ochrona danych dla zaawansowanych

zufilazufila Użytkownik
Witam
Właściciele (nie tylko zarząd) maja prawo znać stan zadłużeń poszczególnych lokali wraz z ujawnieniem danych ich właścicieli, oczywiście wewnętrznie, bez upubliczniania. Tak uważam ja, odpowiedzi Inspektora Ochrony Danych Osobowych, choć pewnie znajdą się osoby nie zgadzające się z ww. poglądem.
W związku z kwestią możliwości zaznajomienia się z tymi danymi rozważam pewne kwestie:
- czy te dane to tylko imię i nazwisko bez ewentualnego adresu do korespondencji i numeru telefonu?
- czy te dane mogą być podane w odpowiedzi na pytanie (ustnie) czy może być to lista jako korespondencja wychodząca od administratora (nie wiadomo, co się z tym później stanie)?
- najważniejsze obecnie dla mnie - czy właściciel może przeglądać wyciągi bankowe i/lub żądać ich kserkopii? są tam numery kont przelewów przychodzących, wiem, że ktoś kto nie chce ujawniać swojego numeru konta może płacić na poczcie, ale czy używając konta nie ma prawa mieć przeświadczenia że nie będzie ono udostępniane instytucjom państwowym które mają prawo żądać różnych informacji? jak administrator ma udostępnić wyciągi? pozasłaniać wszystkie numery? chodzi o to że jeden z właścicieli ma sprawę sądową z drugim właścicielem i żąda udostępnienia wyciągów zapewne celem podania numeru konta do egzekucji komorniczej

Komentarze

  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    najważniejsze obecnie dla mnie - czy właściciel może przeglądać wyciągi bankowe i/lub żądać ich kserkopii?
    Każdy współwłaściciel może przeglądać dokumenty wspólnoty, w tym także wyciągi bankowe swojej wspólnoty mieszkaniowej.
    art. 29.3. Prawo kontroli działalności zarządu służy każdemu właścicielowi lokalu
    
    .
    Żądanie kserokopii może być kontrowersyjne ze względu na to kto ma zapłacić koszty ich wykonania, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić zdjęcia.
  • Opcje
    zufilazufila Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czyli numery kont bankowych nie podlegają ochronie i mogą ujawnione innym właścicielom
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Te wyciągi są własnością wspólnoty mieszkaniowej, ponieważ to jej rachunek, współwłaściciel ma prawo się z nimi zapoznać i je kserować.
    Celowość działania tego właściciela nie jest sprawą zarządcy.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Te wyciągi są własnością wspólnoty mieszkaniowej, ponieważ to jej rachunek, współwłaściciel ma prawo się z nimi zapoznać i je kserować.
    Celowość działania tego właściciela nie jest sprawą zarządcy.
    Ja takie stanowisko nazywam - SZKODNICTWO. Niestety namieszały tu sądy i zarządcy je teraz propagują jak obowiązujące przepisy, a to jest nieprawda.
    chodzi o to że jeden z właścicieli ma sprawę sądową z drugim właścicielem i żąda udostępnienia wyciągów zapewne celem podania numeru konta do egzekucji komorniczej
    A co WM obchodzą konflikty jej członków?:bigsmile:

    Nowy doklejony: 01.04.14 19:27
    W Polsce w tym temacie doszło do "przegięcia pały". A na takich forach jak to prześcigają się w wymysłach. Jeżeli ktoś chce wiedzieć jak się nazywa jego sąsiad to niech do niego zapuka, przyniesie pół litra i zapozna się. A tutaj doradzają robić zdjęcia wyciągom bankowym!
    Wyrzuciłbym takiego intryganta za drzwi. Ludzi, wy wręcz prowokujecie do konfliktów.:cry:
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano kwietnia 2014
    [cite] Stasiu:[/cite]
    Te wyciągi są własnością wspólnoty mieszkaniowej, ponieważ to jej rachunek, współwłaściciel ma prawo się z nimi zapoznać i je kserować.
    Celowość działania tego właściciela nie jest sprawą zarządcy.
    Ja takie stanowisko nazywam - SZKODNICTWO.
    Bardzo Ci Stasiu dziękujemy, za informację. Teraz już wiemy, jak nazywasz takie stanowisko.
    [cite] Stasiu:[/cite]Niestety namieszały tu sądy i zarządcy je teraz propagują jak obowiązujące przepisy, a to jest nieprawda.
    Teraz nawet znamy Twój sąd w tej sprawie. Jeszcze raz podziękowania.
    [cite] Stasiu:[/cite]
    chodzi o to że jeden z właścicieli ma sprawę sądową z drugim właścicielem i żąda udostępnienia wyciągów zapewne celem podania numeru konta do egzekucji komorniczej
    A co WM obchodzą konflikty jej członków?:bigsmile:
    Wiesz, Stasiu, ja bym na Twoim miejscu się tak nie cieszyła... Nie wszystko da się tak pięknie odkopać, jak Ty to potrafisz. Nie znasz sprawy, ale już wiesz... To dla Ciebie, Stasiu, takie charakterystyczne. No, ale nie może być inaczej - to już wszyscy wiemy.
    [cite] Stasiu:[/cite]W Polsce w tym temacie doszło do "przegięcia pały".
    Nie rozumiem, dlaczego użyłeś tutaj cudzysłowu?
    Rozumiem, że posiłkujesz się jakimiś, konkretnymi danymi statystycznymi w tej kwestii.
    Przegięcie pały to bardzo delikatna materia, chociażby dlatego, że nigdy tak naprawdę nie wiadomo, gdzie jest jego granica.
    [cite] Stasiu:[/cite]A na takich forach jak to prześcigają się w wymysłach.
    Yhmm. Stasiu... ja na przykład ubóstwiam przyglądać się jak Ty to robisz.
    Czasem tak sobie Ciebie czytam i zastanawiam się, czego zażywasz w ramach dopalaczy, by pierwszy dobiec do mety.
    [cite] Stasiu:[/cite]Jeżeli ktoś chce wiedzieć jak się nazywa jego sąsiad to niech do niego zapuka, przyniesie pół litra i zapozna się.
    I tu, Stasiu,częściowo wyjaśniło mi się, czego zażywasz, w ramach promocji wiecznego degustatora.
    [cite] Stasiu:[/cite]A tutaj doradzają robić zdjęcia wyciągom bankowym!
    Widzisz, Stasiu... Tobie można robić zdjęcia, a wyciągom bankowym nie?
    Uzasadnij to jakoś, bez przeginania pały.
    [cite] Stasiu:[/cite]Wyrzuciłbym takiego intryganta za drzwi.
    Ja Ciebie też, ale... wyciągi by zostały, do wglądu dla uprawnionych zainteresowanych.
    [cite] Stasiu:[/cite] Ludzi, wy wręcz prowokujecie do konfliktów.:cry:
    To podsumowanie przypomina dosyć klasyczną postawę samowybielania.
    Bardzo merytoryczne. Wiedziałam, że stać Cię na to, Stasiu. :clap:
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czyli numery kont bankowych nie podlegają ochronie i mogą ujawnione innym właścicielom
    Współwłaściciel ma prawo do takich danych, ale nie ma prawa wykorzystywania tych danych do innych celów niż bezpośrednio związanych z kontrolą.
  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Haneczka - dotąd starałaś być dowcipna, teraz jesteś już tylko żałosna.
    Współwłaściciel ma prawo do takich danych, ale nie ma prawa wykorzystywania tych danych do innych celów niż bezpośrednio związanych z kontrolą.
    trader - przeczytaj to co napisałeś ze zrozumieniem, i sam stwierdzisz, ze palnąłeś głupotę.
    Jak macie takie zasady w swoich WM to tylko Wam współczuję, sami się zagryziecie.:cry:
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja ci Stasiu nie pomogę, swoje metody i argumenty zachowaj najlepiej tylko dla siebie.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano kwietnia 2014
    [cite] Stasiu:[/cite]Haneczka - dotąd starałaś być dowcipna, teraz jesteś już tylko żałosna.
    Nie pochlebiaj sobie twierdzeniami o moim staraniach.
    Niby dlaczego/kogo miałabym się tak starać? Dla Ciebie? Nie rozśmieszaj mnie...
    I z jakiego to powodu miałabym się tak starać? :shocked:
    A skoro nie udzieliłeś odpowiedzi na moje, wyżej zadane pytania ( poprzedni wpis), to może udzielisz mi, Ptasiu, chociaż na te trzy?

    Zwrócę jeszcze uwagę, że wcześniej dawałam Ci już znać, że jesteś klasycznym przykładem przemocowca i śmiem przypuszczać, że masz jakieś kłopoty w relacjach z kobietami, albo... w relacjach w z ludźmi - tak w ogóle.

    Skoro jednak, zachowujesz się tak, jak się zachowujesz, to będę po Tobie jeździć jak po burym ośle, bo... moja cierpliwość w stosunku do Ciebie już się wyczerpała.
    Wersal się skończył, Ptasiu. :bigsmile:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano kwietnia 2014
    [cite] trader:[/cite]
    Współwłaściciel ma prawo do takich danych, ale nie ma prawa wykorzystywania tych danych do innych celów niż bezpośrednio związanych z kontrolą.

    Dokładnie, ale jak wykorzystuje, to nie nie jest już sprawa wspólnoty mieszkaniowej.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.