Adaptacja strychu we wspólnocie a certyfikat energetyczny

gothicgothic Użytkownik
Witam,

Czy ktoś z Was przerabiał już może taki temat?

W skrócie: kończę adaptację strychu nad moim mieszkaniem we wspołnocie mieszkaniowej (24 mieszkania) w celu wykupienia i dołączenia go później do mieszkania (jest uchwała, jest zgoda, jest projekt budowlany i wszystko co niezbędne). Czy po zakończeniu robót budowlanych będę potrzebował certyfikat energetyczny dla:

a) tylko strychu
b) całego mojego mieszkania ze strychem
c) całego budynku (!)?

Każde mieszkanie posiada swój piec gazowy. Wcześniej żaden certyfikat nie był robiony (mieszkania zostały oddane do użytku przed wejściem obowiązku posiadania certf).

Pozdrawiam,

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy po zakończeniu robót budowlanych będę potrzebował

    Przede wszystkim trzeba będzie dokonać zmian udziałów w częściach wspólnych . Tobie przybędzie pozostałym ubędzie , koszt wykonania operatu podziału udziałów powinien dokonać rzeczoznawca majątkowy . Koszty ponosisz Ty .
    co do certyfikatu to wystarczy, że będzie tylko dotyczył tylko twojego lokalu jeżeli korzystasz z jednego źródła ogrzewania ( wspólny piec CO)
  • Opcje
    gothicgothic Użytkownik
    edytowano marca 2014
    KubaP: dziękuje za odpowiedz.

    Tak, wiem, że czeka mnie niestety zmiana wszystkich ksiąg wieczystych w budynku (zmiana wysokości udziału w części wspólnej). Zastanawiam się, która stawka mnie obejmie, bo widzę, że zmiana jednej księgi waha się w granicach 60 - 200 ( x 24 :) w zależności od rodzaju zmiany.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.