Sąsiad podłączył się do mojego przewodu kominowego

koziorozkakoziorozka Użytkownik
edytowano stycznia 2014 w Zarządzanie Nieruchomościami
(...)
Tu masz dobry wątek. Napisz w nim dokładnie o co chodzi, bo na razie trudno się zorientować.
https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/4942/kominy-i-wentylacja-pomocy/#Item_17
Jesteś właścicielem mieszkania czy najemcą (mieszkanie gminy)?
Ile jest lokali w twojej wspólnocie?
Kto podłączył sąsiada do twojego komina? Wspólnota czy zrobił to samowolnie?

Komentarze

  • Opcje
    stiwenek25stiwenek25 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    przez wiele lat mialem dobrze podlaczone CO do przewodu kominowego sasiad w pewnym momencie podlaczyl sie do mojego komina i u niego sie pali a umnie nie zglosilem do kominiarzy zeby to zrobili jak bylo powiedzieli ze tak ma byc bo nie pali sie sasiadowi i nic nie moge zrobic bo kominy sa wspulne i tak sie mecze juz wiele lat gdzie mam sie zwrucic o pomoc bo mi nikt nie chce pomuc
  • Opcje
    stiwenek25stiwenek25 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    kominiarze

    Nowy doklejony: 25.01.14 22:33
    kturzy dostali nakaz od kominiarzy

    Nowy doklejony: 25.01.14 22:34
    kominiarze dostali od wspulnoty

    Nowy doklejony: 26.01.14 11:28
    Jestem właścicielem 13 lokali .Znajomy kominiarz sąsiada .
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] stiwenek25:[/cite]przez wiele lat mialem dobrze podlaczone CO do przewodu kominowego sasiad w pewnym momencie podlaczyl sie do mojego komina i u niego sie pali a umnie nie zglosilem do kominiarzy zeby to zrobili jak bylo powiedzieli ze tak ma byc bo nie pali sie sasiadowi i nic nie moge zrobic bo kominy sa wspulne i tak sie mecze juz wiele lat gdzie mam sie zwrucic o pomoc bo mi nikt nie chce pomuc

    Kominy są wspólne, sąsiad się podłączył na jakiej podstawie? Co podłączył?

    Nie można tak ot sobie niczego podłączać, już pomijam status prawny kominów - ale muszą byc spełnione warunki przewidziane prawem budowlanym.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    stiwenek25stiwenek25 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sąsiad miał swój przewód kominowy ,ale kocioł CO przeniósł do drugiego pomieszczenia i podłączył się do mojego komina i kominiarz zablokował
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Rozumie, że ten kocioł to piec gazowy, tak? Sąsiad niczego nie mógł sobie przenosić - tutaj było konieczne pozwolenie na budowę, jeżeli brak - należy wystąpić do nadzoru budowlanego.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.