remont śmietnika, grunt miasta,4 wspólnoty korzystają bez umowy

danazodanazo Użytkownik
Witam ,proszę o pomoc.
Nasz śmietnik jest w opłakanym stanie ( górny róg zbudowanej z cegieł konstrukcji jakby miał odpaść od całości), co stanowi wg mnie nawet zagrożenie dla dzieci. Przydałoby się odmalować czyli potrzebny remont. Terenem na którym jest śmietnik zarządza miasto dokładnia Zarząd :wink:Dróg Miejskich(tu się nie pomyliłam, bo takich jest w mieście tylko kilka, a jak to się stało to nie wiem- większością zarządza ZBM Zarząd Budynków Mieszkalnych i tam występują o współfinansowanie do wspólnot i jakoś to idzie).Jest to zarządca problematyczny, bo uważa,że to nie socjalizm, żeby miasto remontowało ale wg prawa wspólnoty nie mają prawa remontować czyjeś własności. Wiem, że wielu pisało na wcześniejszych forach, że świadomie łamią prawo i remontują nie "swoje" nieruchomości, bo tak jest szybciej ale jednak jak to jest?
Inspektor w ZDM powiedział,że najlepiej wystąpić o wydzierżawienie terenu ale my nie chcemy skoro nikt (prawie) w mieście tego nie ma. Na co się powołać w piśmie do niego,że jednak to oni powinni coś z tym faktem zrobić, bo są właścicielami śmietnika , jak prawo tu stanowi? bardzo dziękuję za odpowiedz, pomoc
Zarządca czyli ZDM:wink::wink::wink::wink::wink::wink:

Komentarze

  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] danazo:[/cite]Inspektor w ZDM powiedział,że najlepiej wystąpić o wydzierżawienie terenu ale my nie chcemy skoro nikt (prawie) w mieście tego nie ma. Na co się powołać w piśmie do niego,że jednak to oni powinni coś z tym faktem zrobić, bo są właścicielami śmietnika , jak prawo tu stanowi?
    Ustawa śmieciowa stanowi, że to właściciele nieruchomości muszą sami sobie zapewnić pojemniki na odpady, chyba, że gmina w drodze uchwały przejmie na siebie ten obowiązek. Jeżeli wasza gmina nie podjęła takiej uchwały, to ZDM nie będzie się przejmował rozpadającym się śmietnikiem - jeżeli będzie niebezpieczny, to po prostu go rozbierze, a problem gdzie wyrzucać odpady spadnie na was. Zanim zaczniecie potyczkę z ZDM, upewnij się do kogo należą pojemniki i czy będziecie mieli gdzie je postawić jeżeli są wasze.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wiem, że wielu pisało na wcześniejszych forach, że świadomie łamią prawo i remontują nie "swoje" nieruchomości, bo tak jest szybciej ale jednak jak to jest?
    Jak to jest, gdy wspólnota remontuje za swoje pieniądze? Niezgodnie z prawem, ale praktycznie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.