Wymiana bezpieczników w szafce na energie elektr.

cezar138cezar138 Użytkownik
edytowano marca 2014 w O Forum
Czy we Wspólnocie chcąc wymienić bezpieczniki typu esy, we wszystkich szafkach na energie elektr. (tych na klatce schodowej), należy przeprowadzić głosowanie poprzez uchwałę? Dodam, że bezpiecznik w szafce nie jest przynależny do miejscowego zakładu energetycznego. Tym samym stanowi część nieruchomości wspólnej, pomimo że każda szafka ma swój odrębny klucz/kłódkę przypisana do właściciela lokalu.
Będę wdzięczny za pomocne uwagi na ww. sprawę. Dziękuje.

Komentarze

  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Formalnie nie jest to część wspólna, ale we WM należy działać logicznie .Jeżeli więc jest taka potrzeba, np. dla zwyklej wygody wszystkich mieszkańców, to niech zarząd tak zdecyduje. Trudno mi sobie wyobrazić ,że ktoś zaprotestuje, że wymieniono mu bezpiecznik. Natomiast łatwo mi sobie wyobrazić taką sytuację ,że jakiś "oportunista" zaskarży taką bezprawną uchwałę i wygra. Im mniej uchwał we WM tym lepiej.:bigsmile:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Nawet jak nie będzie odrębnej uchwały, to koszt zostanie umieszczony w sprawozdaniu finansowym. Wymianą swoich bezpieczników winni zająć się właściciele, wspólnota mieszkaniowa ma inne wydatki - tj. wydatki na nieruchomość wspólną.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    cezar138cezar138 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    do Zarządca - dałem ten temat, poniewaz bedac w zarzadzie, drugi jego członek ww. sprawe bardzo narzuca do zrealizowania przez zarzad WM. Mnie przez czas mieskzania nie przytafiło sie miec problemu z "korkami". Mozna samodzielnie, przy powiadomieniu zakladu energet., przeprowadzic wymiane bezpieczników. Kolega na ww. sprawe robi uchwałe na podniesienie fund. remontowego, co wąłsnie jest destabilizujace w działaniu naszym w tym roku.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Wspólnota nie wymienia bezpieczników w cudzych lokalach, czy zarząd będzie potem te środki wspólnocie oddawał?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    cezar138cezar138 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Rozumiem, nadmienie iż chodzi o szafke na energie elekt., poza lokalem, czyli na klatce (pomiedzy mieszkaniami). Ponadto kazdy włąsciciel lokalu zawierał umowe na pobór energii z miejscowym zakładem energetycznym. Członek zarzadu chce na te wymiane podniesc f.remontowy i kazdego członka kosztami obciazyć.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Szafka nic tu nie ma do rzeczy, chodzi o bezpiecznik, który jest częścią instalacji elektrycznej właściciela danego lokalu. Wspólnota nie gospodaruje cudzą instalacją. A jak ktoś nie korzystałby z prądu w swoim lokalu (bo, np. nie mieszka), to też ma w tym partycypować?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    cezar138cezar138 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wszystko jasne, dziękuję.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.