Członek WM ma dwa lokale we wspólnocie - ile razy głosuje ws. uchwały

cezar138cezar138 Użytkownik
edytowano stycznia 2014 w O Forum
Dzień dobry, w mojej WM są równiez tacy członkowie, którzy posiadaja dwa lokale we WM (tj. mieszkanie i garaz). W związku z tym przy zbieraniu głosów ws. podjecia danej uchwały od tych członków powieniem wziąsc 1 głos, czy może jednak 2? Dziękuje za uwagi.

Komentarze

  • Opcje
    MarcoPoloMarcoPolo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zgodnie z Art. 23. 2. uwl 2. "uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów, chyba
    że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego
    właściciela przypada jeden głos"
    Tak więc, w czasie głosowania uchwał każdy właściciel (nawet jeśli ma więcej niż 1 lokal, niezależnie od rodzaju tego lokalu, np lokal mieszkalny i garaż) ma 1 głos. Jeżeli głosuje się udziałami, to ten głos ma odpowiednią "wagę", proporcjonalną do sumy udziałów.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    1) jeden, jeśli głosowanie jest 1 własciciel = 1 głos
    2) tyle, ile wynosi suma ich udziału
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    MarcoPolo: (...) "na każdego właściciela przypada jeden głos"
    Niestety, tak wynika z uowl, natomiast, przy "normalnym" głosowaniu liczą się udziały z dwóch lokali.
  • Opcje
    MarcoPoloMarcoPolo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    elan124: przy "normalnym" głosowaniu liczą się udziały z dwóch lokali
    No właśnie to napisałem w moim poprzednim wpisie:
    Jeżeli głosuje się udziałami, to ten głos ma odpowiednią "wagę", proporcjonalną do sumy udziałów
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    [cite] cezar138:[/cite]Dzień dobry, w mojej WM są równiez tacy członkowie, którzy posiadaja dwa lokale we WM (tj. mieszkanie i garaz).
    W związku z tym przy zbieraniu głosów ws. podjecia danej uchwały od tych członków powieniem wziąsc 1 głos, czy może jednak 2?
    we wspólnocie głosuje się udziałem jaki został przypisany do lokalu ...

    Przy głosowaniu 1 głos =1 właściciel , bierze się pod uwagę listę właścicielei lokali niezależnie ile lokali posiadają.
    Takie głosowanie jest obarczone pewnymi ograniczeniami .
    [b]Art. 23.[/b] UoWL
    1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania.
    
    2. [b]Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów,[/b] chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że [b][color=#f00]w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos[/color].[/b]
    
    [quote]2a. [b]Jeżeli [color=#f00]suma udziałów[/color] w nieruchomości wspólnej [color=#f00]nie jest równa 1 [/color]albo [color=#f00]większość udziałów należy do jednego właściciela[/color] bądź gdy obydwa te warunki spełnione są łącznie, głosowanie według zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos, wprowadza się na każde żądanie właścicieli lokali posiadających łącznie co najmniej 1/5 udziałów w nieruchomości wspólnej.[/b][/quote]
    
    3. O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie.
    
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.