Plan zarządzania nieruchomością - pytanie do zarządcy

cezar78cezar78 Użytkownik
Na studiach musze wykonac z gotowego planu zarzadzania nieruchomościa jako wzoru - formuly w excelu obliczjace opłacalność 3 wariantów inwestycji w nieruchomość mieszkalną, nie rozumiem tylko jednej wartosci w tabelach: Rachunek przepływów pieniężnych dla wariantu 1, 2 i 3:

zarz.jpg

co to jest ten wpływ ze sprzedaży, jak to sie oblicza bo w planie tego nie ma jest jedynie wartość poczatkowa nieruchomosci, czy pomoze mi tu ktos? Będę bardzo wdzięczny

Komentarze

  • Opcje
    surfersurfer Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to jest cena transakcyjna pomniejszona o podatek dochodowy i koszty sprzedaży, natomiast nie wiem czy w tej tabeli CF nie powinien być ujety zdyskontowany wpływ ze sprzedaży?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano maja 2014
    To jest tabelka np. Gminy (lokale komunalne)?
    we Wspólnotach nie robi się takich analiz ... wspólnota nie sprzedaje lokali...
  • Opcje
    cezar78cezar78 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to jest blok spółdzielni mieszkaniowej, te 6 milionow zlotych to wartosc poczatkowa nieruchomosci to rozumiem , ale dlaczego jej wartosc koncowa po 5 latach wynosi ponad 8 milionow tego nie wiem
  • Opcje
    bognabogna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Prawdopodobnie spółdzielnia mieszkaniowa prowadzi działaność inwestycyjną. Zainwestowano ponad 6 mln zł w 2011 roku np na zakup gruntu. W 2015 roku nastąpi sprzedaż lokali i przewidują wpływ do kasy ponad 8 mln zł.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.