zarządca

LudźLudź Użytkownik
edytowano stycznia 2014 w Wolne tematy
Szanowni Państwo,
Stanowczo nie polecam usług firmy Biuro Obsługi Rynku Nieruchomości w Warszawie przy ul Lwowskiej i Kopińskiej. Są reliktem minionej epoki. Wydaje im się że są władzą. Są niedbali i aroganccy. Brak im elementarnyej wiedzy.Jedyne co potrafią to brać pieniądze

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ktoś jeszcze poprze twoją tezą ?
  • Opcje
    LudźLudź Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeśli nie wszyscy to większość mieszkańców budynku. Na pewno nie osoby, które podpisały z tą firmą umowę bo są za jej skutki materialnie odpowiedzialne
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ktoś jeszcze poprze twoją tezą ?
    A co tu popierać. Podobnie jak na innych forach np dotyczących samochodów są zakładane wątki
    Polecani mechanicy
    Nie polecani mechanicy
    Polecane sklepy z częściami
    Nie polecane sklepy z częściami
    tak i tu pewien właściciel wyraził swoje niezadowolenie ku przestrodze dla innych. Teraz tylko od każdego kto czyta forum będzie zależało to, kogo zatrudni jako firmę do administrowania.
    Tu nie ma nad czym dyskutować. Jest głos na "nie" dla Biura Obsługi Rynku Nieruchomości w Warszawie przy ul Lwowskiej i Kopińskiej i koniec.
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ludziu,

    Ty tez jesteś reliktem minionej epoki, niedbały i arogancki. Brak ci elementarnej wiedzy.
    Jak widzisz nie używałem żadnych argumentów na poparcie tych tez, bo po co? tobie też nie były one potrzebne gdy pisałeś o BORN.
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    1:1
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    J was BORN for trauble. Piekna piosenka.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Śpiewa Jermaine Lamar Cole ?
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] stonka:[/cite]1:1
    Nie jestem wcale przekonana, że to jest dokładnie 1:1, ponieważ jest tutaj pewna subtelna różnica: Ludź wydaje się znać firmę, o której pisze - ma z nią jakieś złe doświadczenia. Natomiast trader chyba nie zna Ludzia, a poddał Go ocenie, niezbyt grzecznej jako reakcja.
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    Sądząc po bardzo emocjonalnej wypowiedzi kolegi (bądź koleżanki) trader uznałem że może być on (ona) związany (związana) z firmą BORN. Nie wiem... korzysta z ich usług, jest tam pracownikiem...
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] stonka:[/cite]Sądząc po bardzo emocjonalnej wypowiedzi kolegi (bądź koleżanki) trader uznałem że może być on (ona) związany (związana) z firmą BORN. Nie wiem... korzysta z ich usług, jest tam pracownikiem...
    Masz rację. Była to z pewnością wypowiedź obronna. Można nawet stwierdzić, że zaangażowana...
    Kiedyś były Festiwale Piosenki Zaangażowanej... trader chyba by się na nich świetnie sprawdził śpiewając np. tak:
    I was BORN to love you



    :bigsmile:
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    :bigsmile:
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Widziałem Ludzi, którzy rzucali na lewo i prawo te same słowa, ale już po pierwszych argumentach wiedziałeś, że gość nie ma elementarnej wiedzy.
    Ja do Ludzia nic nie mam, ale jak coś mówi to niech mówi konkretnie.
    Ludziu, z czego wynika brak elementarnej wiedzy BORNa ?
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] trader:[/cite]Widziałem Ludzi, którzy rzucali na lewo i prawo te same słowa, ale już po pierwszych argumentach wiedziałeś, że gość nie ma elementarnej wiedzy.
    Ja do Ludzia nic nie mam, ale jak coś mówi to niech mówi konkretnie.
    Ludziu, z czego wynika brak elementarnej wiedzy BORNa ?

    Ja myśle że elementarny brak wiedzy BORN wynika z tego że BORN nie ma elementarnej wiedzy o tym że nie ma elementarnej wiedzy na temat braku elementarnej wiedzy.
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    trader napisał:
    Widziałem Ludzi, którzy rzucali na lewo i prawo te same słowa,
    Czyli spotkałeś się z tym ludzie rzucają na lewo i prawo te same słowa o czym pisze Ludź.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    [cite] tajfun:[/cite]Ja myśle że elementarny brak wiedzy BORN wynika z tego że BORN nie ma elementarnej wiedzy o tym że nie ma elementarnej wiedzy na temat braku elementarnej wiedzy.
    Elementarny brak wiedzy nie wymaga profesjonalizmu - ani w działaniu, ani też do jego stwierdzenia.
  • Opcje
    LudźLudź Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To, że używasz nazwy BORN identyfikuje cię jako raczej osobę ściśle związaną z tą firmą. Chcesz konkretów proszę. Rozwieszone numery telefonów pod które możesz sobie dzwonić jak ma miejsce awaria. Dzwonisz do administratora to odsyła cię żebyś sam dzwonił. Posesja ma monitoring. Podwórko pokryte pisimi odchodami i administrator nie potrafi znaleźć włascicieli psów i upomnieć ich. Naprawy, te które wykonane zrobione tak, że płakać się chce i za to "zarzadca" płaci bo nie ze swopjej kieszeni. A firma będąca usługodawcą traktuje włai jak niegdyś administracja najemców w tzw ABK. Chcesz więcej?
  • Opcje
    JakubJakub Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Podwórko pokryte pisimi odchodami i administrator nie potrafi znaleźć włascicieli psów i upomnieć ich
    A czy właścicieli wyrzucanych petów na podwórko też ma obowiązek ustalać i upominać?
    Właściciele, psich odchodów, są jednocześnie właścicielami (współwłaścicielami) podwórka i do sprzątania tego swojego prywatnego (nie publicznego) podwórka zatrudnili sobie firmę sprzątającą. Czy w umowie ta firmą ma wpisane że nie ma sprzątać psich odchodów? Czy właściciel domu jednorodzinnego zatrudniajacy sobie do sprzątania swojego podwórka sprzątaczkę wpisuje jej w umowe że petów, psich i kocich kup itp. ma nie sprzątać bo on sam bedzie sprzątał?
  • Opcje
    LudźLudź Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Za sprzątanie podwórka odpowiada zatrudniona przez "zarządcę" firma. "Zarządca ma kontrolować wykonywaną przez nią pracę. Za to płaci się "zarządcy" Epokę czynów społecznych mamy za sobą. Każdy ma robić to za co bierze pieniądze. Jak mu się nie podoba może wymówiąc umowę. A jak sobie "Jakub" wyobraża sprzątanie z pomijaniem psich odchodów?
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A jak sobie "Jakub" wyobraża sprzątanie z pomijaniem psich odchodów?
    Ojojojoj... Brniesz w niewłaściwą stronę. Sprzątanie psich odchodów należy do obowiązku właściciela zwierzaka. Art. 4 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Art. 145 ustawy z 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń.
  • Opcje
    LudźLudź Użytkownik
    edytowano listopada -1
    I właśnie o to chodzi. Są niestety źli ludzie, którzy nie sprzątają po swoim podopiecznym. I do obowiązków zarządcy należy zwracanie im uwagi. Ja nie będę się awanturował z każdym. Od utrzymywania porządku na posesji jest wlaśnie "zarządca" i za to mu się płaci między innymi z moich pieniędzy.
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Są niestety źli ludzie, którzy nie sprzątają po swoim podopiecznym
    Jak to są źli ludzie to należy wezwać Straż Miejską która ma prawo ukarać osobę która nie uprzątnęła odchodów po pupilach. Administrator co najwyżej może wywiesić informację w widocznym miejscu z prośbą do właścicieli o porządkowanie terenu w tym zakresie. Zresztą... To może zrobić każdy. Administrator również nie ma w zakresie obowiązków aby się z każdym awanturować i pojedynczo zwracać uwagę. Od tego jesteście wy sami.
    Od utrzymywania porządku na posesji jest wlaśnie "zarządca" i za to mu się płaci między innymi z moich pieniędzy.
    Od utrzymywania porządku są firmy sprzątające. Chyba mylisz funkcje. Rolą Administratora może być wyłonienie najlepszej propozycji na rynku wśród takich firm oraz sporządzenie odpowiedniej umowy. Reszta czyli ocena pracy firmy leży w rękach właścicieli... Jesteś zadowolony - jest dobrze. Nie jesteś zadowolony - zgłaszasz problem administratorowi.
  • Opcje
    JakubJakub Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    Do utrzymania porządku na prywatnym terenie, w mieszkaniu czy prywatnym podwórku w tym sprzątania g....n - gminie wara!
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jakub: Do utrzymania porządku na prywatnym terenie (...) w tym sprzątania g....n - gminie wara !
    I tak należy trzymać !
  • Opcje
    LudźLudź Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Szanowni Państwo,
    Bardzo mnie cieszy, że mój krótki wpis wywołał dyskusję chociaż na dzisiaj jeszcze w ograniczonym kręgu. Uważam, że było by wskazane gdyby więcej osób wyraziło swój pogląd na jakość usłóg świadczonych przez firmy "zarządzające" To pozwoli bardzo szybko zwryfikować kto na rynku usług jest solidną firmą kto chce pasożytować na zaistniałej sytuacji prawnej zmuszającej do ustanowienia zarządcy. Dobrze by było gdyby użytkownicy szerzej korzystali ze swoich uprawnień do kontrolowania "zarządcy" i zapoznali się w tym celu ze stosowną częścią Kodeksu Cywilnego i Ustawa o Własności lokali.
    Dobrze jest sprawdzić kalkulację i jakość wykonanych robót, zobaczyć na jaki czas udzielono gwarancji na wykonane prace, czy egzekwowano dokonanie napraw czy robiono je na koszt właściceli, jakich użyto materiałów etc. W każdej wspólnocie jest ktoć kto się na tym zna albo ma znajomego, który pomoże.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Ludź:[/cite]I właśnie o to chodzi. Są niestety źli ludzie, którzy nie sprzątają po swoim podopiecznym. I do obowiązków zarządcy należy zwracanie im uwagi.

    Zarządca ma taki zapis w umowie: " zwracanie uwagi złym ludziom, których psy (złe?) pozostawiają swoje odchody na nieruchomości wspólnej" , tak?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    JakubJakub Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    Ludź: To pozwoli bardzo szybko zwryfikować kto na rynku usług jest solidną firmą kto chce pasożytować na zaistniałej sytuacji prawnej zmuszającej do ustanowienia zarządcy. Dobrze by było gdyby użytkownicy szerzej korzystali ze swoich uprawnień do kontrolowania "zarządcy" i zapoznali się w tym celu ze stosowną częścią Kodeksu Cywilnego i Ustawa o Własności lokali
    Hm - no weryfikujemy ten rynek już ponad 15 lat i co dalej?
    Kc nic nie wspomina o zarządcy (poza oczywiście sądowym).
    Proszę podać podstawę prawną tej rzekomej sytuacji prawnej zmuszającej właścicieli do zatrudniania zarządcy!?
  • Opcje
    LudźLudź Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kodeks cywilny określa odpowiedzialność osoby fizycznej i/lub prawnej za skutki zajmowania się sprawami osób trzecich. A Ustawa zmusza do ustanowienia zarządcy. Znajomość tych pozycji jest ze wszech miar pożyteczna dla każdego zleceniodawcy wynajmującego "zarządcę" Ja wiem, ze posidanie i znajomość Kodeksu Postępowania Administracyjnego jest bardzo źle widziana przez urzędnikó bo on pokazuje pracodawcom-płatnikom podatków ich obowiązki. A stare przysłowie mówi:"Nieznajomość prawa szkodzi"
  • Opcje
    JakubJakub Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nieznajomość prawa szkodzi"
    No właśnie - więc czekam na podstawę prawną z ustawy (jak rozumiem UoWL) zmuszającej właścicieli do zatrudniania zarządcy.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Jakub:[/cite]Do utrzymania porządku na prywatnym terenie, w mieszkaniu czy prywatnym podwórku w tym sprzątania g....n - gminie wara!

    Tak jest.
    Każdy ma prawo do dokonywania swoich wyborów.
    Jeśli dana wspólnota ma ochotę siedzieć w czymś po uszy i czerpie z tego wielką przyjemność, a nawet satysfakcję - to należy jej na to pozwolić. Każdy przecież ma prawo do tego być czuć się spełnionym, o ile nie czyni tym krzywdy innym... :cool:
  • Opcje
    JakubJakub Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    Haneczka - po co ten sarkazm, niepotrzebny, jeżeli zrozumiesz sedno problemu - jeżeli właściciele do sprzątania swojej prywatnej posesji (podwórka) zatrudnili firmę sprzątającą to czy w umowie umieścili zapis, ża firma ma sprzątać podwórko ale psich czy kocich odchodów nie bo to sami będą właściciele sprzątać?
    Ja nie słyszałem jeszcze o takiej umowie. Byłoby to oczywiście nielogiczne bo dlaczego nie wszystkie śmieci firma miałaby sprzątać? Dlaczego pety ma sprzątać a psich odchodów nie? Dlaczego kocie odchody ma sprzątać? Dlaczego kupke dzieciątka które mama musiała pod krzaczkiem przytrzymać bo chciało zrobić kupkę nagle?
    Chyba po to zatrudnili właściciele tego prywatnego terenu specjalistę od sprzątania.
    Spróbuj wezwać Straż Miejską na teren wspólnoty że są psie klocki - zobaczysz co ci odpowiedzą. Art. 140 Kc jest bezwzględnie obowiązujący i Straż Gminna (miejska) nie ma prawa meblować ci pokoju czy podwórka.
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Chyba się źle zrozumieliśmy Jakubie. Oczywiście że sprzątaniu podlega wszystko ale to w gestii samych właścicieli leży to aby swoich sąsiadów upominać że po swoich pupilach ich właściciele są zobowiązani sprzątać. Zarząd - Administrator - czy Zarządca nie są od tego aby wychowywać i uczyć społeczeństwo tego że są jakieś zasady wspólnego korzystania z części wspólnej i że istnieją normy przyzwoitości.
  • Opcje
    JakubJakub Użytkownik
    edytowano listopada -1
    stonka: Chyba się źle zrozumieliśmy
    No właśnie - to nie ja przecież żądam od zarządcy aby ustalał i upominał właścicieli klocków jakie pojawiają się na podwórku.
    To użytkownik Ludź tak uważa a ja polemizuję z tym poglądem bo uważam, że to to nie jest obowiązek zarządcy/administratora.
    Bardzo proszę uważnie czytać teksty które chce się skomentować.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Jakub:[/cite] Art. 140 Kc jest bezwzględnie obowiązujący i Straż Gminna (miejska) nie ma prawa meblować ci pokoju czy podwórka.
    Jeśli Pan, Panie Jakubie, przeczyta uważnie tekst, który Pan skomentował, to z pewnością dojdzie Pan do wniosku, że właśnie między innymi o tym napisałam.
    Chociaż, nadal uważam, że jednak o czymś Pan zapomniał.... :smile:
  • Opcje
    pojalowskaannapojalowskaanna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam mieszkańców Krakowa zwłaszcza tych zarządzanych i administrowanych przez ADM-Krowodrza 2 z ul.Chopina 19.
    W dniu 12.02.2014r. w Sądzie Wydział II Karny,sala D-105 o godz.11,45 odbędzie się sprawa przeciwko oskarżonemu prezesowi Ryszardowi Kulczyckiemu .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.