Odległość śmietnika od domu

tomi1234tomi1234 Użytkownik
edytowano grudnia 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,
W związku z "rewolucją śmieciową" na osiedlu na którym mieszkam, jakiś czas temu stawiano boksy śmietnikowe. Osiedle nie jest administrowane przez jedną spółdzielnie ; istnieją także mniejsze Wspólnoty Mieszkaniowe, zarządcy nieruchomości, etc. Problem polega na tym, iż rozporządzenie stanowi, iż odległość od najdalszego wejścia do budynku, do śmietnika nie powinna wynosić więcej niż 80 m. Jednakże boks przysługujący nieruchomości w której mieszkam postawiono dziewięćdziesiąt kilka metrów od bramy. W związku z tym można wywieść, że złamano prawo. Kontaktowałem się ze swoim zarządcą, który zamydlił mi oczy, tłumacząc, ze Urząd Miejski nie wyznaczył większej ilości miejsc, itp. Jednak zauważam na osiedlu coraz więcej boksów (dużo mniejszych od mojego), jednak z całą pewnością postawionych zgodnie z rozporządzeniem. Moje pytanie jest następujące: w jaki sposób zmusić zarządcę do przestrzegania zapisu rozporządzenia, stanowiącego o odległości pojemników na odpady zmieszane. Czy mogę mieć wgląd do decyzji mówiącej o usytuowaniu pojemników w tymże miejscu, oraz czy mogę tą decyzje zaskarżyć z powodu złamania prawa. W jaki sposób zobligować zarządcę do umożliwienia mi odprowadzania śmieci zgodnie z rozporządzeniem.
Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tomi1234:[/cite]W związku z "rewolucją śmieciową" na osiedlu na którym mieszkam,
    Jednakże boks przysługujący nieruchomości w której mieszkam postawiono dziewięćdziesiąt kilka metrów od bramy.
    Moje pytanie jest następujące:
    w jaki sposób zmusić zarządcę do przestrzegania zapisu rozporządzenia, stanowiącego o odległości pojemników na odpady zmieszane.
    zmienić go ...
    [cite] tomi1234:[/cite]Czy mogę mieć wgląd do decyzji mówiącej o usytuowaniu pojemników w tymże miejscu, oraz czy mogę tą decyzje zaskarżyć z powodu złamania prawa.
    Oczywiście, że tak np. Art.27 UoWL ... czy art. 25 UoWL

    [cite] tomi1234:[/cite]W jaki sposób zobligować zarządcę do umożliwienia mi odprowadzania śmieci zgodnie z rozporządzeniem.
    zmienić go ... wypowioedzieć mu umowę ..
  • Opcje
    MarcoPoloMarcoPolo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tomi1234: rozporządzenie stanowi, iż odległość od najdalszego wejścia do budynku, do śmietnika nie powinna wynosić więcej niż 80 m. Jednakże boks przysługujący nieruchomości w której mieszkam postawiono dziewięćdziesiąt kilka metrów od bramy
    Ja bym się najpierw spytał siebie samego:
    1. czy widzę korzystniejsze dla mnie i mojego budynku usytuowanie śmietnika
    2. czy walka o kilkanaście metrów ma dla mnie znaczenie tylko ze względów formalnych czy też chcę uzyskać bardziej konkretne korzyści (wygoda, lepszy widok z okna itp)

    Czy mógłbyś uściślić, poza jaką bramą jest ten śmietnik? Poza ogrodzeniem terenu wspólnoty?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.