MS OFFICE dla Wspólnoty

kamp73kamp73 Użytkownik
edytowano lutego 2014 w Wolne tematy
Witam,

Czy ktoś kupował może MS OFFICE do wspólnoty ?
Ja właśnie stoję przed zakupem i zastanawiam się jaką licencję mam wybrać, żeby było legalnie i możliwie najtaniej.
Dzięki za wszystkie uwagi

Komentarze

  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dla Wspólnoty, czyli dla kogo? Wszystkich członków, księgowej, Zarządu?:bigsmile:
  • Opcje
    kamp73kamp73 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No cóż, nie sądziłem że będzie to takie trudne pytanie.
    Dla zarządu wspólnoty, jedno stanowisko.
  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pytanie jest proste, ale dla mnie prozaiczne.. Czy chcesz ten program kupić od Billa Gatesa? Nie, kupisz go np. w Empiku. Kupisz taki jaki Ci jest potrzebny, czyli prosty do użytku domowego, jest on dla 3 stanowisk. W jego cenie jest opłata licencyjna. Członek Zarządu będzie miał czyste sumienie ,że nie narusza praw autorskich działając na lewym programie ściągniętym z Internetu za 5 zł. No i majątek Wspólnoty zwiększy się o ten program.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano lutego 2014
    [cite] kamp73:[/cite]jaką licencję mam wybrać, żeby było legalnie i możliwie najtaniej
    Apache Open Office (dawniej Open Office), albo LibreOffice (wyrósł z Open Office).

    Nie dość, że bezpłatne (również do zastosowań komercyjnych), to znacznie lepsze, niż MS - przynajmniej do zastosowań, które mogą się przydarzyć w 95 % przypadków.

    http://pl.libreoffice.org/

    https://www.openoffice.org/pl/

    Pozdrawiam
  • Opcje
    JakubJakub Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ...stoję przed zakupem i zastanawiam się jaką licencję...
    ...Dla zarządu wspólnoty...
    Sorry za naiwne pytanie ale kim ty jesteś, że stoisz przed problemem zakupu dla zarządu?
    Ktoś ci nakazał?
    Z jakiej zaliczki ten zakup ma być sfinansowany?
    Czy właściciele lokali coś na ten temat wiedzą?
    Czy członkowie zarządu potrafią posługiwać się wszystkimi pakietami z tego programu?
    Jak chcesz zabezpieczyć program aby nie był wykorzystywany do prywatnych celów członków zarządu?
    Nie prościej aby któryś z członków zarządu udostępnił swój prywatny Office - w końcu ile tych pism zarząd tworzy w ciągu roku?
    A firma administrująca nie ma swojego biura, też nie może udostępnić?
    :confused:
  • Opcje
    kamp73kamp73 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jakub a kim ty jesteś, ze zadajesz mi takie pytania ?

    Powtórzę jeszcze raz pytanie: Czy ktoś kupował MS OFFICE na Wspólnotę (faktura wystawiona na WSPÓLNOTĘ)?
    Nie interesuje mnie Open Office, pytam o MS Office.

    Nie można kupić legalnie MS OFFICE dla użytkowników domowych do Wspólnoty. Pozostają dwie opcje: "Dla domu i małej firmy" lub (i tu nie jestem pewien) dla organizacji non-profit.

    Wspólnota zarządza/administruje się sama (bez udziału firm zewnętrznych).
  • Opcje
    JakubJakub Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ....a kim ty jesteś, ze zadajesz mi takie pytania ?
    Aby nie błądzić i nie udzielać ci złych rad, wbrew pozorom to dosyć ważne abyś mogła otrzymać właściwą radę.
    No, ale twoja wola - nie odpowiadać.
  • Opcje
    kamp73kamp73 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jakub, czy rozumiesz pytanie ?
    Pytam o licencję, a nie źródło finansowania.

    Nowy doklejony: 13.02.14 18:50
    Apropos: Jakub... jestem mężczyzną.
  • Opcje
    JakubJakub Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Usiłuję zrozumieć aby ci odpowiedzieć prawidłowo.
    Nie wiem czy wiesz ale licencja jest ściśle związana z finansowaniem zakupu (wysokością kwoty chociażby).
    Zakup na Wspólnotę związany jest z koniecznością pomieszczenia w którym komp z tym oprogramowaniem będzie się znajdował i całym szeregiem innych jeszcze wymogów.
    Po to są moje pytania aby udzielić ci odpowiedzi najprostszej.
    Póki co upierasz się przy rozwiązaniu najbardziej skomplikowanym i już nawet nie pytam się ile lokali liczy ta wspólnota a to też ważne.
    ... jestem mężczyzną.
    - sorry.
    Przyjmuję to do wiadomości - z pierwszego wpisu to nie wynikało, a w internecie nawet płci adwersarza nie można być przecież pewnym.
  • Opcje
    kamp73kamp73 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Licencja jak najbardziej związana jest z kwotą. Jak się domyślasz, dla firm jest droższa. Ale np. dla organizacji non-profit już jest tańsza. Pytanie, czy Wspólnota, jest organizacją non-profit. "Moja" wspólnota nie uzyskuje przychodów. Finansowana jest przez członków wspólnoty i działa na rzecz członków wspólnoty.

    Komp będzie się znajdował w mieszkaniu osoby (członka wspólnoty) zajmującej się księgowością.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] kamp73:[/cite]Powtórzę jeszcze raz pytanie: Czy ktoś kupował MS OFFICE na Wspólnotę (faktura wystawiona na WSPÓLNOTĘ)?...Pytam o licencję, a nie źródło finansowania...
    Na wypadek, gdyby się okazało, że nikt nie kupował MS OFFICE na Wspólnotę, a przynajmniej nikt z czytających Twój wpis (ja też nie kupowałem), to sugeruwałbym zadzwonić na infolinię MS i uzyskać informację u źródła, bez dywagacji i spekulacji. Ja tak robię, kiedy mam wątpliwości. Do Microsoft, jak pamiętam,też zdarzało mi się zadzwonić.

    http://www.microsoft.com/pl-pl/cpe/kontakt.aspx
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2014
    [cite] kamp73:[/cite]Powtórzę jeszcze raz pytanie:
    Czy ktoś kupował MS OFFICE na Wspólnotę (faktura wystawiona na WSPÓLNOTĘ)?
    ONI nie kupowali , bo mają firmy administrujące , które na ich rzecz pracują ... oraz tworzą szarą strefę korzystając, z MS dla celów domowych ...
    ot taka polska rzeczywistość
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano lutego 2014
    [cite] kamp73:[/cite] Pytanie, czy Wspólnota, jest organizacją non-profit.
    Jeżeli chodzi ci o prawną definicję pojęcia "organizacji non-profit" to w Polsce taka definicja nie istnieje, chyba, żeby podciągnąć pod to organizacje pożytku publicznego, ale to byłaby spekulacja.
  • Opcje
    kamp73kamp73 Użytkownik
    edytowano lutego 2014
    I tu cię zaskoczę czajnik5. Od telefonu do MS zacząłem. I wyobraź sobie, że nie byli mi w stanie jednoznacznie odpowiedzieć.

    Nowy doklejony: 13.02.14 22:26
    A żeby było jeszcze śmieszniej, jedni partnerzy MS twierdzą, że Wspólnoty jeśli nie zarabiają, mogą skorzystać z licencji non-profit, inni twierdzą że nie.
    (...)
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Niestety, nie udało Ci się mnie zaskoczyć. Spróbuj czegoś innego (lub skontaktuj się ze sprzedawcą - że zacytuję MS).

    Tak już jest, że na infoliniach najczęściej pracują osoby przypadkowe, przeszkolone naprędce, udzielające prostych odpowiedzi na typowe problemy i zagadnienia. Należało pociągnąć temat i poprosić o przekierowanie do jakiegoś prawnika.

    Widzę jednak, że chcesz być co do litery w prawie, że tak to ujmę. No i dobrze. Zwróć się zatem pisemnie do MS (za potwierdzeniem odbioru) i poproś o pisemną odpowiedź. Tylko taka pisemna opinia będzie dla Ciebie wiążąca, bo przecież chyba w przypadku np. kontroli BSA (na zlecenie zresztą MS) nie okażesz wydruku wpisów z forum internetowego na poparcie swoich argumentów?

    Najlepiej, jakbyś wyznaczył termin do odpowiedzi, na przykład 30 dni i zaznaczył, że w przypadku jej braku uznajesz, że możesz używać takiej, a takiej licencji. To na wypadek, gdyby zwlekali i chcieli odpowiedzieć za dwa lata.
  • Opcje
    kamp73kamp73 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    stonka bardzo dziękuję.
    Stasiu odsyłam do lektury technologie.org.pl Zażyj odrobinę wiedzy.

    czajnik5, skontaktowałem się z przedstawicielami technologie.org (info od MS). Mam im wysłać dokumenty wspólnoty. Jak coś mi odpowiedzą, nie omieszkam się pochwalić ;)
    Pozdrawiam.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    skontaktowałem się z przedstawicielami technologie.org (info od MS)

    też dzwoniłem ... ci co tam pracują to automaty ... niewiele mogą , mają tylko sprzedawać , a nie udzielać informacji czy wyjaśnień...
  • Opcje
    kamp73kamp73 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam Wszystkich,

    Przepraszam, że to tak długo trwało. Oczywiście nic nie załatwiłem. Sprawa rozbiła się o brak wpisu KRS. Nie ma wpisu, nie ma tematu. Poddałem się. Kupiłem Office 2007 small business.
  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano marca 2014
    To typowy przykład kiedy (...) biorą się za robotę i narażają WM na koszty.
    kamp73- kupcie sobie jeszcze Photoshop Professional do robienia "profesjonalnych zaproszeń na zebrania".
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    kamp73kamp73 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak Stasiu, masz rację.

    Zaproszenia już robimy.
    Planujemy również kupić drukarkę 3D do drukowania suwenirów dla wiernych wielbicieli.
    Dla zarządu auta służbowe (polecasz jakąś markę ?).

    A tak na poważnie, Stasiu masz jakiś problem ze sobą ? Czego Ty się człowieku czepiasz ?
    Nie twoja wspólnota, nie twój zarząd, nie twój budżet...w czym jest problem ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.