Fundusz remontowy

tnulf53tnulf53 Użytkownik
edytowano czerwca 2014 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam mieszkanie własnościowe opłacam fundusz remontowy 50 PLN/mc chcę zamontować licznik wodny i wymienić zawór wodny.
Czy zarządca wspólnoty powinien wykonać pracę w ramach funduszu remontowego ? czy osprzęt do tego powinienem zakupić ze swoich środków?

Komentarze

  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano czerwca 2014
    Właściciel lokalu nie jest uprawniony do montowania (wymiany) wodomierzy przy punktach czerpalnych wody w budynku (lokalach).
    Takie uprawnienie przysługuje wspólnocie (jako zarządcy/właścicielowi budynku) na podstawie art. 6 ust. 5 i 8 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
  • Opcje
    tnulf53tnulf53 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Zarządca powiedział nam że mamy kupić wodomierze i poszukać kogoś kto nam to wykona, że to jest sprawa w naszym zakresie. Z odpowiedzi zrozumiałem że to ma wykonać wspólnota a ja mam kupić wodomierz i inne części.

    Nowy doklejony: 17.06.14 18:51
    Lokal w którym mieszkam nigdy nie miał zainstalowanych wodomierzy.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano czerwca 2014
    ...to ma wykonać wspólnota a ja mam kupić wodomierz i inne części.
    Takiej partyzantki nie powinno się uprawiać we wspólnocie.
    W tej sprawie właściciele powinni podjąć uchwałę o opomiarowaniu wszystkich punktów czerpalnych w budynku jednakowymi wodomierzami i w jednakowym czasie (bo tylko wtedy to ma sens) oraz o sposobie rozliczeń (przyjąć regulamin) oraz określić wykonawcę i sposób sfinansowania przedsięwzięcia.
    Ładny byłby galimatias gdyby w budynku wielolokalowym wspólnoty każdy właściciel lokalu wymieniał (montował) sobie wodomierze kiedy chce i na jakie chce. Takie jest moje zdanie i ubolewam, że niestety niektórzy uważają inaczej i wymuszają na właścicielach poszczególnych lokali całkowitą dowolność w tym zakresie.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak wodomierze należą do właścicieli (sądzę że tak jest w tym przypadku) to zarządca tylko zaplombuje. Wszystko inne na koszt właściciela.
    Tak czy owak - w różnych wspólnotach róznie to jest rozwiązane. Nie ma reguły
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2014
    [cite] tnulf53:[/cite]Mam mieszkanie własnościowe opłacam fundusz remontowy 50 PLN/mc chcę zamontować licznik wodny i wymienić zawór wodny.
    Czy zarządca wspólnoty powinien wykonać pracę w ramach funduszu remontowego ?
    czy osprzęt do tego powinienem zakupić ze swoich środków?
    Lokal w którym mieszkam nigdy nie miał zainstalowanych wodomierzy.

    Wszytko zależy od tego jakie zasady panują w Twojej wspólnocie , gdzie kończy się cześć wspólna
    zazwyczaj za pierwszy wodomierz płaci właściciel lokalu ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.