operatorzy sieci tv,telefon i internet
bogna
Użytkownik
Czy Spółdzielnia mieszkaniowa moze bez uzgodnienia ze spółdzielcami (właścicielami mieszkań) zezwalać operatorom sieci na okablowanie budynków. Obecnie mamy UPC,WECTRĘ i obecnie ORANGE pruje beton dla zainstalowania sieci świadowodowej.
Prezes uważa,ze nie moze być monopolu a poza tym ustawa obliguje go do zezwolenia operatorowi na modernizację sieci. Niektórzy mają jeszcze telefony w ORANGE, który przejął Telekomunikacje Polską.
Czytałam gdzieś,ze okablowanie wpływa ujemnie na organizm człowieka. W budynku (110 mieszkan) mieszka wię:cry:kszość emerytów.
Prezes uważa,ze nie moze być monopolu a poza tym ustawa obliguje go do zezwolenia operatorowi na modernizację sieci. Niektórzy mają jeszcze telefony w ORANGE, który przejął Telekomunikacje Polską.
Czytałam gdzieś,ze okablowanie wpływa ujemnie na organizm człowieka. W budynku (110 mieszkan) mieszka wię:cry:kszość emerytów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
Okablowanie światłowodowe nie emituje żadnego promieniowania.
Nie znam sie na tym ale to paranoja . Mamy juz Wektrę, UPC,Orange. Nie mamy jeszcze Netii !
To wynika z ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych.
:boje_sie:pierwszy raz słyszę, że kable komuś zagrażają ... jak w to wierzysz, to powinniście kable energetyczne wyrzucić z budynku w pierwszej kolejności .:furious: :gafa:
Nowy doklejony: 27.06.14 15:37
cd.
Niektórzy właściciele posiadaja jeszcze telefony w Orange i mamy te kable. Jednak obecnie Orange podobno "modernizuje" sieć i wierci nam w betonie podłogi na klatce schodowej i zakłada nowe kable w innym miejscu.
którymi "płynie " cyfrowy sygnał telefoniczny, internet wysokiej klasy, telewizja kablowa oraz wiele innych usług .
Nowoczesność "kosztuje" i nie ma od tego odwrotu ... sorry
Szkoda, że nikt nie pomyślał, aby zrobić szacht dla tych operatorów, wydając warunki techniczne przebiegu kabli .
"Zgodnie z ust. 4 ustawy warunki dostępu określa umowa zawarta między przedsiębiorcą telekomunikacyjnym a odpowiednio właścicielem, użytkownikiem wieczystym lub zarządcą nieruchomości, właścicielem kabla telekomunikacyjnego, instalacji telekomunikacyjnej budynku lub przyłącza telekomunikacyjnego. Co niezwykle istotne w tej regulacji, to przyjęcie, że zawarcie umowy o dostęp do nieruchomości jest czynnością zwykłego zarządu. Zarząd wspólnoty mieszkaniowej nie będzie zatem zobligowany do uzyskania zgody właścicieli lokali w formie uchwały natomiast w małej wspólnocie mieszkaniowej – zgodę winni wyrazić właściciele, których łączny udział w nieruchomości wynosi ponad połowę.
Umowę należy zawrzeć w teminie od dnia wystąpienia przez przedsiębiorcę telekomunikacyjnego z wnioskiem o jej zawarcie. W przypadku odmowy podpisania, albo, gdy któraś ze stron nie podejmie negocjacji - każda z nich, czyli zarówno przedsiębiorca, jak i, np. wspólnota mieszkaniowa mogą wystąpić do Prezesa UKE z wnioskiem o wydanie decyzji ustalającej warunki dostępu. Organ ten został też wyposażony w kompetencje zmiany treści umowy z urzędu (czyli z własnej inicjatywy), albo może zobowiązać strony do zmiany jej warunków – oczywiście taka ingerencja w umowę obwarowana jest przesłanką ochrony interesów odbiorców usług telekomunikacyjnych oraz użytkowników końcowych."
Więcej na temat tej regulacji w artykule:
"Umowa o dostępie do nieruchomości to czynność zwykłego zarządu " na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:
http://www.zarzadca.pl/przeglad-prasy/rynek-nieruchomosci/2090-umowa-o-dostepie-do-nieruchomosci-to-czynnosc-zwyklego-zarzadu