Chrome blokuje dostęp do portalu - alert wirusowy

EgzoEgzo Użytkownik
edytowano czerwca 2014 w Zarządzanie Nieruchomościami
Chrome blokuje dostęp do Zarządca.eu. Chrome informuje, że Zarządca.eu zawiera treści z Zarządca.pl "znanego dystrybutora złośliwego oprogramowania".

[img]C:UsersBossDocuments#4. PORTALEforum.zarzadca.plalert.jpg[/img]

Nowy doklejony: 29.06.14 08:57
Dodatkowe informacje wyświetlane przez Chrome:
Bezpieczne przeglądanie
Strona diagnostyczna witryny zarzadca.pl

Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny zarzadca.pl?
Witryna została uznana za podejrzaną – jej odwiedzanie może stanowić zagrożenie dla komputera.

W ciągu ostatnich 90 dni część tej witryny została odnotowana z uwagi na podejrzane działania następującą liczbę razy: 5.

Co się stało podczas odwiedzin tej witryny przez Google?
W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 10. Wyświetlanie 8 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2014-06-28, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2014-06-28.
Złośliwe oprogramowanie działa w następującej liczbie domen: 1, m.in. avicennahealth.org/.

Wykryliśmy następującą liczbę domen: 1, które, jak się wydaje, pośredniczyły w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania wśród użytkowników tej witryny, m.in. caribsoft-online.biz/.

Ta witryna działała w następującej liczbie sieci: 1, m.in. AS12824 (HOMEPL-AS).

Czy ta witryna pośredniczyła w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?
Wydaje się, że w ciągu ostatnich 90 dni witryna zarzadca.pl pośredniczyła w zarażeniu następującej liczby witryn: 1, m.in. xn--zarzdca-s4a.pl/.

Czy w tej witrynie działało złośliwe oprogramowanie?
Nie, w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.

Jak do tego doszło?
W pewnych przypadkach osoby trzecie mogą dodawać do legalnych witryn złośliwy kod, który spowoduje wyświetlanie przez nas komunikatu ostrzegawczego.

Komentarze

  • Opcje
    piastowskapiastowska Użytkownik
    edytowano czerwca 2014
    Spokojnie, często takie komunikaty daje darmowy program antywirusowy chcąc zmobilizowac użytkownika do zakupu wersji płatnej :bigsmile:
    A może zrezygnuj z Chroma?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie tylko Chrome. Firefox ustami Google ostrzega na zarzadca.pl
    Bezpieczne przeglądanie
    Strona diagnostyczna witryny zarzadca.pl
    Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny zarzadca.pl?
    Witryna została uznana za podejrzaną – jej odwiedzanie może stanowić zagrożenie dla komputera.
    W ciągu ostatnich 90 dni część tej witryny została odnotowana z uwagi na podejrzane działania następującą liczbę razy: 5.
    I tak dalej, i tak dalej
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] piastowska:[/cite]
    Spokojnie, często takie komunikaty daje darmowy program antywirusowy chcąc zmobilizowac użytkownika do zakupu wersji płatnej :bigsmile:
    A może zrezygnuj z Chroma?
    Chrome to nie jest program antywirusowy :)
  • Opcje
    piastowskapiastowska Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Egzo: Chrome to nie jest program antywirusowy :)
    No przecież wiem, taka głupia to ja nie jestem :bigsmile:
    Zaproponowałam, byś zmienił chroma na inną przeglądarkę internetową. Ja zrezygnowałam z Chroma i używam Mozilli Firefox (ale do zatwierdzania przelewów używam Internet Explorera, bo lepiej współpracuje z bankiem). Teraz mam dużo mniej problemów niż z Chromem.
    Osobną kwestią są nadpobudliwe programy antywirusowe, które czasami wysyłają takie dziwaczne komunikaty, o jakich pisałeś. Mój darmowy Avast czasem wysyła niepokojący komunikat, który ma skłonić mnie do kupienia wersji płatnej. Na szczęście te komunikaty są zwykłą zmyłką.

    Serdeczności :smile:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Piastowska - czy firefox otwiera ci zarzadca.pl bez alarmu?
  • Opcje
    piastowskapiastowska Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie dostaję żadnych komunikatów alarmowych. Jedyna jakaś "niedoróbka" to pojawia mi się komunikat pojawiający się przy klikaniu w opcję "odznacz wszystkie nowe komentarze jako przeczytane" że jest chwilowy brak łączności z serwisem, ale mimo to odznacza mi wszystkie nowe komentarze
  • Opcje
    adminadmin Administrator ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Monitorujemy problem na przeglądarce Chrom po wczorajszych zgłoszeniach.
    Problem powinien zostać rozwiązany w ciągu następnych godzin.

    pozdrawiamy
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY 62f9tf1o2jb0.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    u mnie działa poprawnie na chromie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.