Członek Zarządu

SebastianSebastian Użytkownik
edytowano stycznia 2014 w Zarządzanie Nieruchomościami
Chciałem przedstawić następujący problem. Wspólnota Mieszkaniowa wybrała Zarząd 5 - osobowy. Wszystko byłoby super ale jeden z Członków Zarządu od jakiegoś czasu jest poza kontrolą. Wypisuje pisma do pozostałych Członków Wspólnoty w treści której znajdują się wyrażenia które mogą posłużyć byłemu Administratorowi do wszczęcia postępowania sądowego przeciwko Zarządowi. Na każdym dokumencie podpisuje się jako Członek Zarządu i działa na nie korzystny wizerunek Zarządu
Jest jakaś możliwość usunięcia go z Zarządu bez specjalnego zwoływania zebrania Wspólnoty???

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    Najlepiej jak właściciele lokali odwołają teraźniejszy Zarząd WM i powołają nowy, za wyłączeniem tej "czarnej owcy" (według was). Można uchwałę przeprowadzić obiegiem z treścią uzgodnioną z jakimś prawnikiem.
  • Opcje
    MarcoPoloMarcoPolo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarząd był wybierany na drodze uchwały i zgodnie z art 20.2. uwl cały zarząd lub poszczególni jego członkowie mogą być w każdej chwili na mocy uchwały właścicieli
    lokali zawieszeni w czynnościach lub odwołani. Odpowiednia uchwała odwołująca członka zarządu nie musi być głosowana na zebraniu właścicieli, tylko na drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd (lub osoby przez zarząd upoważnione). Warto przy tym zadbać o skuteczne podanie do wiadomości właścicieli treści uchwały.

    Jeżeli zarząd jest wieloosobowy, dokumenty wystawiane przez zarząd powinny być podpisywane przez co najmniej dwóch członków zarządu. Zatem to wszczęcie postępowania przeciwko zarządowi przez byłego administratora to nie tak szybko, bo pan ów działa tu na własna rękę i bez waszej wiedzy. A nie możecie się spotkać całym zarządem i wytłumaczyć temu panu, że działa bezprawnie i na szkodę wspólnoty?
    Swoją droga to ciekawe co ten awanturny pan z zarządu chce zdziałać, skoro administrator już jest "były"
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    MarcoPolo: Swoją droga to ciekawe co ten awanturny pan z zarządu chce zdziałać, skoro administrator już jest "były"
    Może "były" chce coś "wyprostować"... :wink:
  • Opcje
    SebastianSebastian Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dziękuje bardzo
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    [cite] Sebastian:[/cite]Chciałem przedstawić następujący problem. Wspólnota Mieszkaniowa wybrała Zarząd 5 - osobowy. Wszystko byłoby super ale jeden z Członków Zarządu od jakiegoś czasu jest poza kontrolą.
    Wypisuje pisma do pozostałych Członków Wspólnoty w treści której znajdują się wyrażenia które mogą posłużyć byłemu Administratorowi do wszczęcia postępowania sądowego przeciwko Zarządowi. Na każdym dokumencie podpisuje się jako Członek Zarządu i działa na nie korzystny wizerunek Zarządu
    Jest jakaś możliwość usunięcia go z Zarządu bez specjalnego zwoływania zebrania Wspólnoty???
    Pismo podpisane tylko przez jednego członka Zarządu, ja jako admin wyrzucam do kosza , bo ... oświadczenie woli przy Zarządzie wieloosobowym składają co najmniej dwaj członkowie Zarządu
    Art. 21. 2. Gdy zarząd jest kilkuosobowy, oświadczenia woli za wspólnotę mieszkaniową składają przynajmniej dwaj jego członkowie.
    

    Piszesz, że Zarząd składa się z 5 osób , nic nie stoi na przeszkodzie , aby przeprowadzić głosowanie w drodze indywidualnego zbierania głosów przez Zarząd o odwołanie go z Zarządu
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pismo podpisane tylko przez jednego członka Zarządu, ja jako admin wyrzucam do kosza , bo ... oświadczenie woli przy Zarządzie wieloosobowym składają co najmniej dwaj członkowie Zarządu
    Chyba nieco pobłądziłeś w interpretacji. Nikt tu nie wspomina o pismach do Administratora lecz o pismach do członków Wspólnoty gdzie znajdują się najprawdopodobniej pomówienia skierowane pod adresem byłego Administratora.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] stonka:[/cite]
    Pismo podpisane tylko przez jednego członka Zarządu, ja jako admin wyrzucam do kosza , bo ... oświadczenie woli przy Zarządzie wieloosobowym składają co najmniej dwaj członkowie Zarządu
    Chyba nieco pobłądziłeś w interpretacji.
    Nikt tu nie wspomina o pismach do Administratora lecz o pismach do członków Wspólnoty gdzie znajdują się najprawdopodobniej
    pomówienia skierowane pod adresem byłego Administratora.
    dlaczego pobłądziłem...?
    ja opisałem sytuacje jakbym był Admin. WM dostającym pismo od wieloosobowego Zarządu z jednym podpisem .... co bym zrobił ... i tyle
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Jeżeli pisma podpisuje jeden członek zarządu, to nie są to pisma Zarządu, lecz autora.
    Generalnie moim zdaniem członkowie zarządu odpowiadają solidarnie, w przypadku oświadczeń - wyłącznie wtedy, gdy złożono je w sposób przypisany (przy wieloosobowym zarządzie podpisy co najmniej dwóch członków).

    Na marginesie - członkowie zarządu odpowiadają przed wspólnotą co do zasady za działania administratora.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.