Dokumenty do sprawozdania finansowego

qwerqwer Użytkownik
Nasza wspólnota jest jeszcze na tzw. rękojmi. Na spotkaniu z zarządcą w sprawie zatwierdzenia sprawozdania za ubiegły rok oczywiście przedstawiono nam plan i wykonanie, bez wzoru uchwał tylko karty do głosowania nad projektami uchwał. Zgłosiłam się do zarządcy o 1 egz. zestawienia z programu - nr faktury , data, kwota, firma, czego dotyczyła usługa np. wymiana zamka, wymiana pękniętej szyby itp., a ja porobię kopię i przekażę wszystkim właścicielom nieruchomości. Oczywiście koszty tych paru kartek jestem w stanie zapłacić. Chodziło nam o to, że sam plan i wykonanie dokładnie nic nam nie mówi. Chociaż po kwotach można się zorientować, że coś za dużo wydane. Na spotkanie przyniesiono jeden zestaw takiego wydruku. Miałam go w ręku prze może 10 min, chciałam go przekazać do zapoznania z innymi, ale nam go odebrano. Powołują się na ustawę o wspólnotach mieszkaniowych. Zam ją i nie ma nigdzie mowy, że zarządca robi co chce i z niczego się nie tłumaczy. Jakie zestawienia mamy prawo już teraz nie prosić a żądać. Chociaż zastanawiamy się o zmianie zarządcy po okresie rękojmi.

Komentarze

  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    qwer - to co piszesz to wzorcowy przykład Twojej niewiedzy o funkcjonowaniu WM. Ale dobrze ,że chcesz ten stan poprawić.
    Nasza wspólnota jest jeszcze na tzw. rękojmi
    Nie wspólnota a budynek, to oznacza ,że błędy budowlane można reklamować, ale to tylko teoria, w praktyce trudna do wyegzekwowania.
    Na spotkaniu z zarządcą w sprawie zatwierdzenia sprawozdania za ubiegły rok
    Rozumiem ,że jesteś w Zarządzie, więc wy nie zatwierdzacie sprawozdania, ale wy go przygotowujecie dla pozostałych członków WM do zatwierdzenia. Domniemywam ,że macie nie zarządcę ale administratora? Wówczas najważniejszym dla Was dokumentem jest umowa z nim. I tam określcie szczegóły jego funkcjonowania, jak się nie zgodzi, trudno, poszukacie następnego.
    Jakie zestawienia mamy prawo już teraz nie prosić a żądać.
    Takie jakie wymienicie w umowie, np. nr fabryczne wymienionych żarowek. Jeżeli natomiast macie zarządcę wymienionego w Akcie Notarialnym to będą problemy. Czekam na szczegóły.:bigsmile:
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    qwer
    Na drugi raz jak będziesz mieć w ręce, to przynajmniej porób zdjęcia z telefonu...
  • Opcje
    qwerqwer Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie jestem w zarządzie tylko właścicielem 1/32 nieruchomości. Nikt nam nie przedstawił sprawy, że możemy sobie wybrać zarządcą tylko był fakt dokonany. Kazano mam udać się do konkretnego notariusza celem podpisania aktu notarialnego. I spółdzielnia jest wpisana w akt. Co w takim razie możemy zrobić i jakie są tego skutki np zmiany zarządcy. O tyle jest dobrze w naszej wspólnocie że prawie 80 % właścicieli jest zgodna we wszystkim. Obecnie nie podpisaliśmy uchwały zatwierdzającej rok 2013 a tym samym absolutorium. Kwoty są żenujące posadzenie 4 drzewek głogu za ponad 600 zł - to żyć nie umierać. Czy możemy wyznaczyć osoby do kontaktu z zarządcą, które to będą zgłaszały, że jest np. żarówka do wymiany. Potem można sprawdzić z fakturami czy ilość się zgadza. Czy możemy mieć wpływ na wybór firmy , która będzie świadczyć usługi np. ogrodnicze. Mamy w październiku wyminę 12 świetlówek, gdzie nikt sobie nie przypomina, żeby się na klatkach nie paliły. Jak możemy pilnować zarządcę w wydawaniu pieniędzy nie będących ich własnością. Czy możemy zmienić uchwałę, w której jest opisane co należy do nas, a co do zarządcy np. wybór ofert ogrodniczej; sprawozdania szczegółowe kto za co ile.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2014
    [cite] qwer:[/cite]Nikt nam nie przedstawił sprawy, że możemy sobie wybrać zarządcą tylko był fakt dokonany.
    nikt mam ludziom, nie przedstawił jak się robi dzieci, a jednak je "robimy" .
    Jak cię było stać zostać właścicielem lokalu to poznaj swoje prawa i obowiązki . Ustawa o własności lokali to nie jest tak skomplikowany tekst jak ustawa podatkowa.

    Z twoich wpisów wynika, że chcesz dalej żyć tak jakbyś miał lokal czynszowy, a nie własnościowy . W czynszówkach wszystkiego się żąda, wnosi pretensje , bo zapłacone w czynszu ...
    [cite] qwer:[/cite]I spółdzielnia jest wpisana w akt.
    czy aby chodziło o wspólnotę ?
    [cite] qwer:[/cite]Czy możemy wyznaczyć osoby do kontaktu z zarządcą, które to będą zgłaszały, że jest np. żarówka do wymiany. Potem można sprawdzić z fakturami czy ilość się zgadza. Czy możemy mieć wpływ na wybór firmy , która będzie świadczyć usługi np. ogrodnicze
    wybierzcie sobie Zarząd WM , pon te sprawy załatwia
  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    qwer - zacytuj z Aktu Notarialnego ten kawałek o zarządzaniu. Ile jest lokali? Co to jest
    właścicielem 1/32 nieruchomości
    ?
    To Twój udział?
    Kwoty są żenujące posadzenie 4 drzewek głogu za ponad 600 zł - to żyć nie umierać.
    Tak tanio, czy tak drogo?
    Czy możemy wyznaczyć osoby do kontaktu z zarządcą, które to będą zgłaszały, że jest np. żarówka do wymiany
    I za tą wymianę zapłacicie, tak jak było u mnie kiedyś - 70 zł.
    Jak możemy pilnować zarządcę w wydawaniu pieniędzy nie będących ich własnością.
    Zwolnijcie zarządcę i sami się zarządzajcie. Ale najpierw podaj konkrety.:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.