Co robić z tymi zawiadomieniami?

adamkocadamkoc Użytkownik
edytowano grudnia 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam serdecznie.
Mam taki oto problem.
W czerwcu tamtego roku kupiliśmy z narzeczoną mieszkanie.Miało nie być obciążone i ogólnie nie było żadnych problemów do tej pory.Aha,w między czasie zmienił się zarządca budynku,w lipcu lub sierpniu tamtego roku.
Wczoraj przyszedł jakiś polecony na nasz adres,ale nazwisko poprzedniego właściciela.,w zostawionym awizo było o postępowaniu administracyjnym.Odniosłem na pocztę,bo było napisane coś że w ciągu 14 dni nie odebrane pismo zostanie uznane za doręczone,czy jakos tak.Oczywiście nie mogłem nawet odebrać i dowiedzieć się o co chodzi,skoro nie zgadzają się dane.Dzwoniłem do aktualnego zarządcy i u nich nie ma żadnych długów.Nie pamiętam żeby wcześniej przychodziły jakieś powiadomienia,a nawet jeśli to pewnie wyrzucałem jako że z poprzednim właścicielem nie mam kontaktu po takim czasie.
Moje pytanie brzmi co robić?Szukać kontaktu z poprzednimi zarządcami i zadzwonić czy szukac numeru do poprzedniego właściciela żeby on to wyjaśniał?
Proszę o jakieś podpowiedzi

Komentarze

  • Opcje
    igaiga Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nic. To nie jest Twój problem.
  • Opcje
    adamkocadamkoc Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję.
    Nie chciałbym żeby się okazało że odbyło się jakieś postępowanie i komornik wejdzie mi na mieszkanie żądając uiszczenia długu.
  • Opcje
    igaiga Użytkownik
    edytowano grudnia 2013
    [cite] adamkoc:[/cite]Dziękuję.
    Nie chciałbym żeby się okazało że odbyło się jakieś postępowanie i komornik wejdzie mi na mieszkanie żądając uiszczenia długu.
    Nie ma takiej możliwości.Dług idzie za osobą,a nie za rzeczą.
    Mylisz postępowanie administracyjne z administracją WM.
    Może tu chodzić nawet o zwykły niezapłacony mandat itp. Nawet nie masz obowiązku zwracać tych pism na pocztę,możesz śmiało wyrzucać je do kosza.
  • Opcje
    adamkocadamkoc Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuje raz jeszcze.Jesli coś się wyjaśni albo wyjdą nowe rzeczy to napiszę.
    Pozdrawiam
  • Opcje
    igaiga Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] adamkoc:[/cite]Dziękuje raz jeszcze.Jesli coś się wyjaśni albo wyjdą nowe rzeczy to napiszę.
    Pozdrawiam
    OK. Również pozdrawiam.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] adamkoc:[/cite]w zostawionym awizo było o postępowaniu administracyjnym.
    skąd wiesz, że to jakieś długi poprzedniego właściciela lokalu ? postępowanie administracyjne to może być skarbówka ... sprzedał i się nie rozliczył ...
  • Opcje
    adamkocadamkoc Użytkownik
    edytowano listopada -1
    no w sumie o tym nie pomyślałem.Ale jeśli sprzedał to mieszkanie to powinno być gdzieś że nie jest już zameldowany pod tym adresem.
    Skarbówka raczej by o tym wiedziała,choć nie znam się aż tak na Polskim prawie.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Adamloc: w zostawionym awizo było o postępowaniu administracyjnym
    Przecież w awizo jest tylko opis charakteru przesyłki, czyli np. paczka, list polecony, itp. Co było u ciebie napisane oprócz tych danych ?
  • Opcje
    adamkocadamkoc Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przypominam sobie że parę dni temu,było zwykłe awizo.Nazwisko i adres były napisane nie wyraźnie,wtedy pomyślałem że to pomyłka.Można się teraz domyśleć że chodziło o poprzedniego wlaściciela.Na pewno nie moje ani żony więc odebrać nie mogłem i wyrzuciłem.
    To pewnie było odnośnie tamtego awizo,drukowane na poczcie przypomnienie że jest list polecony.Tego też nie czytałem dokładnie,akurat szedłem w stronę poczty wiec zaniosłem.Spytałem jeszcze czy mogę odebrać jeśli nie moje nazwisko,oczywiście nie mogłem.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2013
    [cite] adamkoc:[/cite]no w sumie o tym nie pomyślałem.
    Ale jeśli sprzedał to mieszkanie to powinno być gdzieś że nie jest już zameldowany pod tym adresem.
    Skarbówka raczej by o tym wiedziała,choć nie znam się aż tak na Polskim prawie.
    w AN powinien być adres do korespondencji jeżeli jest inny niż adres lokalu ...
    co się martwisz dopóki nie będzie zgodności adresu z właścicielem to nic ci nie zrobią...

    co najwyżej możesz na poczcie powiedzieć, że adresat się wyprowadził ... to też jest informacja dla nadawcy ...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Adamkoc: Spytałem jeszcze czy mogę odebrać jeśli nie moje nazwisko, oczywiście nie mogłem.
    Za dużo się pytasz. Co ci zależy powiedzieć na poczcie prawdę i spytać się od KOGO jest ten list polecony. Trzeba sobie nawzajem pomagać, dziwię się, że nie znasz adresu, telefonu, poprzedniego właściciela (!?). Pozdrawiam.
  • Opcje
    adamkocadamkoc Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na razie poczekamy co bedzie dalej.
    Pewnie adres gdzieś jest (np.na umowie kupna),z telefonem może być problem,jeśli go nie ma w umowie.Przez 1,5 roku i paru zmianach telefonów mógł zaginąć.Nigdy nie był potrzebny po sfinalizowaniu transakcji,więc i nie interesowałem się czy mam go czy nie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.