klatka schodowa

stiwenek25stiwenek25 Użytkownik
edytowano lutego 2014 w Wolne tematy
Proszę o poradę

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie ma sprawy... :cool:
  • Opcje
    stiwenek25stiwenek25 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Każda klatka schodowa ma swój licznik na światło czy zarządca może odmówic płacenia według zużycia prądu za klatcę, skoro jest faktura na każdą osobno bardzo proszę o wypowiedzenie się na ten temat
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mało danych.
    1. "czy zarządca może odmówic płacenia według zużycia prądu za klatcę" - a jak chce zapłacić?
    2. Ile lokali jest w twojej wspólnocie?
    3. Jaki macie zarząd? (tu zobacz i wybierz https://forum.zarzadca.pl/wiki/zarzad)
  • Opcje
    stiwenek25stiwenek25 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Według zużycia prądu.Są cztery klatki i każda ma licznik, jest czternaście lokali.Zarządca z licencją a zarząd wybrany pośród właścicieli.
  • Opcje
    JakubJakub Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ...czy zarządca może odmówic płacenia według zużycia prądu za klatcę
    ...Zarządca z licencją a zarząd wybrany..
    Nie może, bo ten licencjonowany zarządca zatrudniony jako administrator NW nie ma w tej kwestii nic do gadania poza ewentualnym doradzeniem zarządowi.
    To właściciele ustalają sposób rozliczeń energii taki aby był zgodny z prawem a zarząd ma wykonywać wolę właścicieli osobiście lub przy pomocy administratora (z licencją zarządcy nawet).
    Swoją drogą jesteście bogatymi właścicielami skoro na 14 lokali macie w każdej klatce osobne liczniki, wybrany zarząd i do tego jeszcze zatrudnioną firmę administrującą.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2014
    [cite] stiwenek25:[/cite]Każda klatka schodowa ma swój licznik na światło
    czy zarządca może odmówic płacenia według zużycia prądu za klatcę, skoro jest faktura na każdą osobno bardzo proszę o wypowiedzenie się na ten temat
    TAK, może, a nawet powinien...
    zaproponowany przez ciebie taki sposób rozliczania kosztów jest sprzeczny z ustawa o własności lokali .
    Koszty nieruchomości wspólnej są ponoszone zgodnie z posiadanym udziałem, a zlicza się je w obrębie wszystkich nieruchomości, których właściciele tworzą wspólnotę mieszkaniową. Reasumując, jeżeli na działce gruntowej jest kilka klatek schodowych to koszty się sumuje .
  • Opcje
    ziomek49ziomek49 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wiem że koszty nieruchomości wspólnej są ponoszone z posiadanym u działem , a dlaczego ja mam ponosić koszty za właścicieli którzy mają w piwnicach Co, nie jestem sponsorem niech płacą za siebie każda klatka ma swój licznik.Nie jest trudno rozliczyć bo faktura jest osobno,a nie na jeden licznik.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ziomek49: dlaczego ja mam ponosić koszty za właścicieli którzy mają w piwnicach Co
    A co ma wspólnego z twoim problemem posiadanie przez właścicieli c.o. w piwnicach ? Co do kosztów zużycia prądu przez poszczególne klatki to wystarczy dobra wola Administratora, pod warunkiem że będą rozliczane według udziałów.
  • Opcje
    ziomek49ziomek49 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Prąd jest pobierany z klatki schodowej a nawet mają lodówki, to dlaczego ja mam płacić.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ziomek49: a nawet mają lodówki
    To powinni mieć zainstalowane podliczniki w piwnicach.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]
    Co do kosztów zużycia prądu przez poszczególne klatki to wystarczy dobra wola Administratora, pod warunkiem że będą rozliczane według udziałów.
    a co ma dobra wola Administratora ? on nie może zmienić , dla fanaberii jednego właściciela lokalu, sposobu rozliczania kosztów utrzymania cześć wspólnych .
    innym tematem jest fakt podłączenia innych urządzeń służących właścicielom w pomieszczeniach przynależnych do lokalu .
    Takie pomieszczenia winny być opomiarowane na koszt właściciela piwnicy.

    A może te pomieszczenia piwniczne obciążyć kwotą ryczałtowa np; 30 zł? m-c za zużycie EE.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] ziomek49:[/cite]Prąd jest pobierany z klatki schodowej a nawet mają lodówki, to dlaczego ja mam płacić.

    Ci właściciele bezpodstawnie bogacą się kosztem innych, tylko że będzie trudno udowodnić im to w sądzie. Umowy o dsotawę energii elektrycznej zostały natomiast zawarte przez wspólnotę mieszkaniową, jest to zatem zobowiązanie tej wspólnoty.
    Odpowiedź na postawione pytanie znajdziemy w art. 17 ustawy o własności lokali:

    "Za zobowiązania dotyczące nieruchomości wspólnej odpowiada wspólnota mieszkaniowa bez ograniczeń, a każdy właściciel lokalu - w części odpowiadającej jego działowi w tej nieruchomości."

    Zamiast pytać "dlaczego mam za to płacić", należałoby zadać inne pytanie: dlaczego jeszcze nic z tym nie zrobiłem?

    Jeżeli właścicielom to nie odpowiada, to dlaczego tolerują indolencję zarządu w tej sprawie?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.