. Aby było wiadomo o czym piszę, cytuję również post do którego się odniosłem.
[cite]czajnik5: [/cite] Ja nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego ciągle wyskakuje jakiś tekst czołowego myśliciela, albo innego nie-czołowego myśliciela. Przecież stosujmy prostą zasadę - nie mam nic do powiedzenia, to milczę. Odzywam się, albo piszę wtedy, kiedy mogę dodać wartość do dyskusji. Każde wypowiedziane, lub napisane słowo, które nie dodaje wartości do dyskusji jest przecież marnotrawstwem (niektórzy mówią na to MUDA)
To byłoby zbyt piękne.

Niestety na forum bardzo często wyskakują teksty "czołowych" lub "nie-czołowych" myślicieli, które nie są ani poradą ani polemiką, a jedynie niemal dosłowną powtórką wpisów poprzedników - tylko po to aby zaistnieć. Ktoś napisze na forum, że "Należy wykonać czynność X, zgodnie z artykułem Y ustawy Z", a godzinę później pojawia się sążnisty post, będący kompilacją wpisów poprzedników i zaczynający się od słów: "Informuję was, że należy wykonać czynność X, zgodnie z artykułem Y ustawy Z".

Komedia. Tak bardzo złaknieni są uwagi, że aż do granic śmieszności.


Inną sprawą są niekończące się pyskówki, dosłownie o niczym. To chyba powinno zainicjować dyskusję o aktywności admina lub raczej o skuteczności egzekwowania zasad forum. Przydatne byłoby systematyczne banowanie tych, którzy nadużywają forum do beznadziejnych pyskówek, przytyków - powinni dostawać okresowego bana, np. na tydzień, miesiąc, kwartał, dla ostudzenia emocji. Mogę zrozumieć, że ktoś zaatakowany na forum, odpowiada wet za wet, ale dla innych, którzy zajrzeli na forum, aby się czegoś dowiedzieć, przedzieranie się przez 50 wpisów dotyczących prywatnej wojenki, to udręka. Admin powinien naostrzyć topór, bo wyraźnie mu się stępił.

Komentarze

  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Popieram kolegę Egzo. BAN za chałturzenie, chamstwo i spamerstwo na forum.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2013
    Inną sprawą są niekończące się pyskówki, dosłownie o niczym.
    To chyba powinno zainicjować dyskusję o aktywności Admina lub raczej o skuteczności egzekwowania zasad forum.
    ale jak opcje zawiadamiania nie działają poprawnie ... to nie ma się czemu dziwić ...
    [b]ZGŁOŚ DO MODERNIZACJI[/b] >>>> zakładka [b]pokaż opcje[/b]
    

    nikt nie będzie biernie czekał jak na niego się pomyje wylewa w imię wyższych celów ... a ADMIN śpi lub gmera w programie forum powodując blokowanie okresowe opcji zawiadamiania
    wprowadzono możliwość moderowania WĄTKÓW przez jego założyciela , ale to nie działa , mało kto z tego korzysta

    tak jak nie działa pozytywne ocenianie wpisów .... to woda na młyn dla różnych koalicji z TWA... ja tobie ty mi
    znajdzie się grupa TWA kilku osobowa i nabija liczniki , uważam, że nie o to chodzi ...

    Możliwość takich ocen ( oceń pozytywnie) powinni mieć ci uczestnicy forum, których czynny staż nie przekroczył 1 lub 3 miesięcy
    albo pójść na żywioł i .... dopuści do ocen osoby niezalogowane....
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kielonek, kiedy powrócił z krótkiego przymusowego „urlopu” napisał, że: „Mając teraz "trzeźwy" umysł, będę szczególną uwagę zwracał na "chamskie " zachowania znanych z tego użytkowników. Zobaczymy jak Admin stosuje zasadę dyskryminacji użytkowników w praktyce”. Kilku użytkowników już się wypowiedziało na temat co myślą o chamstwie na Forum, a mianowicie:
    Egzo: Admin powinien naostrzyć topór, bo wyraźnie mu się stępił
    Stonka: BAN za chałturzenie, chamstwo i spamerstwo na forum
    KubaP: nikt nie będzie biernie czekał jak na niego się pomyje wylewa w imię wyższych celów
    Nie wierzę w przepowiednie Egzo i Stonki. Nic się nie zmieni, ponieważ to nie Kielonek powinien iść na urlop. A tak kultura niestety... przegrała. Wiecie z czym i z kim... !?
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Możliwość takich ocen ( oceń pozytywnie) powinni mieć ci uczestnicy forum, których czynny staż nie przekroczył 1 lub 3 miesięcy
    To jest do rozważenia, ale to chyba nie wpłynie na uspokojenie bojowego ducha niektórych forumowiczów. Pozostaje więc wznieść błagania do admina, aby zwalczył swój wrodzony liberalizm

    lub

    aby wprowadził zasadę, że kilkunastu stałych użytkowników forum, wybranych dowolnie przez admina, może wystawiać komentarzom także oceny negatywne, a po zebraniu np. 8-miu ocen negatywnych, danych post zostaje ukryty (nie skasowany), tak aby nie zaciemniał dyskusji. Kto będzie ciekaw, to sobie zajrzy do treści takiego ukrytego komentarza. Wiem, że to wymaga nowej funkcjonalności forum, ale może jest to łatwe do zrobienia?
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    aby wprowadził zasadę, że kilkunastu stałych użytkowników forum, wybranych dowolnie przez admina, może wystawiać komentarzom także oceny negatywne, a po zebraniu np. 8-miu ocen negatywnych, danych post zostaje ukryty (nie skasowany), tak aby nie zaciemniał dyskusji. Kto będzie ciekaw, to sobie zajrzy do treści takiego ukrytego komentarza.
    Pomysł godny przeanalizowania ale już widzę co się będzie działo... Pupilek Admina dał mi negatywną ocenę... Chyba nie muszę się rozwijać w temacie.
    Jeżeli miały to by być jakieś osoby to wyznaczone spośród stałych forumowiczów przez stałych forumowiczów na zasadzie głosowania i swoich kandydatur. Najlepiej jednak aby Admin zajął się takimi sprawami bo gdzie kucharek sześć tam...
    Chyba że Admin wybierze sobie pomagiera spośród najrozsądniejszych z forumowiczów. Takiego co będzie skutecznie studził zapały :wink:. Kiedyś do takiej roli przyznawała się Haneczka ale jakoś coś przycichła.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Stonka: Najlepiej jednak aby Admin zajął się takimi sprawami
    Nic dodać nic ująć... :wink:
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pomysł godny przeanalizowania ale już widzę co się będzie działo... Pupilek Admina dał mi negatywną ocenę... Chyba nie muszę się rozwijać w temacie
    Gdyby "pomagierów admina" było np. 15-stu, a do ukrycia komentarza potrzebna by była ocena minus 8, to jeden głos pupilka admina nic by nie zmieniał... Teoretycznie... Chociaż zgadzam się, że najprostszym rozwiązaniem jest zdecydowanie większa aktywność admina i żeby był bardziej bezlitosny.

    Nowy doklejony: 22.10.13 19:59
    [cite]elan124: [/cite]Nie wierzę w przepowiednie Egzo i Stonki. Nic się nie zmieni, ponieważ to nie Kielonek powinien iść na urlop. A tak kultura niestety... przegrała. Wiecie z czym i z kim... !?
    Uwag w tym wątku nie kieruję do nikogo konkretnie nazwanego, nie ważne czy kielonek czy nie kielonek, to są raczej ogólne refleksje nad stanem forum i propozycje kierunków zmian.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2013
    Pomysł godny przeanalizowania ale już widzę co się będzie działo...
    Pupilek Admina dał mi negatywną ocenę...
    Chyba nie muszę się rozwijać w temacie.
    Chyba że Admin wybierze sobie pomagiera spośród najrozsądniejszych z forumowiczów.
    Takiego co będzie skutecznie studził zapały :wink:.
    Kiedyś do takiej roli przyznawała się Haneczka ale jakoś coś przycichła.

    Im większe uprawnienia chcecie sobie przyznawać tym większa będzie anarchia lub to forum przerodzi się w Towarzystwo wzajemnej adoracji
    , czy o to chodzi NIE.

    Na "kulturalnych" cytatach nie tworzy się forum dyskusyjnego , głoszenie teorii niejednokrotnie niesprawdzonych też nie zbuduje się dobrego prawa

    Prowadzony podział : na uczestników tych co mają większe prawa - Doradca i
    na tych co tworzą masę napędową forum w celach komercyjnych właściciela forum (reklamodawcy) nie pozwala się rozwijać forum w dobrym kierunku


    Poprzednie dyskusje o forum

    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/4916/czy-jest-taka-mozliwosc-/#Item_1

    https://forum.zarzadca.pl/komentarz/63483/

    https://forum.zarzadca.pl/komentarz/57913/

    https://forum.zarzadca.pl/komentarz/55041/
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jednak towarzystwo wzajemnej adoracji ...
  • Opcje
    kielonekkielonek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wyłączenie jednego użytkownika Forum spod "jurysdykcji" Regulaminu rozzuchwala go.
    Rozumiem, że powodem takiego pobłażania jest fakt bycia pupilem Admina?
    Zwracam uwagę użytkownikowi KubaP, że po raz kolejny łamie Regulamin forum.
    Tym razem powyższym wpisem złamany został pkt 10 w rozdziale II; dwa punkty art. 11.
    Oczekuję właściwej, zgodnej z art. 23 i 25 Regulaminu reakcji, założyciela wątku oraz Admina.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2013
    Wyłączenie jednego użytkownika Forum spod "jurysdykcji" Regulaminu rozzuchwala go.
    Rozumiem, że powodem takiego pobłażania jest fakt bycia krótkotrwałym banitą?

    Zwracam uwagę użytkownikowi kielonek, że po raz kolejny łamie Regulamin forum. ( art.4 ; 20; art. 11 pkt 13)

    Tym razem przedmiotowym wpisem
    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/5322/jak-pozbyc-sie-trudnego-czlonka-wspolnoty-na-zabraniach/#Item_37

    złamany został art 4; 20; pkt 10 w rozdziale II; dwa punkty art. 11 pkt 13.
    Oczekuję właściwej, zgodnej z art. 23 ;25 i 26 Regulaminu reakcji, założyciela wątku oraz Admina.
    czyli relegowanie kielonka z forum.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Swoją żonę jeśli masz możesz Banami nauczać.

    3. Staraj się pisać poprawnie i dbać o poziom wypowiedzi okazując tym samym szacunek dla innych uczestników dyskusji.
    5. Swoje opinie wyrażaj zawsze w sposób kulturalny.
    Panie kielonek. Poziom i dbałość wypowiedzi połączony z szacunkiem dla innych oraz kulturę to kolega Egzo ma na tym forum jedną z większych jak nie największą. Powinieneś się od niego uczyć. Takie teksty do człowieka, który zwraca się do ciebie w sposób taktowny i nie zgryźliwy pozostaw dla członków swojej wspólnoty i swoich kolegów (o ile ich masz). Pieniactwo w twoim wydaniu jest powalające.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Egzo: nie ważne czy kielonek czy nie kielonek
    Właśnie o to chodzi wyłuszczając konkretnie, że to jest bardzo... ważne ! Przysłowie mówi: "lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać".

    Nowy doklejony: 23.10.13 08:38
    Stonka: Najlepiej jednak aby Admin zajął się takimi sprawami bo gdzie kucharek sześć tam... Chyba że Admin wybierze sobie pomagiera spośród najrozsądniejszych z forumowiczów. Takiego co będzie skutecznie studził zapały . Kiedyś do takiej roli przyznawała się Haneczka ale jakoś coś przycichła
    Haneczka wcale nie przycichła i wypowiadała się niedawno. W odpowiedzi na post Stonki:
    Stonka: Kielonek szkoda czasu na drobnostki i zdrowia na nerwy
    napisała:
    Haneczka: To ciekawe, jak czasem bardzo łatwo nazwać chamskie, prymitywne i prostackie zachowania drobnostką... Szczególnie wtedy, jeśli bezpośrednio nas nie dotykają. A że czasu, nerwów i zdrowia szkoda na ten szczególny rodzaj ludzi - to bezwzględna racja
    Im bardziej będziemy tolerować chamstwo na naszym Forum, tym trudniej go będzie później wyplenić. Niektórzy forumowicze niestety udają, że tego nie dostrzegają. To chamstwo dojdzie i do was...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Egzo: Ban niczego cię nie nauczył ?
    KubaP: chwilowa banicja niczego ciebie nie nauczyła...
    Stonka: Panie kielonek (...) Pieniactwo w twoim wydaniu jest powalające.
    To jakaś koalicja. Siła złego na jednego. Czekam na reakcję Admina po wpisie Kielonka:
    Kielonek: Wyłączenie jednego użytkownika Forum spod "jurysdykcji" Regulaminu rozzuchwala go. Rozumiem, że powodem takiego pobłażania jest fakt bycia pupilem Admina? Zwracam uwagę użytkownikowi KubaP, że po raz kolejny łamie Regulamin forum. Tym razem powyższym wpisem złamany został pkt 10 w rozdziale II; dwa punkty art. 11. Oczekuję właściwej, zgodnej z art. 23 i 25 Regulaminu reakcji, założyciela wątku oraz Admina
    Po co te regulaminy jak nie są przestrzegane !?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2013
    Właśnie o to chodzi wyłuszczając konkretnie, że to jest bardzo... ważne ! Przysłowie mówi: "lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać".

    Im bardziej będziemy tolerować chamstwo na naszym Forum, tym trudniej go będzie później wyplenić. Niektórzy forumowicze niestety udają, że tego nie dostrzegają.
    To chamstwo dojdzie i do was...

    Im większe uprawnienia chcecie sobie przyznawać - wybrańcy - tym większa będzie anarchia
    lub to forum przerodzi się w Towarzystwo wzajemnej adoracji , czy o to chodzi .... NIE.
    Najważniejsze, że sztandary "chamstwa i prymitywizmu, braku tolerancji" są gotowe... tak się zabija nowatorstwo, niestandardowość , nowe prawo, progres w myśleniu ....
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Haneczka wcale nie przycichła i wypowiadała się niedawno. W odpowiedzi na post Stonki:
    Zgadza się ale fakt że wypowiedziała się raz na jakiś czas nie oznacza że nie przycichła. Pamiętam ją jakiś czas temu jak kwitła na forum ale gdzieś znikła po jakimś starciu z biedronką. No chyba że przyjęła taką zasadę jak, że czyta forum ale się nie loguje.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano października 2013
    Do moderatora: Moje wypowiedzi kolega KubaP cytuje razem ze swoimi. Nie życzę sobie takiego towarzystwa z takim słowotwórstwem:
    Właśnie o to chodzi wyłuszczając konkretnie, że to jest bardzo... ważne ! Przysłowie mówi: "lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać".
    Im bardziej będziemy tolerować chamstwo na naszym Forum, tym trudniej go będzie później wyplenić. Niektórzy forumowicze niestety udają, że tego nie dostrzegają.
    To chamstwo dojdzie i do was...
    Im większe uprawnienia chcecie sobie przyznawać - wybrańcy - tym większa będzie anarchia lub to forum przerodzi się w Towarzystwo wzajemnej adoracji , czy o to chodzi .... NIE
    Elan124:Właśnie o to chodzi wyłuszczając konkretnie, że to jest bardzo... ważne ! Przysłowie mówi: "lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać". Im bardziej będziemy tolerować chamstwo na naszym Forum, tym trudniej go będzie później wyplenić. Niektórzy forumowicze niestety udają, że tego nie dostrzegają. To chamstwo dojdzie i do was...
    KubaP: Im większe uprawnienia chcecie sobie przyznawać - wybrańcy - tym większa będzie anarchia lub to forum przerodzi się w Towarzystwo wzajemnej adoracji , czy o to chodzi .... NIE.
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano października 2013
    [cite]elan124: [/cite] Do moderatora: Moje wypowiedzi kolega KubaP cytuje razem ze swoimi. Nie życzę sobie takiego towarzystwa z takim słowotwórstwem:
    Niestety uprawnienia moderatora nie dają możliwości edytowania postów. Gdyby była taka możliwość, dla porządku i na żądanie autora cytatu, dodałbym instrukcję "cite", tam gdzie cytat został zastosowany, aby było wiadomo, kto jest autorem, której części - bo samo cytowanie jest zgodne z regulaminem forum. Ponieważ nie mam możliwości edycyjnych (nad czym boleję), musiałbym skasować post w całości, a to chyba byłaby przesadna reakcja, ponieważ post nie zawiera żadnego ataku, wulgaryzmu i nie jest skierowany do nikogo personalnie. Natomiast do autora poprzedniego postu z cytatami apeluję o podawanie tego autora, bo jak widać, ten brak budzi kontrowersje.

    Nowy doklejony: 23.10.13 19:46
    Na razie admin forum nic nam nie odpowiada na nasze uwagi, hmm... Może w weekend znajdzie dla nas czas ? ;)
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano października 2013
    Egzo: Ponieważ nie mam możliwości edycyjnych (nad czym boleję) musiałbym skasować post w całości, a to chyba byłaby przesadna reakcja
    Ja też szczerze ubolewam, że nie masz możliwości edycyjnych. Cytowanie (przytaczanie w tekście cudzych wywodów) powinno uwidaczniać autora cytatu a nie jego ukrycie, przecież to jest oczywiste. Brak tego oznacza tylko i wyłącznie manipulowanie wypowiedziami, szczególnie kiedy do tego przytacza się własną wypowiedź. Do niewątpliwych "uroków" moderatora należy likwidowanie takich niedoróbek a nie ich wynoszenie na piedestały. Szczerze ubolewam na takiego rodzaju reakcję.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2013
    [cite] elan124:[/cite]Do moderatora:
    Moje wypowiedzi kolega KubaP cytuje razem ze swoimi.
    Nie życzę sobie takiego towarzystwa z takim słowotwórstwem:
    widzisz, te cytaty nie były personalne , ale ogólne , więc nie było potrzeby ich opisywania .
    Chciałem tylko pokazać jak szybko wyciąga się sztandary krucjaty personalnej pod adresem ..

    Poza tym czas już nauczyć się korzystania z narzędzi jakie oferuje forum. to takie małe ikonki nad okienku to wpisywania treści , przy oznaczonej opcji BBCode
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Egzo: bo samo cytowanie jest zgodne z regulaminem forum
    Ale nie jest zgodne z duchem Forum. Przemyślane cytowanie może być również manipulacją stosowaną przez kolesiów.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]
    Egzo: bo samo cytowanie jest zgodne z regulaminem forum
    Ale nie jest zgodne z duchem Forum.
    Przemyślane cytowanie może być również manipulacją stosowaną przez kolesiów.
    popatrz na siebie jak to cytowanie wygląda ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.