"Pomiar" aktywności w udzielaniu pomocy innym użytkownikom Forum

elan124elan124 Użytkownik
edytowano listopada 2013 w O Forum
Piękne jest subiektywne zdanie Administracji Forum, dotyczące "pomiaru" aktywności uczestników wspomagających innych uczestników: "staramy się w ten sposób docenić tych użytkowników serwisu, którzy w danym miesiącu wyróżnili się na forum swoją aktywnością w udzielaniu pomocy innym użytkownikom forum". Z niezrozumiałych dla mnie względów wyeliminowano w bieżącym "rankingu' "Praktyka-realistę". Dlaczego ? Za dosadnie pisze... !? Okazuje się, że miarodajnej i "obiektywnej" oceny dokonuje Administracja ? O d..ę potłuc taką "obiektywność" !

Komentarze

  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    A może dlatego, że niezależnie od ilości nic ważnego nie napisał?
    A o ważności decydują użytkownicy a nie admini.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    A-z: A o ważności decydują użytkownicy
    Kpiny, przecież jest akurat odwrotnie... :tongue:
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    elan124 - dziękuję za wsparcie. Ja tu nie jestem dla rankingów. Uaktywniam się jedynie jak czytam "bajki z mchu i paproci" filozofów tego forum. Nigdy nie przekonam np. a-z , ze WM nie płacą podatków albo np. KubęP nie nauczę prawa Ohma i Kirchhoffa, więc będzie nadal wciskał rady o zmniejszeniu napięcia w piwnicy do 24V.To forum stacza się ze specjalistycznego na forum o d... Maryni, o gruszkach, o święcie zmarłych i wkrótce będzie o polityce. Jeżeli ktoś będzie potrzebował ode mnie rady to służę pomocą na priwie.:bigsmile:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Praktyk-realista: Uaktywniam się jedynie jak czytam "bajki z mchu i paproci" filozofów tego forum
    Okazuje się, że wsparcie i podziękowania użytkowników nic nie znaczą. To po co leguramin ? :bigsmile:
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Praktyk-realista:[/cite]KubęP nie nauczę prawa Ohma i Kirchhoffa, więc będzie nadal wciskał rady o zmniejszeniu napięcia w piwnicy do 24V.
    Hm... Ciekawa implikacja, choć dla mnie całkowicie niezrozumiała. Najwidoczniej ja jestem za głupi i nie ogarniam tej potęgi myśli.

    To jest ciekawa sprawa. Można prosić o rozwinięcie wątku przywołanego w powyższym cytacie? Zaznaczam, że z uwagi na moje naturalne ograniczenia w pojmowaniu rzeczy, prosiłbym o nie używanie zbyt wielu skrótów myślowych.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    Okazuje się, że miarodajnej i "obiektywnej" oceny dokonuje Administracja ?
    Wszelkie rankingi na tym forum są jedynie rankingiem popularności (np podziękuj - oceń pozytywnie) - tego lobię, a tego nie bo mi prawdę napisał - i niewiele mają wspólnego z pomocą fachową np. u^sera MiruśL (praktyk-realista)

    Cytatologia goni cytatologię byle w tych cytatach użyto słów jakich chce cytujący. Gidzie się podziała praktyka życiowa ?
    [b][i]"staramy się w ten sposób docenić tych użytkowników serwisu, 
    [color=#00f]którzy w danym miesiącu wyróżnili się na forum swoją aktywnością [/color]
    w udzielaniu pomocy innym użytkownikom forum".[/i][/b]
    
    szczytny cel ,ale wykonanie fatalne ...
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: szczytny cel, ale wykonanie fatalne ...
    I o to chodzi. To są czyste kpiny. Jedno się pisze a czyni się drugie. Praktyk-realista miał bardzo dużo podziękowań w poprzednim miesiącu a został niesłusznie pominięty. Swoista dziecinada.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: szczytny cel, ale wykonanie fatalne ...
    I o to chodzi.
    nie kumam ...
    o co ci chodzi : o szczytny cel czy o fatalne wykonanie ...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ale wykonanie fatalne...
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    [cite] elan124:[/cite] ale wykonanie fatalne...
    jak się nie ma we krwi odpowiedzialności i brak roztropności, poprawnej wyobraźni to się osiąga takie rezultaty .

    No ,ale w takich przyszło nam żyć czasach ... czasach chaosu , braku zdroworozsądkowych zasad.


    kielonek, Egzo, stonka, elan124
    to jest ranking na dzień 2.XI. 2013 g. 17:00 :rolling:

    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/5349/pomiar-aktywnosci-w-udzielaniu-pomocy-innym-uzytkownikom-forum/#Item_7
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tradycyjnie: błędne odczytanie, błędny wniosek.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam,

    Ja tak trochę na marginesie głównego tematu (po naszemu powiedzielibyśmy, że off-topic):

    Prawo Ohma:

    Prawo fizyki głoszące proporcjonalność natężenia prądu płynącego przez przewodnik do napięcia panującego między końcami przewodnika.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Ohma


    Pierwsze prawo Kirchoffa:

    Dla węzła obwodu elektrycznego suma algebraiczna natężeń prądów wpływających(+) i wypływających(–) jest równa zeru (znak prądu wynika z przyjętej konwencji)
    lub
    Suma natężeń prądów wpływających do węzła jest równa sumie natężeń prądów wypływających z tego węzła.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwsze_prawo_Kirchhoffa


    Drugie prawo Kirchoffa:

    W zamkniętym obwodzie suma spadków napięć na oporach równa jest sumie sił elektromotorycznych występujących w tym obwodzie.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Drugie_prawo_Kirchhoffa

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    [cite] czajnik5:[/cite]Witam,

    Ja tak trochę na marginesie głównego tematu (po naszemu powiedzielibyśmy, że off-topic):

    Witam

    Nnnooo, a ja też, tak trochę, na marginesie marginesu głównego tematu.
    Prawa prawami - są te pisane i niepisane.
    Może jednak mam jakieś prawo dowiedzieć się, a nie pozostawać jedynie w domysłach?
    Dziwnie wyglądają te manewry z cięciem wpisów..... Niestety nie mogę pojąć: dlaczego?

    Źródło:
    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/5358/jak-perfidnie-usmiercono-uzytkownika-forum/#Item_11
    [b]Czajnik5[/b], dlaczego usunąłeś stąd swoją odpowiedź na mój post, a dokładniej tylko na jego część, którą napisałeś dzisiaj rano?
    Czyżbym nie zmieściła się w przewidzianym (dla mnie) czasie na odzew?
    

    Pozdrawiam
    Komentarz edytowany Haneczka
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witaj Haneczko!

    rzeczywiście usunąłem mój ostatni wpis, żeby nie przedłużać dyskusji, a jednocześnie nie śmiałem usuwać innych wpisów, chcąc pozostać wiernym doktrynie. : (
    Ktoś z obsługi forum uznał, że ten wątek nie zasługuje na kontynuację i ja to rozumiem. Mają takie prawo.

    Odpowiadam w rzeczonym miejscu jeszcze raz, ale nie pamiętam poprzedniej odpowiedzi. Mam nadzieję, że to nie jest tym razem coś odwróconego o 180 stopni. : )

    Pozdrawiam,
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czajnik5: Ktoś z obsługi forum uznał, że ten wątek nie zasługuje na kontynuację i ja to rozumiem. Mają takie prawo
    A ja tego nie rozumiem, mimo że mają do tego prawo.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witaj Czajniczku!
    [cite] czajnik5:[/cite]
    rzeczywiście usunąłem mój ostatni wpis, żeby nie przedłużać dyskusji, a jednocześnie nie śmiałem usuwać innych wpisów, chcąc pozostać wiernym doktrynie. : (
    Rozumiem. To jest oczywista oczywistość.
    [cite] czajnik5:[/cite]
    Ktoś z obsługi forum uznał, że ten wątek nie zasługuje na kontynuację i ja to rozumiem. Mają takie prawo.
    Nie wierzę Ci.
    Nie. Trochę inaczej...
    Wierzę tylko z techniczno-budowlanego punktu widzenia.

    Pozdrawiam
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    [cite] Haneczka:[/cite]Nie wierzę Ci
    :confused:

    Nie wierzysz mi tak w ogóle, czy nie wierzysz mi w jakiejś konkretnej sprawie? :neutral:
    [cite] elan124:[/cite]Piękne jest subiektywne zdanie Administracji Forum, dotyczące "pomiaru" aktywności uczestników wspomagających innych uczestników: "staramy się w ten sposób docenić tych użytkowników serwisu, którzy w danym miesiącu wyróżnili się na forum swoją aktywnością w udzielaniu pomocy innym użytkownikom forum".
    No więc z dumą ogłaszam, że wg stanu na 9.11.2013, godzina 12:55:00 CET (UTC + 1) najbardziej pomocny w miesiącu jest ... czajnik5.

    Hm... jest tylko jeden problem: nie bardzo sobie mogę uświadomić, komu w tym miesiącu pomogłem, nie licząc pewnej pani, której przytrzymałem drzwi w sklepie, bo miała w dwóch rękach dwie torby z zakupami. Na forum w tym miesiącu to raczej kilku osobom zaszkodziłem. : ).

    Może należałoby zrezygnować z takiego punktowania, albo przynajmniej zlikwidować powiązanie pomiędzy rankingiem pomocnych użytkowników i podziękowaniami? Jeśli ktoś chce, niech dziękuje drugiemu za dany wpis, nawet po stokroć, ale może niech to się nie przekłada na budowanie autorytetu użytkownika w rankingach.

    Pozdrawiam. :cool:
    Komentarz edytowany czajnik5
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czajnik5: No więc z dumą ogłaszam, że wg stanu na 9.11.2013, godzina 12:55:00 CET (UTC + 1) najbardziej pomocny w miesiącu jest... czajnik5
    Niestety, ten wynik nic nie znaczy w końcowej "obróbce" (czytaj: końcowym docenieniu użytkowników serwisu), dokonywanej Przez Administrację Forum po zakończeniu miesiąca.
    Czajnik5: Na forum w tym miesiącu to raczej kilku osobom zaszkodziłem
    Niekiedy jednemu można zaszkodzić a innym pomóc...
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]Niestety, ten wynik nic nie znaczy w końcowej "obróbce" (czytaj: końcowym docenieniu użytkowników serwisu), dokonywanej Przez Administrację Forum )
    Oooo! To jest dla mnie nowość. Nie miałem pojęcia o istnieniu takich "mechanizmów". Dotychczas myślałem podobnie, jak A-z, czyli że wszystko odbywa się automatycznie i
    [cite] a-z:[/cite] o ważności decydują użytkownicy a nie admini.
    poprzez właśnie te podziękowania - oceny pozytywne. : (

    :sad:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    Czajnik5: Oooo! To jest dla mnie nowość. Nie miałem pojęcia o istnieniu takich "mechanizmów". Dotychczas myślałem podobnie, jak A-z, czyli że wszystko odbywa się automatycznie i (...) poprzez właśnie te podziękowania - oceny pozytywne
    Automatycznie czyli pod kontrolą. Wcześniej na początku wątku napisałem: "okazuje się, że miarodajnej i "obiektywnej" oceny dokonuje Administracja ? O d..ę potłuc taką obiektywność" ! Nasz kolega a-z stwierdził:
    a-z: A może dlatego, że niezależnie od ilości nic ważnego nie napisał? A o ważności decydują użytkownicy a nie admini.
    No to kto w końcu decyduje, kolega a-z, ptaszki-kregolaszki czy użytkownicy ?
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    Niedobrze. Bardzo niedobrze.

    Automatycznie, to rzeczywiście pod kontrolą, ale mogą być różne rodzaje kontroli. Ja w tym konkretnym wypadku bardziej wolałbym automatyczną kontrolę bezdusznego systemu wg kryteriów, na które ma wpływ ogół użytkowników, niż kontrolę, w której występuje czynnik ludzki i trudne do uchwycenia kryteria.

    Tylko rodzi się w konsekwencji następne pytanie: na podstawie jakich kryteriów? Podziękowania od użytkowników? Mamy namacalne przykłady, że to nie jest dobry pomysł. Ilość blogów? Może, ale o tym co będzie blogiem, a co nie, również decyduje wąskie grono.
    Może w ogóle dać sobie spokój z takimi rankingami? Tak sobie myślę, że jeśli ktoś dyskutuje na forum szukając porady, czy pomocy, to przecież w życiu nie będzie się kierował żadnym rankingiem, tylko sam oceni, czy sugestia jest dla niego przydatna, czy nie.

    Myślę również, że te rankingi są głównie po to, żeby zachęcić ludzi do uczestniczenia w dyskusjach i zwiększania ruchu w serwisie. Zawsze znajdzie się pokaźny procent użytkowników, którym zależy głównie na tym, żeby gdzieś figurować. To po prostu wynika ze statystyki. No, taka natura ludzka. : ).

    Pozdrawiam.

    P.S. Zauważyłem ciekawą rzecz: na przykład ja nieoczekiwanie znalazłem się na ósmej pozycji w rankingu najbardziej aktywnych użytkowników forum w miesiącu i stało się to w ciągu bodajże zaledwie dwóch, albo trzech ostatnich dni, wyłącznie z powodu dyskusji w dwóch wątkach, przy czym nie odnoszę wrażenia, żeby którykolwiek z moich wpisów dodał merytoryczną wartość do tego forum. Nasuwa mi się wniosek taki, że chyba za dużo dyskutujemy o forum i o sobie samych, a za mało o sprawach wspólnot mieszkaniowych. Chociaż z jednej strony budujemy w ten sposób jakieś relacje międzyludzkie, tudzież między-użytkownikowe (niestety, szkoda, że tylko wirtualne), to z drugiej strony cierpi na tym poziom merytoryczny dyskusji o przedmiocie forum.
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A Wy już chyba zapomnieliście jak pewne grono stałych bywalców bawiło się "pozytywnym ocenianiem". KubaP oceniał pozytywnie elan 124 za wypowiedzi a elan 124 - KubęP. Ot taką zabawę sobie znaleźli poważni ludzie bo nie podobał im się nowy system oceniania. Sytuacja miała miejsce jakiś rok temu może trochę mniej.
    Bywało i tak że ktoś zakładał konto na forum - zadał pytanie i już miał dwie oceny pozytywne - śmieszne prawda? Ubaw po pachy...
    Proszę się teraz nie dziwić panie elan 124, że ktoś to musi jeszcze weryfikować.

    Do Czajnik5.
    Uważam że w przypadku niektórych użytkowników nie potrzebny jest system pozytywnego oceniania aby uznać kogoś za pomocnego. Wystarczy przeanalizować kilka ostatnich miesięcy aby stwierdzić czyje wypowiedzi są pomocne, rzeczowe, przemyślane i poparte argumentami. Osobiście uważam że Ty się do takich osób zaliczasz więc rozumiem stanowisko admina że umieścił Cię w rankingu. W mojej ocenie jest takie wąskie grono stałych bywalców którzy automatycznie powinni być umieszczani na takiej liście doradców.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    Stonka: Proszę się teraz nie dziwić panie elan 124, że ktoś to musi jeszcze weryfikować
    Ja się nie dziwię, zawsze wiedziałem że są na świecie dziwy natury.
    Stonka: W mojej ocenie jest takie wąskie grono stałych bywalców, którzy automatycznie powinni być umieszczani na takiej liście doradców
    I właśnie dlatego ranking jest - w takiej formie - po prostu zbędny Pani Stonko.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    [cite] stonka:[/cite]Uważam że w przypadku niektórych użytkowników nie potrzebny jest system pozytywnego oceniania aby uznać kogoś za pomocnego.
    masz do tego prawo ...uważać tak, jak inni mają prawo komentować wpisy

    Wystarczy przeanalizować kilka ostatnich miesięcy aby stwierdzić czyje wypowiedzi są pomocne, rzeczowe, przemyślane i poparte argumentami.

    stwierdzić czyje wypowiedzi są pomocne = wypowiedzi populistyczne, na które oczekuje adwersarz i nie mające nic wspólnego z realem wspólnotowym
    poparte argumentami = poparte wyrywkami cytatów , tylko dlatego że znajdują się tam słowa na które oczekuje adwersarz
    rzeczowe,przemyślane = oparte na cudzych orzeczenia , wyrokach


    dokąd to forum zdąża ?.....
    Osobiście uważam że Ty się do takich osób zaliczasz więc rozumiem stanowisko admina że umieścił Cię w rankingu. W mojej ocenie jest takie wąskie grono stałych bywalców którzy automatycznie powinni być umieszczani na takiej liście doradców.
    no tak..... po rankingu populistów, kolejna lista.... lista GURU wybrańców narodu...

    Pytam: komu , czemu ma to służyć? kłótniom , swarom , jak jest obecnie ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.