Brak zgody na montaż klimatyzacji na dachu - absurdalna odpowiedź spółdzielni

mediawebmediaweb Użytkownik
Witam wszystkich!
Cieszę się że trafiłem na tą stronę. Z zapartym tchem przeczytałem wiele postów dotyczących montażu klimatyzacji.
Nosiłem się z zamiarem montażu klimatyzacji 3 lata. Przez te 3 lata mojego zwlekania, spółdzielnia do której wystąpiłem o zgodę montażu jednostki zewnętrznej na dachu bloku uchwaliła ustawę (miesiąc temu), w której tego zabraniają, ale do rzeczy.
Mieszkam na 4 (ostatnim) piętrze, gdzie również prowadzę działalność usługową (praca na komputerze, grafika). Jako, że w sezonie letnim, temperatura w moim gabinecie przekracza często 34 stopnie, wstyd jest tak przyjmować klientów a już pomijam kwestie z tym że w takich warunkach nie da się pracować. Napisałem pismo do spółdzielni z prośbą o montaż jednostki zew. na dachu, motywując to tym, iż gabinet mam od strony wschodu, a balkon (gdzie spółdzielnia wyraża zgodę) od strony zachodu, więc to jest najsensowniejsze poprowadzenie klimatyzacji, zamiast przez całe mieszkanie, zresztą, obawiam się że przez całe mieszkanie byłaby za długa odległość. Poza tym na dachu żadnemu sąsiadowi by to nie przeszkadzało.
Zaproponowałem montaż nie inwazyjny w dach (jednostka przykręcona do płyty betonowej, płyta przyklejona masą bitumiczną do dachu/papy. Na to wszystko będę miał ekspertyzę. Pozostała kwestia poprowadzenia kabli (albo szacht (jest w nim 5 kominów) albo inny sposób (wyjść scianą elewacji i dalej na dach).
Niestety, dostałem pismo odmowne, spółdzielnia powołała się na swoją ustawę (której jeszcze nie mam) i argumentując "że z uwagi na zagrożenie dla szczelności poszycia dachowego i konstrukcji stropodachu (opartego jedynie o płyty panwiowe) nie wyrażamy zgody na wykonanie klimatyzacji wskazanego przez pana pomieszczenia...) Nie ma u nas wspólnoty, tylko administracja.
Uważam, że ich uzasadnienie jest bezpodstawne i na 99% będę kierował to do sądu.
Pytanie do Was, jak oceniacie szanse wygrania takiej sprawy? Jestem zmotywowany patrząc na termometr, dziś burze, niby chłodno a ja mam 27 stopni w gabinecie..parodia.

Będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia. Nadmienię, że podczas rozmów z prezesem tej spółdzielni, jedynym argumentem było "zniszczenie dachu, inne spółdzielnie też nie pozwalają, jak panu pozwolimy to inni będą chcieli".
A najlepsze jest to, że jak wychylam się przez balkon, widzę jeden z dwóch budynków administracji a na nim 11 klimatyzatorów zamontowanych w o wiele gorszy sposób niż moja propozycja. Mało tego, na pytanie czemu oni mogą a ja nie, odpowiedź padła " bo to budynek gospodarczy a to mieszkalny"...

2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg
6.jpg 7.jpg
8.jpg 1.jpg
Brak słów

Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    mediawebmediaweb Użytkownik
    edytowano maja 2014
    Witam,
    Aby zdjęcia Ci działały, link musi wyglądać www.jakisadres.pl/images.jpg (chodzi o rozszerzenie jpg)
    Z reguły te wszystkie serwisy do wgrywania zdjeć generują .html, stąd nie zadziała.
    np http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75c3395b52de631a.html aby działało, kliknij prawy na zdjęcie, i skopiuj adres URL grafiki (chrome), na Firefox, pokaż informacje o obrazku i tam będzie miał linka bezwzględnego. I dopiero jego wklej :)
  • Opcje
    mediawebmediaweb Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to żadna sztuczka, taki mały trick, ja akurat wrzuciłem fotki na swój serwer, ale to inna bajka, więc nie ma co męcić w głowie :) Dasz radę, jak nie to zapraszam na prv.

    Nowy doklejony: 27.05.14 00:21
    dobranoc :bigsmile:
  • Opcje
    DBKlimaDBKlima Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W jednym z tematów ktoś pięknie to już napisał :
    Proszę wysłać pismo z pytaniem "na jakich warunkach technicznych i finansowych możesz klimatyzator zainstalować na częściach wspólnych"

    Co do zdjęć to już od razu mogę Panu napisać że źle wykonano przepicia na dachu , wadliwie zaizolowano rury chłodnicze, nie wolno korzystać z kominów/szachtów wentylacji grawitacyjnej tym bardziej do wytyczenia trasy dla linii freonowych. Agregaty powinno się usadawiać minimum 20/30cm nad poziomem dachu (opad śniegu).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.