Rozwiązanie umowy o administrowanie

ViperksgViperksg Użytkownik
edytowano czerwca 2014 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam, mam taką sytuację że umowa o administrowanie była podjęta uchwałą wspólnoty, w umowie jest zapis że okres wypowiedzenia jest 3-miesięczny w formie pisemnej. Przygotowaliśmy uchwałę o wypowiedzenie administratorowi i mu ją przekazaliśmy (uchwała podjęta większością głosów). Tylko że za tym nie poszło pismo przewodnie odnośnie 3-miesięcznego wypowiedzenia (taką formę praktykuje obecny administrator pismo+uchwała), tak jak pisałem wyżej my mu przekazaliśmy uchwałę bez pisma przewodniego. Administrator uważa że nie została zachowana forma pisemna, tylko moje pytanie czy uchwała nie jest już formą pisemną?
Jak można to rozwiązać? Bo administrator proponuje napisać pismo przewodnie, ale to znowu odwlecze nas o te 3 m-ce, a my chcemy odejść już teraz.
Proszę o pomoc w tej sprawie.

Komentarze

  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano czerwca 2014
    Uchwała właścicieli jest dokumentem wewnętrznym wspólnoty, obowiązuje tylko właścicieli i nie może być podstawą do zwolnienia administratora. Może być co najwyżej pełnomocnictwem dla zarządu do przedstawienia wypowiedzenia administratorowi umowy w imieniu właścicieli (wspólnoty), zgodnie z treścią umowy jaką zawarto przy jego zatrudnianiu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2014
    [cite] Viperksg:[/cite]Witam, mam taką sytuację że umowa o administrowanie była podjęta uchwałą wspólnoty, w umowie jest zapis że okres wypowiedzenia jest 3-miesięczny w formie pisemnej. Przygotowaliśmy uchwałę o wypowiedzenie administratorowi i mu ją przekazaliśmy (uchwała podjęta większością głosów). Tylko że za tym nie poszło pismo przewodnie odnośnie 3-miesięcznego wypowiedzenia (taką formę praktykuje obecny administrator pismo+uchwała), tak jak pisałem wyżej my mu przekazaliśmy uchwałę bez pisma przewodniego. Administrator uważa że nie została zachowana forma pisemna, tylko moje pytanie czy uchwała nie jest już formą pisemną?
    Jak można to rozwiązać? Bo administrator proponuje napisać pismo przewodnie, ale to znowu odwlecze nas o te 3 m-ce, a my chcemy odejść już teraz.
    Proszę o pomoc w tej sprawie.
    Uchwała nie jest reprezentantem wspólnoty .
    To Zarząd WM na podstawie tej uchwały powinien wystąpić o rozwiązanie umowy .
    Jeżeli jeszcze tego nie zrobił, to niech się spieszy, bo czas ucieka. Do września obecny ma prawo administrować...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.