dłużnicy

piotr6piotr6 Użytkownik
edytowano grudnia 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam
mam pytanie jesteśmy MW 6lokali bez zarządu jedna osoba trzyma dokumenty z dobrej woli ,wszystko co robimy to za zgodą wszystkich właścicieli ,ale mam zasadnicze pytanko cz może ta osoba co trzyma dokumenty rozliczeniowe na tablicy ogłoszeń na klatce schodowej zamieścić ogłoszenie o zadłużeniu lokalu czy jest to prawnie? zaznaczam że ta osoba wysyłała kilka krotnie upomnienia o zadłużeniu lokalu bez efektu wpłat ze strony zadłużonego i wywiesiła na tablicy ogłoszeń że lokal nr 6 jest zadłużony na kwotę xxxxx nie było napisane nazwisko właściciela tylko nr lokalu
Czy tak można i czy nie poniesie żadnych konsekwencji

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] piotr6:[/cite]Witam
    mam pytanie jesteśmy MW 6 lokali bez zarządu
    to jesteście mała WM
    czy może ta osoba co trzyma dokumenty rozliczeniowe na tablicy ogłoszeń na klatce schodowej zamieścić ogłoszenie o zadłużeniu lokalu
    nie może zwłaszcza jeżeli mozna z identyfikować dłużnika , lepiej taki wykaz dostarczyć każdemu do skrzynki pocztowej
    Czy tak można i czy nie poniesie żadnych konsekwencji
    pozostaje droga sądowa
  • Opcje
    piotr6piotr6 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    pozostali właściciele wiedzą że nie płaci i nic nie robią albo udają że nie wiedzą ,droga sądowa okej ale jak nikt nie chce to co ja sam wystąpię to Sąd powie wszystkim pasuje tylko Panu nie pasuje ??? i co lipa a taki przypadek miał miejsce w naszej WM i teraz się śmieje z tego co założył sprawę po prostu Sądy podchodzą do MW moim zdaniem nie ferr
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie wolno wywieszać ani imiennie, ani w jakikolwiek inny sposób jednoznacznie wskazujący na danego właściciela. Łamiecie zapisy ustawy o ODO.
    Tablicę mają prawo czytać nie tylko właściciele, ale również i inne osoby. A tylko właściciele są uprawnieni do posiadania tej wiedzy. Zatem dłużnik wygra bez problemu.
    to Sąd powie wszystkim pasuje tylko Panu nie pasuje
    Nie bój się, sąd tak nie powie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2013
    [cite] piotr6:[/cite]i wywiesiła na tablicy ogłoszeń że lokal nr 6 jest zadłużony
    pozostali właściciele wiedzą że nie płaci i nic nie robią albo udają że nie wiedzą ,
    droga sądowa okej ale jak nikt nie chce to co ja sam wystąpię to Sąd powie: wszystkim pasuje, tylko Panu nie pasuje ???
    sąd nie powie, tylko stwierdzi, że naruszacie prawo o danych osobowych ,

    ciekaw jestem, gdyby tak twoje nazwisko się tam pojawiło (na ma znaczenia z jakich przyczyn),
    a osoba z zewnątrz wspólnoty to wykorzystała do listownego stalkingu...
    przecież wiele takich osób szlaja się po klatkach schodowych

    Możesz na zebraniu właścicieli powiedzieć, że skoro goguś z pod 6 nie płaci
    to pozostali właściciele muszą pokryć przypadające na niego "działkę" kosztów utrzymania, aby się zbilansowało ...

    ciekaw jestem jakie będzie ich stanowisko...
  • Opcje
    piotr6piotr6 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Możesz na zebraniu właścicieli powiedzieć, że skoro goguś z pod 6 nie płaci
    to pozostali właściciele muszą pokryć przypadające na niego "działkę" kosztów utrzymania, aby się zbilansowało ...

    ciekaw jestem jakie będzie ich stanowisko...[/quote]

    KubaP TY CHYBA NIE WIESZ ? na czym opierają się małe WM mam wrażenie że nie rozumiesz pewnych zasad w WM MAŁEJ DO 6 WŁAŚCICIELI tak naprawdę to w naszej WM to każdy olewa założyli ją by odłączyć się od PGKiM Gminnej instytucji bo myśleli że jak od Gminy kupili lokal za zasraną złotówkę bo tak to muszę nazwać to zbudują Pałać z fontanną na środku podwórka ale tak nie jest Gmina się ucieszyła że sprzedała wszystkie lokale i kłopot z głowy ,a spór między sąsiadami dawnego PGKiM pozostał tylko inaczej się nazywa tak zwany Właściciel swojego lokalu!wyobraź sobie że w tej małej gromadce jakim jest WM nie ma komu zarządzać jedna osoba zgodziła się przyjąć dokumenty z własnej woli by z Banku brać rozliczenia i jakość to rozliczać w skarbówce ale ta osoba powiedziała na spotkaniu że robi to po raz ostatni bo nie płacicie za wodę -eksploatację regularnie do 10 każdego miesiąca -to na tą osobę popłynęły obelgi że chcą by nie płacić bo po co ? jak coś będziemy robić to wpłaty będą udziałami i wtedy się zrobi!a jeden właściciel to totalnie olewa a do sądu to podać bo była propozycja taka to żaden się nie godzi Tragedia i tu jest sęk jak przetłumaczyć tym ludziom że muszą być opłaty by było za co zapłacić za wodę prąd itp:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2013
    [cite] piotr6:[/cite]KubaP TY CHYBA NIE WIESZ ? na czym opierają się małe WM mam wrażenie że nie rozumiesz pewnych zasad w WM MAŁEJ DO 6 WŁAŚCICIELI tak naprawdę to w naszej WM to każdy olewa założyli ją by odłączyć się od PGKiM Gminnej instytucji bo myśleli że jak od Gminy kupili lokal za zasraną złotówkę bo tak to muszę nazwać to zbudują
    coś nieco się znam na małych WM ...

    zdaje się ty masz syndrom niemocy małych WM . Czego sie nie dotniesz masz kłody pod nogami....

    Po co sie narażać, niech każdy robi co chce ... to jest tak jak z tresurom psów ... właściciele lokali muszą wybrać "przewodnika stada" , bo jak tego nie ma, to patologia gotowa , Ucieczka od administratora z zewnątrz to nie dobry pomysł .
    Co tobie nie wypada, to on musi .

    Jako ostania deską ratunku masz ....możesz zgłosić do sądu o ustanowienie zarządcy sądowego.
  • Opcje
    piotr6piotr6 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] piotr6:[/cite]KubaP TY CHYBA NIE WIESZ ? na czym opierają się małe WM mam wrażenie że nie rozumiesz pewnych zasad w WM MAŁEJ DO 6 WŁAŚCICIELI tak naprawdę to w naszej WM to każdy olewa założyli ją by odłączyć się od PGKiM Gminnej instytucji bo myśleli że jak od Gminy kupili lokal za zasraną złotówkę bo tak to muszę nazwać to zbudują
    coś nieco się znam na małych WM ...

    zdaje się ty masz syndrom niemocy małych WM . Czego sie nie dotniesz masz kłody pod nogami....

    Po co sie narażać, niech każdy robi co chce ... to jest tak jak z tresurom psów ... właściciele lokali muszą wybrać "przewodnika stada" , bo jak tego nie ma, to patologia gotowa , Ucieczka od administratora z zewnątrz to nie dobry pomysł .
    Co tobie nie wypada, to on musi .

    Jako ostania deską ratunku masz ....możesz zgłosić do sądu o ustanowienie zarządcy sądowego.


    W zupełności się zgadzam z twoją opinią na temat WM ale by przekonać ludzi by wybrali przewodnika stada w mojej WM wiąże się z cudem to ludzie z innej planety ,jeszcze nie ma wybranego a opinie już są że jak będzie osoba do zarządzania to będzie żyła z ich środków (będzie ich okradać )-najgorsze jest to że to też są młodzi ludzie w wieku do 30lat --ale tumany totalne z nienawiścią Goebbelsa i na to nie mam siły by ich przekonać ,ani pomysłu jedyny co podsunąłeś to Sąd .
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] piotr6:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]Jako ostania deską ratunku masz ....możesz zgłosić do sądu o ustanowienie zarządcy sądowego.
    W zupełności się zgadzam z twoją opinią na temat WM ale by przekonać ludzi by wybrali przewodnika stada w mojej WM wiąże się z cudem to ludzie z innej planety ,
    jeszcze nie ma wybranego a opinie już są, że jak będzie osoba do zarządzania to będzie żyła z ich środków (będzie ich okradać )-najgorsze jest to, że to też są młodzi ludzie w wieku do 30lat
    --ale tumany totalne z nienawiścią Goebbelsa i na to nie mam siły by ich przekonać ,ani pomysłu jedyny co podsunąłeś to Sąd .
    już pisałem skorzystaj z przysługującego ci prawa ....
    wypis z k.c.
    [b]Art. 203.[/b] [b]Każdy ze współwłaścicieli może wystąpić do sądu o wyznaczenie zarządcy[/b], jeżeli nie można uzyskać zgody większości współwłaścicieli w istotnych sprawach dotyczących zwykłego zarządu albo [u]jeżeli większość współwłaścicieli narusza zasady prawidłowego zarządu[/u] lub krzywdzi mniejszość.
    

    Może ich nauczy przewód sądowy ....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.