przegląd elektryczny

helenkamhelenkam Użytkownik
edytowano października 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Protokół " ze sprawdzenia skuteczności ochrony przeciwporażeniowej instalacji elektrycznej urządzeń z zabezpieczeniami nadmiarowo-prądowymi oraz ze sprawdzenia rezystancji izolacji badanych obwodów " długi tytuł , badane gniazda.

INWESTOR Zarząd Nieruchomościami
obiekt mieszkanie
adres.........
mam pytanie czy w lokalu własnościowym inwestorem jest firma zarządzająca czy zlecającym jest wspólnota mieszkaniowa. Zarząd właścicielski, uprawnienia zarządu w zakresie zarządu zwykłego scedowano na firmę

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2013
    [cite] helenkam:[/cite] czy w lokalu własnościowym inwestorem jest firma zarządzająca czy zlecającym jest wspólnota mieszkaniowa.
    Zarząd właścicielski, uprawnienia zarządu w zakresie zarządu zwykłego scedowano na firmę
    Zlecającym zawsze jest Wspólnota reprezentowana przez Zarząd....
    Wzory protokołów mają drugorzędne znaczenie ... Postaw sobie pieczątkę wspólnoty i będzie Ok.
    Nadruk jest pozostałością po poprzedniej działalności w komunalce ... nie chce pewnie im się robić odrębnego protokołu dla każdej wspólnoty , którą administrują.
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Instalacja elektryczna od licznika nie jest częścią wspólną dlatego zadałam pytanie skąd tam inwestor przecież to tylko przegląd a nie żadna inwestycja.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2013
    [cite] helenkam:[/cite]Instalacja elektryczna od licznika nie jest częścią wspólną dlatego zadałam pytanie
    skąd tam inwestor przecież to tylko przegląd, a nie żadna inwestycja.
    INWESTOR Zarząd Nieruchomościami - to chodzi o nazwę firmy , ...chyba


    :shamed:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: INWESTOR Zarząd Nieruchomościami
    Słyszałem o Biurze Obrotu Nieruchomościami ”INWESTOR”, ale o firmie "INWESTOR" Zarząd Nieruchomościami, nie słyszałem.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] helenkam:[/cite] Zarząd właścicielski, uprawnienia zarządu w zakresie zarządu zwykłego scedowano na firmę

    Kto scedował? Właściciele lokali w formie aktu notarialnego w umowie o sposobie zarządu? Jeżeli tylko tak sobie napisał zarząd w umowie z zarządcą - to zapis jest bezskuteczny. Narusza ustawowe zasady reprezentacji wspólnoty mieszkaniowej.

    Odnośnie natomiast przeglądów:
    "Odpowiedzialność wspólnoty mieszkaniowej za przeglądy okresowe w prywatnych lokalach wynika z przepisów prawa budowlanego, tj. z art. 62 ustawy Prawo budowlane, który nakłada na właściciela lub zarządcę obiektu budowlanego obowiązek dokonywania okresowych kontroli obiektu budowlanego. Tak wynika z odpowiedzi , której udzielił nam Glówny Urząd Nadzoru Budowlanego z dnia 3-8-2011 ."

    Więcej na ten temat w artykule: Wspólnota mieszkaniowa odpowiada za przeglądy okresowe w lokalach właścicieli na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:
    http://www.zarzadca.pl/komentarze/1252-wspolnota-mieszkaniowa-odpowiada-za-przeglady-okresowe-w-lokalach-wlascicieli-
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.