Uchwała dotycząca własności prywatnej we WM

cezar138cezar138 Użytkownik
edytowano marca 2014 w O Forum
Proszę o opinie, co robić gdy zarząd WM (poprzez wole większości jego członków) chce wprowadzić uchwałę dotyczącą inwestycji finansowej z funduszu remontowego WM na własności prywatną właścicieli lokali we wspólnocie? Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o własności lokali właściciele lokali określają sposób zarządu nieruchomości wspólną. W mojej WM taką własnością nie są bezpieczniki na energie elektryczną, znajdujące się na każdym z piętrze budynków. Są one własnością poszczególnych właścicieli lokali, zaś reszta urządzeń w szafce przynależy do miejscowego zakładu energetycznego, który to jednoznacznie potwierdza.
W mojej WM przygotowywana jest uchwała na ww. sprawę. Niestety przytłaczająca większość członków wspólnoty nie zna ustawy o wl i dość chętnie zgodzi się na taką inwestycje na ich prywatna własności ze środków wspólnych. Obawiam się, że sprawa może skończyć się na drodze sądowej.

Komentarze

  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Widzę ,że przytłaczająca większość myśli logicznie i znajdzie się jeden niezadowolony, który lubi się z wszystkimi kłócić.
    Obawiam się, że sprawa może skończyć się na drodze sądowej.
    I wówczas osiągniesz wielki sukces, zamienią ci nowy bezpiecznik na stary.Nie macie u siebie większych problemów?:bigsmile:
  • Opcje
    cezar138cezar138 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak wydaje sie tylko z pozoru. Moja WM ma do zwrotu pozyczke finansową, której w okreslonym terminie mozemy nie zdołać zwrócic. Poza tym problem bezpieczników tyczy sie kilku osób, które moga to bezproblemu zrobic indywidulanie, badz w małej grupie. Do tego wazny jest aspekt prawny. W przyszłości sytuacja moze sie powtorzyc na inne elementy, i co wówczas?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Jeżeli nie uda się tego wyjaśnić, to pozostaje zaskarżyć uchwałę, ewentualnie się z tym pogodzić.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    cezar138cezar138 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ano, to bedzie skutek nieznajmosci prawa uowl przez członków WM. B
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.