Do jakiej to nieruchomości należą lokale (nieruchomości lokalowe) o których mówi Art6 UWL

kielonekkielonek Użytkownik
edytowano listopada 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Komentarze przeniesione z wątku: "Deklaracja śmieciowa we wspólnocie mieszkaniowej" Admin

(...)
Prostuję (...) Piotrka tym razem w formie żartobliwej i (oraz) sarkastycznej.
Tak jak już pisałem powyżej - budynek we wspólnocie nie jest rzeczą, ani nieruchomością,
- no, jest Matrixem. Skoro nie jest nieruchomością zapewne musi być ruchomością - a co! W Japoni to oczywiste, zwłaszcza w czasie trzęsienia ziemi. Był budynek, nie ma budynku - a co ze wspólnotą się stało?
część wspólna budynku wchodzi w skład nieruchomości gruntowej
Tak jest. Winda w moim wieżowcu to część gruntu. Nasermater, ależ ja w nieświadomości żyłem.
Strop w moim mieszkaniu to też część gruntu oczywiście. Balustrada balkonu to też grunt. Nawet grzejniki na klatce schodowej to grunt, ziemia, hektary...
Należało przeczytać definicję do końca:
"...Nieruchomość gruntowa (grunt) – część powierzchni ziemi. Grunt jest rodzajem nieruchomości i zarazem rzeczą w rozumieniu Kodeksu cywilnego.
Zgodnie z art. 48 KC, budynki, części budynków i inne urządzenia trwale związane z gruntem oraz zasiane lub zasadzone na nim rośliny są częściami składowymi gruntu (superficies solo cedit), chyba że stosuje się do nich przepisy o nieruchomościach budynkowych lub odrębnej własności lokali..
."
Dlaczego nie chcesz zapoznać się z definicją ustawową NW i pleciesz g....y?
Czy ty jesteś w stanie zrozumieć poniższe wyrażenie:
"...grunt oraz części budynku i urządzenia..."
- czy rozumiesz znaczenie użytego w tym zdaniu spójnika "oraz"?
Nie musisz już odpowiadać.

Komentarze

  • Opcje
    PiotrekPiotrek Użytkownik
    edytowano sierpnia 2013
    [cite] kielonek:[/cite]
    Skoro nie jest nieruchomością zapewne musi być ruchomością - a co!
    Kodeks cywilny:
    Art. 46. § 1. Nieruchomościami są części powierzchni ziemskiej stanowiące odrębny przedmiot własności (grunty), jak również budynki trwale z gruntem związane lub części takich budynków, jeżeli na mocy przepisów szczególnych stanowią odrębny od gruntu przedmiot własności.
    Budnek jako odrębna nieruchomość

    [cite] kielonek:[/cite]Tak jest. Winda w moim wieżowcu to część gruntu. Nasermater, ależ ja w nieświadomości żyłem.
    Strop w moim mieszkaniu to też część gruntu oczywiście. Balustrada balkonu to też grunt. Nawet grzejniki na klatce schodowej to grunt, ziemia, hektary...
    Należało przeczytać definicję do końca:
    "...Nieruchomość gruntowa (grunt) – część powierzchni ziemi. Grunt jest rodzajem nieruchomości i zarazem rzeczą w rozumieniu Kodeksu cywilnego.
    Zgodnie z art. 48 KC, budynki, części budynków i inne urządzenia trwale związane z gruntem oraz zasiane lub zasadzone na nim rośliny są częściami składowymi gruntu (superficies solo cedit), chyba że stosuje się do nich przepisy o nieruchomościach budynkowych lub odrębnej własności lokali..
    ."
    Dlaczego nie chcesz zapoznać się z definicją ustawową NW i pleciesz g....y?
    Czy ty jesteś w stanie zrozumieć poniższe wyrażenie:
    "...grunt oraz części budynku i urządzenia..."
    - czy rozumiesz znaczenie użytego w tym zdaniu spójnika "oraz"?
    No to chyba zrozumiałeś (mam wątpliwości, bo z pierwszej części Twojej wypowiedzi wynika coś innego).
    Grunt jest nieruchomością i rzeczą (tak jak napisałeś), w skład nieruchomości gruntowej wchodzą urządzenia trwale z nim związane, oraz wszystko z budynku co nie stanowi wyodrębnionych nieruchomości lokalowych. Natomiast budynek już nieruchomością (ani rzeczą) nie jest (tylko obiektem budowlanym).
    Jeżeli wszystkie lokale zostały wyodrębnione z nieruchomości gruntowej, to faktycznie (tak jak zresztą piszesz) nieruchomość gruntowa jest tożsama z nieruchomością wspólną (w rozumieniu uowl).
    No to (chyba?) mamy zgodny pogląd w tym temacie.
  • Opcje
    kielonekkielonek Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    (...)
    Jeżeli wszystkie lokale zostały wyodrębnione z nieruchomości gruntowej...
    - chyba masz na myśli ziemianki.
    Bo u mnie lokale wyodrębnia się z budynku:
    7. W budynkach, w których nastąpiło wyodrębnienie własności co najmniej jednego lokalu
    "....K.c. art. 46 nieruchomościami również budynki trwale z gruntem związane..."
    "...Budynek wraz z gruntem na którym stoi stanowią jedną nieruchomość...." - aosadyba.msmenergetyka.pl/pliki/rady_domow.../Nieruchomości.pd
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ponowie swoje pytanie. Do jakiej to nieruchomości należą lokale ( nieruchomości lokalowe) o których mówi Art6 UWL? Czy nie do nieruchomości gruntowej?
  • Opcje
    kielonekkielonek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy nie do nieruchomości gruntowej?
    - powtórzę: ziemianki tak.
    Grunt zabudowany budynkiem z wyodrębnionymi lokalami to jedna nieruchomość (bez przymiotników).
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    i taka interpretacja ( Kilelonek) mnie przekonuje.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Powiem tak ... "czyj grunt ... tego nieruchomość budynkowa "... po okresie wieczystego użytkowania ... 99 lat szybko minie
    Dlatego namawiam do wykupowania gruntu pod nieruchomościami budynkowymi...
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A czyj jest grunt po wykupieniu?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]A czyj jest grunt po wykupieniu?
    Właściciela lokalu , który ma lokal w nieruchomości budynkowej....
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wiesz ja mam login tajfun ponieważ mam psa o tym imieniu i nasza wiedza prawna jest mniej więcej taka sama.Dlatego musicie brać na mnie 'tą" poprawkę.
    Jednak czegoś tutaj nie rozumie.
    A jeśli wspólnota wykupi ten grunt nie do majątku właścicieli lecz do majatku wspólnoty jako osoby ustawowej, to włascicielem będzie wspólnota, prawda? I wtedy cały budynek będzie własnościa wspólnoty?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    [cite] tajfun:[/cite]
    A jeśli wspólnota wykupi ten grunt
    Wspólnota nie może wykupić gruntu pod nieruchomością budynkową, to należy do przywileju właścicieli lokalu .
    Wspólnota co najwyżej, może wykupić , nieruchomość gruntową przylegającą do nieruchomości zabudowanej. ale to i tak będą środki finansowe właścicielei lokali.
    A jeśli wspólnota wykupi ten grunt nie do majątku właścicieli lecz do majatku wspólnoty jako osoby ustawowej
    a skąd wspólnota weźmie środki finansowe na wykup tego gruntu ? z darowizn właścicieli lokali ? :wink:
  • Opcje
    PiotrekPiotrek Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    Tajfun,

    Nieruchomości lokalowe wyodrębnia się z nieruchomości gruntowej dla budynków które są posadowione na gruncie będącym "normalną" własnością.

    Natomiast jeżeli budynek jest posadowiony na gruncie który jest oddany w wieczyste użytkowanie, to nieruchomości lokalowe wyodrębnia się z nieruchomości budynkowej (zakładam że istnieje wspólnota mieszkaniowa).

    Budynek zasadniczo NIE JEST odrębną nieruchomością, tylko obiektem budowlanym (zdefiniowanym w Prawie budowlanym).
    Jeżeli w budynku posadowionym na danej nieruchomości nie istnieje wspólnota (a więc nie ma w tym budynku wyodrębnionych lokali), to budynek ten stanowi część składową nieruchomości gruntowej na której jest posadowiony[/b]
    Jeżeli w budynku jest wspólnota, to działki gruntowe oraz NW wchodzą w skład nieruchomości gruntowej na której budynek jest posadowiony. Natomiast lokale stanowią odrębne (tzn. wyodrębnione z nieruchomości gruntowej) nieruchomości lokalowe. W momencie ustanowienia aktem notarialnym odrębnej własności lokalu przestaje on (ten lokal) stanowić część składową nieruchomości gruntowej.

    Budynek jest jednak odrębną nieruchomością, jeżeli jest posadowiony na gruncie oddanym w wieczyste użytkowanie, albo na gruncie oddanym w dzierżawę.
    W takiej sytuacji budynek NIE JEST częścią składową gruntu, tylko tworzy odrębną od gruntu nieruchomość budynkową. Lokale są wyodrębniane analogicznie do sytuacji jak w poprzednim przypadku, ale są wyodrębniane z nieruchomości budynkowej (a nie gruntowej).

    W polskim prawie (w odróżnieniu od tradycji anglosaskiej) nie ma możliwości, aby jedna nieruchomość stanowiła część składową innej nieruchomości. Wynika to wprost z art. 47 par. 1 kodeksu cywilnego.
    Nieruchomości lokalowe, oraz nieruchomość gruntowa to są ODRĘBNE nieruchomości (acz z nieruchomością lokalową trwale związany jest udział w nieruchomości gruntowej/prawie wieczystego użytkowania na którym posadowiony jest budynek).
    Wynika to również z zasady wieczystoksięgowej (art. 24 ust.1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece) "jedna księga - jedna nieruchomość" - w budynku w którym istnieje wspólnota mieszkaniowa dla nieruchomości gruntowej prowadzona jest osobna księga wieczysta, a dla nieruchomości lokalowych urządzone są ODRĘBNE księgi (dla każdej nieruchomości lokalowej "swoja", odrębna księga). Nieruchomość gruntowa i nieruchomości lokalowe nie mogą zatem tworzyć jakiejś jednej "nadnieruchomości".

    Gdyby taka "nadnieruchomość" istniała, to musiałaby w takiej sytuacji być prowadzona dla niej JEDNA księga wieczysta (obejmująca również lokale), a księgi wieczyste dla odrębnych lokali nie miałyby prawa istnieć. Konsekwencją czegoś takiego byłoby obciążenie wszystkich właścicieli takiej "nadnieruchomości" kredytem (hipoteką) zaciągniętym na zakup lokalu np. przez Kowalskiego. Poza tym, jeżeli nie zostałaby zawarta umowa quoad usum, to każdy ze współwłaścicieli takiej "nadnieruchomości" miałby identyczne prawo do korzystania z dowolnej jej części. Innymi słowy, Nowak mógłby powiedzieć że dzisiaj będzie spał w sypialni Kowalskiego, bo przecież jest jej współwłaścicielem w takim samym stopniu jak Kowalski.
    Komentarz edytowany Piotrek
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie tylko . Może zakupić lokal służący di zarządzania NW lub 17 lokali służących do zarządzania NW i to w tej samej wspólnocie. Np: 17 na 18.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]Nie tylko . Może zakupić lokal służący di zarządzania NW lub 17 lokali służących do zarządzania NW i to w tej samej wspólnocie. Np: 17 na 18.
    Uważam, że nie .
    Nie można sprzedać lokalu, z którym nie jest związany udział w częściach wspólnych .

    Aby sprzedać lokal z tzw części wspólnej należy przeprowadzi powtórny podział udziałów do lokali.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Do Piotrka. Odpowiedz na pytanie. Do jakiej nieruchomości wchodzą lokale o których mówi Art6 UoWL.B o ja naprawde nie rozumie tego zapisu w kontekscie twojej interpretacji
    Do KubyP. nie chodzi o lokal z części wspólnej lecz o zwykły lokal z udzialami w NW. Np; ktoś sprzedaje lokal i kupuje go wspólnota ( do swojego majatku jako osoba ustawowa)
    Tak mozliwości istnieje.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    [cite] tajfun:[/cite]Do KubyP. nie chodzi o lokal z części wspólnej lecz o zwykły lokal z udzialami w NW.

    Np; ktoś sprzedaje lokal i kupuje go wspólnota ( do swojego majatku jako osoba ustawowa)
    Tak możliwości istnieje.
    Nie lubię teoretycznych konwersacji , bo prowadzą donikąd , w ślepy zaułek... a do tego mnie zmuszasz.

    Wspólnota, aby nabyć majątek musi mieć środki finansowe , odpowiedz mi skąd ta wspólnota ma mieć na zakup takiego lokalu od właściciela lokalu , bez udziału właścicielei lokali tworzących daną wspólnotę.

    Wspólnota to nie spółdzielnia mieszkaniowa i jej zadaniem nie jest handlowanie lokalami .

    SM to podmiot działający na podstawie ustawie o działalności gospodarczej
    wspólnota nie prowadzi takiej działalności , jest podmiotem ułomnym, ograniczonym do utrzymywanie nieruchomości w stanie nie pogorszonym.

    Źle sie stało, że TK wydał taką uchwalę, że wspólnota może mieć majątek odrębny od majątku właścicieli lokali , to jest pokłosie zdarzeń w warszawce (zakup przez wspólnotę nieruchomości gruntowych pod parkingi, i odmowy zarejestrowania w KW wspólnoty jako właściciela nieruchomości)
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wspólnota mieszkaniowa może nabywać nieruchomości do własnego majątku, ale powinno to być uzasadnione potrzebami związanymi z zarządem nieruchomością wspólną.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Może. Moja wspólnota wynajmuje miejsca garazowe z których ma 50 tys, dochodu rocznie.
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ale teraz mówisz o pożytkach czy o kupnie lokalu przez wspólnotę?
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Odpowiadam na pytanie -skąd ma wspólnota wziać pieniądze na...
  • Opcje
    kielonekkielonek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Moja wspólnota wynajmuje miejsca garazowe z których ma 50 tys, dochodu rocznie
    To jakiś horror albo nieporozumienie!
    Jakim cudem te miejsca garażowe stały się własnością wspólnoty (jako osoby prawnej)?
    Kto podpisał umowy kupna tych miejsc?
    Najprawdopodobniej te miejsca garażowe są własnością wszystkich (współwłasność) właścicieli a nie wspólnoty.
    Właściciele mają z tego wynajmu pożytki.
    Wygląda na to, że wspólnota czerpie korzyści z nieswojego mienia.
    Pomijam fakt, bo byłby to ewenement w skali kraju, że właściciele tych miejsc garażowych zrzekli się swojego majątku na rzecz wspólnoty jako osoby prawnej - paranoja.
    p.s. autora tego tematu proszę o przeniesienie go do osobnego wątku bo to niewiele ma wspólnego ze śmieciami.
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Aaa :bigsmile: Ale ja takiego pytania nie zadawałem :bigsmile: wg mnie dobrze kombinujesz...
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Rozumię oburzenie Kilonka. Przepraszam . Chodzi o miejsca postojowe na tderenie nieruchomości wsponej.

    Nowy doklejony: 03.11.13 14:33
    Przepraszam za błędy . Ale Kielonek mnie ...przestraszył..
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    [cite] tajfun:[/cite]Moja wspólnota wynajmuje miejsca garazowe z których ma 50 tys, dochodu rocznie.
    Odpowiadam na pytanie -skąd ma wspólnota wziać pieniądze na...
    to dalej jest kasa właścicielei lokali, a nie wspólnoty ...
    Poczytaj sobie, co jest majątkiem wspólnoty.
    http://www.zarzadca.pl/orzecznictwo-sadowe/1551-iii-czp-6507-majatek-wspolnoty-mieszkaniowej
    [b]Art. 12[/b].
    2. [b]Pożytki i inne przychody z nieruchomości wspólnej [b][color=#f00]służą pokrywaniu wydatków związanych z jej utrzymaniem, [/color][/b][color=#00f]a w części przekraczającej te potrzeby przypadają właścicielom lokali w stosunku do ich udziałów.[/color] [/b]W takim samym stosunku właściciele lokali ponoszą wydatki i ciężary związane z utrzymaniem nieruchomości wspólnej w części nie znajdującej pokrycia w pożytkach i innych przychodach.
    
    Bez zgody właścicieli lokali nie możesz tych pożytków użyć do wykupu lokalu .

    Wiele wspólnot jednak nie posiada pożytków , no cóż, ale każdy patrzy przez pryzmat czubka własnego nosa ...
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No przeczytałem. ( żle sie stalo ...... kto to napisał ..hi!)


    Przyjęcie, że wspólnota mieszkaniowa jest podmiotem stosunków cywilnoprawnych oznacza, iż może ona posiadać majątek odrębny od majątków właścicieli lokali (majątek własny). W skład tego majątku mogą jednak wejść jedynie prawa i obowiązki związane z gospodarowaniem nieruchomością wspólną, gdyż, jak wskazano, z przepisów ustawy o własności lokali wynika ograniczenie zakresu zdolności prawnej wspólnoty mieszkaniowej. Przepisy tej ustawy pozwalają stwierdzić, że do majątku wspólnoty wchodzą przede wszystkim uiszczane przez właścicieli lokali zaliczki w formie bieżących opłat na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną (art. 13 ust. 1 w związku z art. 15 ust. 1 i art. 14 u.w.l.) oraz pożytki i inne dochody z nieruchomości wspólnej.

    I jeszcze to.

    Majątek wspólnoty mieszkaniowej stanowi jej majątek jako osoby ustawowej. W obowiązującym stanie prawnym nie istnieją wystarczające podstawy do przyjęcia, że wspólnota zarządza jedynie majątkiem należącym do właścicieli lokali. Majątek taki musiałby, choćby ze względów praktycznych, zostać ustawowo oddzielony od majątków osobistych członków wspólnoty, objęty wspólnością przymusową, a wchodzące w jego skład prawa powinny zyskać status praw związanych z własnością lokalu. Brak jednak w tym zakresie stosownych przepisów, a zawarte w art. 12 ust. 2 u.w.l. uregulowanie, że pożytki i inne przychody z nieruchomości wspólnej w części przekraczającej wydatki związane z jej utrzymaniem przypadają właścicielom lokali stosownie do wielkości ich udziałów, nie może być uważane za wystarczającą podstawę prawną.
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    (...)
    Co do orzeczenia SN w sprawie majątku WM. Brawo sędzia Pietrzykowski, on jako jedyny przeczytał uowl, reszta tylko podpisała się pod "hipotezami sędziego sprawozdawcy". Nasz system sprawiedliwości jest chory, a właściwie ułomny, tak jak sędziowie nazwali WM - " osoba ułomna". I będzie to trwało dopóki ustawodawcy będą stosować w tworzeniu prawa zasadę - wytnij - wklej, i powstają potworki prawne. Ale nie ma woli by to zmieniać, " w mętnej wodzie.....":bigsmile:
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    PiotrekPiotrek Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    [cite] tajfun:[/cite]Do Piotrka. Odpowiedz na pytanie. Do jakiej nieruchomości wchodzą lokale o których mówi Art6 UoWL.B o ja naprawde nie rozumie tego zapisu w kontekscie twojej interpretacji.
    Te lokale, o których mowa w art. 6 uowl, przed wyodrębnieniem wchodziły w skład określonej nieruchomości gruntowej (jeżeli budynek jest na gruncie stanowiącym "pełną" własność), lub też w skład nieruchomości budynkowej (jeżeli budynek jest na gruncie oddanym w użytkowanie wieczyste).

    Patrz III CZP 65/07 (uchwała SN mająca moc zasady prawnej) str. 2-3:
    (…) wspólnota mieszkaniowa to ogół właścicieli lokali wyodrębnionych z tej samej nieruchomości.
  • Opcje
    kielonekkielonek Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    Piotrek; Te lokale, o których mowa w art. 6 uowl, przed wyodrębnieniem wchodziły w skład określonej nieruchomości gruntowej (jeżeli budynek jest na gruncie stanowiącym "pełną" własność), lub też w skład nieruchomości budynkowej (jeżeli budynek jest na gruncie oddanym w użytkowanie wieczyste).
    Zwracam się z uprzejmą prośbą do Administratorów Forum i założycieli portalu forum.zarzadca.pl - w trosce o fachowość i powagę Forum, bardzo proszę korygować tego rodzaju różnorakie fantasmagorie nielicznych użytkowników typu Piotrek - bo szkodzą temu portalowi i samemu Forum, wprowadzają użytkowników w błąd.
    To nie tylko jak widać moja opinia:
    Praktyk-realista; Piotrek - Twoja nieznajomość prawa jest porażająca. Twoje poglądy są poglądami studenta I roku prawa, który ekscytuje się jakimś wyrwanym z kontekstu zdaniem z orzeczenia sądu i bawi się nim jak Indianin paciorkiem.
    Ty nie zdajesz sobie sprawy z kłopotów, jakie mogą Cię czekać w tej banalnej sprawie opłat śmieciowych.
    Piotrek - Twoja naiwność jest szokująca i będziesz miał wielkie kłopoty.
    ty rzeczywiście żyjesz w wirtualnym świecie.
    To ma być forum fachowe a nie magiel.
    Porównywanie lokalu - "...wydzielona trwałymi ścianami w obrębie budynku izba lub zespół izb przeznaczonych na stały pobyt ludzi..." do ziemianek będących częścią gruntu w zależności od formy jego własności - jest p_ranoją!
  • Opcje
    PiotrekPiotrek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przykro mi, Kielonek, ale te "fantasmagorie" wymyślił ustawodawca:
    Kodeks cywilny Art. 48. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, do części składowych gruntu należą w szczególności budynki i inne urządzenia trwale z gruntem związane, jak również drzewa i inne rośliny od chwili zasadzenia lub zasiania.

    Do czasu wyodrębnienia z nieruchomości gruntowej i ustanowienia odrębnej własności lokal z prawnego punktu widzenia stanowi część składową nieruchomości gruntowej.

    Zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego – Izba Cywilna z 3 kwietnia 2013 r. „W skutek powstania odrębnej własności lokalu powstaje równocześnie jej przedmiot, nowa rzecz – nieruchomość lokalowa. Wpis do księgi wieczystej powstającej odrębnej własności lokalu tworzy nie tylko nowy stan prawny, ale również stan faktyczny. Powstaje nowy przedmiot majątkowy. Choć samodzielny lokal mieszkalny jest jedynie konstrukcją normatywną i faktycznie w potocznym słowa znaczeniu nie jest rzeczą, to jednak z mocy fikcji prawnej należy go traktować jako rzecz (przedmiot materialny). W tym sensie wpis do księgi wieczystej nie tylko kreuje nowe prawo rzeczowe (własność lokalu), ale również jego przedmiot (nieruchomość lokalową)".
  • Opcje
    PiotrekPiotrek Użytkownik
    edytowano listopada -1
  • Opcje
    kielonekkielonek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    "Dziękuję" - nie skorzystam.
    No tak, nie dziwię się już twoim poglądom i wierze w "cuda" - mając takie źródła.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    kielonek napisał użytkownik:
    No tak, nie dziwię się już twoim poglądom i wierze w "cuda" - mając takie źródła.

    Nie rozumie waszych zachowań . Ja uważam poglądy Piotrka za interesujące
    Komentarz edytowany admin
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.