Sprawozdanie - problem

jerryjerry Użytkownik
edytowano stycznia 2014 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam. Problem jest następujący, Nowy zarząd został wybrany i zmienił zarządcę. Z dokumentacji wynika że stary zarządca nierzetelnie prowadził naliczenia i rozliczenia. Liczne błędy, niezgodności sum z tytułu większości zaliczek na poszczególne pozycje kosztów zarządu na co są mocne dowody. Szykuje się zebranie i nowy zarządca chce zamknąć rok, ale nieprawidłowości w naliczeniach i rozliczeniach są takie że zarząd nie chce podpisać sprawozdania. Są dowody na nieprawidłowości i zarząd planuje skierowanie sprawy na starego zarządce do sądu ew. prokuratury. Co zatem z przyjęciem sprawozdania bo terminy ustawowe obowiązują. Nowy zarządca chce zrobić nowe naliczenia, prostować sprawy ale nie może bo nie może dogadać się ze starym zarządcą w kwestii dokumentacji (brak odpowiedzi na pisma, twierdzenie że jego wyliczenie były rzetelne i że zostawił nowemu zarządcy prawidłowe naliczenia i rozliczenia). Co powinien zrobić nowy zarząd i co powiedzieć mieszkańcom w kwestii sprawozdania i zamknięcia roku wraz z zarządcą który to wykonuje w ramach umowy ? a dodam że nowy zarząd jest dobrze oceniany przez mieszkańców i nowy zarządca też. Smrodu w dokumentach narobił stary zarząd i zarządca który merdał wspólnotą jak chciał. Czy można wprowadzić nowe naliczenia skoro nie przyjmie się sprawozdania ? Czy przyjąc sprawozdanie opierając się na danych starego zarządcy który porobił bilanse/rozliczenia w środku roku ?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    [cite]jerry[/cite]Nowy zarząd został wybrany i zmienił zarządcę.
    Z dokumentacji wynika że stary zarządca nierzetelnie prowadził naliczenia i rozliczenia.
    Liczne błędy, niezgodności sum z tytułu większości zaliczek na poszczególne pozycje kosztów zarządu na co są mocne dowody.
    :smartass:
    Widać, że nie znacie zagadnień wspólnot mieszkaniowych . To nie jest Zarządca ale Administrator - taki malutki pracownik Zarządu WM

    Teraz (po zakończeniu roku obrachunkowego 2013) należy się skupić i dobrze rozliczyć koszty utrzymania nieruchomości , w tym miejscu zaliczki mają drugorzędne znaczenie .
    Ważna jest tylko ich naliczona wartość.
    [cite]jerry[/cite]Nowy zarządca chce zrobić nowe naliczenia, prostować sprawy, ale nie może, bo nie może dogadać się ze starym zarządcą w kwestii dokumentacji
    Zaskakuje mnie to, że nowy, lepszy administrator nie wie o tym ... myśli jak poprzedni pasztet wczytać do swojego oprogramowania.... a co z waszymi uchwałami, też ich nie macie ?
    [cite]jerry[/cite]Co powinien zrobić nowy zarząd i co powiedzieć mieszkańcom w kwestii sprawozdania i zamknięcia roku
    wraz z zarządcą który to wykonuje w ramach umowy ?
    a dodam że nowy zarząd jest dobrze oceniany przez mieszkańców i nowy zarządca też
    Widać, że nie znacie zagadnień wspólnot mieszkaniowych ale to wasz pasztet i wy go będziecie jeść...
    [cite]jerry[/cite]Smrodu w dokumentach narobił stary zarząd i zarządca który merdał wspólnotą jak chciał.
    a to już jest wina właścicielei lokali, że nie wykonywali obowiązków zapisanych w art. 27 UoWL , nie wszytko można kupić za pieniądze , o swoja własność trzeba dbać ... a nie szukać winy u innych ...
    [cite]jerry[/cite]Czy można wprowadzić nowe naliczenia skoro nie przyjmie się sprawozdania ?
    zawsze mozna przyjąć , zmienic sposób naliczania zaliczek , potrzebna jest tylko stosowna uchwała właścicieli lokali

    [cite]jerry[/cite]Czy przyjąc sprawozdanie opierając się na danych starego zarządcy który porobił bilanse/rozliczenia w środku roku ?
    Po poprawnym rozliczeniu kosztów oczywiście, że należy to zrobić

    :smartass:
  • Opcje
    jerryjerry Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    Chodzi o to że jest taki bajzel w dokumentach po starym. Zaliczki były pobierane w takich wysokościach do końca roku jakie były przyjęte jeszcze przez stary zarząd w ubiegły roku uchwałami. Może i nie zna się zbyt dobrze , bo jest krótko nowym zarządem ale już z właścicieli a nie deweloperów poprzedników i popleczników - a to chyba dobrze.Pytanie co zrobić ma nowy zarząd w tej sytuacji teraz gdy zbliża się okres zebrań. Uchwały są, faktury są, z roku 2013

    jednym słowem jak poprzedniego pasztetu nie ciągnąć dalej a jak ma się zachować zarząd.
    Komentarz edytowany jerry
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    [cite]jerry[/cite]Pytanie co zrobić ma nowy zarząd w tej sytuacji teraz gdy zbliża się okres zebrań.
    przecież ci już odpowiedziałem ...

    rozliczyć poprawnie koszty utrzymania nieruchomości za rok 2013 ...

    co dalej... to powinien wiedzieć wasz nowy lepszy ADMINISTRATOR ...za to bierze kasę a nie za bieganie wokół nieruchomości, od tego ma swoje służby techniczne ...
    [cite] jerry:[/cite]Problem jest taki: dane pozostawione przez poprzedników w zestawieniach nie zgadzają się z licznikami, ba nawet takich liczników nie ma jakie są wykazywane,
    chodzi ci o nr tych wodomierzy, czy o lokale które nie mają wodomierzy w realu ,a są pokazane w ewidencji WM ?
    [cite] jerry:[/cite]Jak zrobić rozliczenia mediów zatem wobec mieszkańców.
    Co powinien polecić nowy zarząd nowemu administratorowi w takiej sytuacji?
    i co zrobić ma zarząd
    ma zrobić szybka inwentaryzację wodomierzy obsługujących lokale nawet kosztem wspólnoty.
    Pewnie u was obowiązuje zasada , że to właściciel lokalu sam sobie go legalizuje czy wymienia wodomierz...
    zmienić to na obowiązek wspólnoty >> fundusz celowy ...

    [cite] jerry:[/cite]Plan zmian sposobów naliczania tzn nowy regulamin mediów jest w trakcie przygotowania, ale jak go przyjąć skoro nie uda się zamknąć roku ubiegłego bez poprawnych danych których nie da się ustalić?

    jednym słowem jak poprzedniego pasztetu nie ciągnąć dalej.
    jak wyżej , powołać fundusz celowy na legalizację / wymianę wodomierzy
  • Opcje
    jerryjerry Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dobra kasuje.. masz rację głupie pytanie
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    :gafa:
  • Opcje
    jerryjerry Użytkownik
    edytowano listopada -1
    o ciepło chodzi też, wodę udało się z mieszkańcami jakoś ustalić.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    [cite] jerry:[/cite]o ciepło chodzi też, wodę udało się z mieszkańcami jakoś ustalić.
    z ciepłem podobnie ...
    jak nie ma wyścia to tylko ten ostatni rok rozliczyć wg m2 ustawa prawo energetyczne art. 45a,
    ale najważniejsze to mieć prawdziwe stany z początku roku 2014 ... inwentaryzacja i to prędko ...

    http://www.ure.gov.pl/pl/poradnik-odbiorcy/faq-czesto-zadawane-py/cieplo/3685,Jak-rozliczane-sa-koszty-ciepla-we-wspolnocie-mieszkaniowej.html


    :smartass:
  • Opcje
    jerryjerry Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    tak to będzie robione.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    :thumbup: tak trzymać ... dobry kierunek działania ...
  • Opcje
    malbon0Ummalbon0Um Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Inwentaryzacja jest ważna. Należy pilnować stanu rzeczy - wiem z doświadczenia.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    [cite] jerry:[/cite]Witam. Problem jest następujący,
    No, witam Cię jerry. Witam...
    Ja też mam problem. Chciałabym zrozumieć, jakim cudem znalazł się znowu tu Twój post, znowu jako pierwszy, a który zniknął ponad dwa dni temu?
    Wiesz, bo myśmy sobie tutaj trochę operowali rżnąc i rżąc jednocześnie, aż wreszcie i... nas wyrżnęli, na sucho. :confused:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Haneczka: aż wreszcie i... nas wyrżnęli, na sucho.
    Czyjaś mokra robota... :tongue:
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite] Czyjaś mokra robota... :tongue:

    Czemu milczy do nas jerry? :cool:
    Czyżby poszedł na rowery...?
    Relaks lepszy jest w realu
    Niż doznania na portalu
    Gdzie na mokro bywa rżnięcie
    Z naukowym wręcz zacięciem
    I...
    Obdzieranie trwa ze skóry
    Za ortograficzne bzdury

    :tongue:
  • Opcje
    stiwenek25stiwenek25 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam. Mam pytanie czy kominiarze mogą mi zablokowali przewód kominowy. .
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] stiwenek25:[/cite]Witam. Mam pytanie czy kominiarze mogą mi zablokowali przewód kominowy. .
    nie ... każdy lokal ma swój przewód dymowy zgodnie z dokumentacją techniczną .

    Mieszkasz pod sąsiadem czy nad nim ?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Stiwenek25: Mam pytanie czy kominiarze mogą mi zablokowacć przewód kominowy...
    A może mieszkasz pod sąsiadem i przewód kominowy użytkowałaś przez 30 lat. Któregoś dnia przyszli kominiarze i powiedzieli, że u sąsiada się nie pali i zablokowali. Wybili dziurę i podłączyli ciebie do drugiego kanału na ukos. Nie możesz palić bo nie ma cugu i przy podkładaniu dym cofa się na kuchnię. Czy tak ?
  • Opcje
    jerryjerry Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czesc. Tak jestem i widze ze dyskusja zrobila sie ciekawa.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] jerry:[/cite]Czesc. Tak jestem i widze ze dyskusja zrobila sie ciekawa.
    Oh, jerry... nareszcie jesteś. :smile:
    Tak się cieszę... Bardzo, bardzo, bardzo... :bigsmile:
    Myślę, że teraz wyjaśnisz mi magię swojego wpisu. Jak to z nim jest...? Pojawia się i znika. Mam na tym punkcie bzika... Naprawdę. :cool:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano lutego 2014
    Haneczka: Naprawdę.
    c.d.:"daj się sobą nacieszyć i siedem razy zgrzeszyć"... :wink:
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano lutego 2014
    [cite] elan124:[/cite]
    Haneczka: Naprawdę.
    c.d.:"daj się sobą nacieszyć i siedem razy zgrzeszyć"... :wink:

    Oj tam, oj tam... Byle zdanie elan124 zaraz Ciebie pobudza i rozbudza. :bigsmile:
    Zauważ, że jerry'emu nie napisałam: "Mam na Twym punkcie bzika". Więc... jeśli chodzi o Jego post i grzeszenie z nim to byłby to, chyba, jakiś rodzaj perwersji. A do tego siedem razy z jednym... trąciłoby już masochizmem. :confused:
    elan124, Ty chyba jesteś zazdrosny? :cool:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Haneczka: Ty chyba jesteś zazdrosny ?
    Oczywiście, że jestem. A to jest takie złe... ? :cool: To "wina" wczorajszego dnia (31 stycznia 2014 r.), który przecież był Międzynarodowym Dzień Przytulania i zupełnie niespodziewanie i niekontrolowanie przeszedł (u mnie) na następny dzień czyli na dzisiejszy (1 lutego 2014 r.). Powoli dochodzę już do siebie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.