plan gospodarczy

helenkamhelenkam Użytkownik
edytowano października 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
W planie gospodarczym na rok 2013 nie uwzględniono kosztów dzierżawy, podatków oraz różnicy na wodzie tzw. uchyb, mam pytanie czy potrzebne są odrębne uchwały odnośnie pokrycia tych kosztów.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2013
    [cite] helenkam:[/cite]W planie gospodarczym na rok 2013 nie uwzględniono kosztów dzierżawy, podatków oraz różnicy na wodzie tzw. uchyb,
    mam pytanie czy potrzebne są odrębne uchwały odnośnie pokrycia tych kosztów.

    Plan gospodarczy jest tylko planem, bo nie jesteś wstanie w I kwartale wszystkiego przewidzieć,
    dlatego są zebrania sprawozdawcze i tam powstaje rzeczywisty "plan gospodarczy" (sprawozdanie finansowe).

    Plan gospodarczy to nie plan budżetowy państwa czy samorządu i nie trzeba go w trakcie roku zmieniać , choć są wyjątki, kiedy taka zmiana może ochronić od niewypłacalność wspólnoty.
    W większość wspólnot są stosowane zapisy, że to Zarząd WM może w trakcie roku zwiększać zaliczki np. za C.O., co zabezpiecza WM potrzeby finansowe wspólnoty.

    Inna sprawą jest to czy Zarząd będzie umiał poprawnie udokumentować przekroczenie lub nie wykonanie przyjętego Planu Gospodarczego .
    U mnie jest podejmowana uchwała w sprawie rozliczenia nadwyżek i niedoborów wynikających ze sprawozdania finansowego. ( na zebraniu sprawozdawczym)
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] helenkam:[/cite]W planie gospodarczym na rok 2013 nie uwzględniono kosztów dzierżawy, podatków oraz różnicy na wodzie tzw. uchyb, mam pytanie czy potrzebne są odrębne uchwały odnośnie pokrycia tych kosztów.

    Czy zaliczki są niedoszacowane? To znaczące kwoty, które mogą wpłynąć na wypłacalność wspólnoty? jeżeli tak - to trzeba przeszacować zaliczki a do tego konieczna uprzednia zmiana planu.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.