Kontrola dokumentów w małej wspolnocie mieszkaniowej

dekorsdekors Użytkownik
edytowano października 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam.
W tym roku wykupiłem od gminy ostatni lokal w budynku pięciolokalowym w którym mieszkam od 50 lat.
Proszę o opinię czy jako już właściciel jednego z pięciu lokali mogę żądać wglądu do dokumentacji wspólnoty
a w szczególności do historii operacji bankowych za rok poprzedni kiedy to jeszcze właścicielem lokalu była gmina?
Nadmieniam, że w roku 2011 wspólnota zaciągnęła 100 tyś kredytu na remont budynku.
Proszę o opinię gdyż nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej opinii na ten temat.
pozdrawiam.

Komentarze

  • Opcje
    igaiga Użytkownik
    edytowano października 2013
    Zdecydowanie tak.
    Prawo wglądu do dokumentacji wspólnoty posiada każdy właściciel.Dotyczy to wszystkich dokumentów należących do WM.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Jest Pan współwłaścicielem tej dokumentacji, niezależnie od tego kiedy powstała, tak jak jest Pan współwłaścicielem nieruchomości wspólnej, która została wybudowana zanim nabył prawo własności lokalu.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] dekors:[/cite]W tym roku wykupiłem od gminy ostatni lokal w budynku pięciolokalowym w którym mieszkam od 50 lat.

    czyli jest pan członkiem małej wspólnoty. Na wstępie obowiązuje pana k.c. dział współwłasność art od 195

    [cite] dekors:[/cite]Proszę o opinię czy jako już właściciel jednego z pięciu lokali mogę żądać wglądu do dokumentacji wspólnoty
    a w szczególności do historii operacji bankowych za rok poprzedni kiedy to jeszcze właścicielem lokalu była gmina?
    Tak ma pan prawo wglądu do wszelkiej dokumentacji związanej z częściami wspólnymi oraz sprawozdań wspólnoty za lata poprzednie , po to aby wykonywać zapis art. 200; 208 k.c.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.