Wspólnota mieszkaniowa a osoba bez wykupionego mieszkania.

DavidoxoosDavidoxoos Użytkownik
edytowano sierpnia 2014 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam. Mieszkam w bloku złożonym z 5 klatek. W jednej z nich kilka osób ma wykupione mieszkania w innej nikt itp itd jest wspólnota mieszkaniowa. Ja nie mam mieszkania wykupionego i chciałem sie zapytać czy w takim razie jeżeli wspólnota podejmuje kroki np: Montaż podzielników ciepła na kaloryfery to ja mam obowiązek się do tego zastosować czy mam prawo odmówić montażu tego badziewia w mieszkaniu? Ponieważ każdy wie że te podzielniki robią więcej problemu niż dobrego. Proszę kogos o odpowiedz :)

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2014
    [cite] Davidoxoos:[/cite] Mieszkam w bloku złożonym z 5 klatek.
    W jednej z nich kilka osób ma wykupione mieszkania w innej nikt itp itd jest wspólnota mieszkaniowa.

    Ja nie mam mieszkania wykupionego i chciałem sie zapytać
    czy w takim razie jeżeli wspólnota podejmuje kroki np: Montaż podzielników ciepła na kaloryfery to ja mam obowiązek się do tego zastosować czy mam prawo odmówić montażu tego badziewia w mieszkaniu?

    Ponieważ każdy wie że te podzielniki robią więcej problemu niż dobrego.
    Niestety ty jesteś tylko najemcą lokalu i musisz się dostosować do zasad uchwalonych przez wspólnotę - właścicieli lokali.

    Twoim przedstawicielem we wspólnocie jest właściciel lokalu, który najmujesz.
    To właściciele lokali zarządzają nieruchomością, a nie mieszkańcy czy najemcy.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Davidoxoos: to ja mam obowiązek się do tego zastosować czy mam prawo odmówić montażu tego badziewia w mieszkaniu ?
    Musisz jak najszybciej powiadomić właściciela mieszkania o takich zamierzeniach wspólnoty mieszkaniowej.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2014
    Nic nie musisz. Właściciel lokalu o wszytkim wie, bo brał udział w podejmowaniu decyzji o montażu podzielników
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    DavidoxoosDavidoxoos Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeśli zarządca budynku to Administracja to mam prawo się nie zgodzić na wymysły wspólnoty czy nie mam wyjścia na ich widzimisie?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2014
    [cite] Davidoxoos:[/cite]Jeśli zarządca budynku to Administracja to mam prawo się nie zgodzić na wymysły wspólnoty czy nie mam wyjścia na ich widzimisie?
    możesz sobie krzyczeć, ale jako najemca nic nie zdziałasz .

    To nie Zarządca - Administratora wprowadził podzielniki, ale właściciel;e lokali tworzący wspólnotę ( większością udziałów)

    Wspólnota po to wprowadza podzielniki, aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania ... teoretycznie może to być nawet do 30% osczędności.
    bo zmienia się świadomość użytkowników lokali.

    :wink:
  • Opcje
    DavidoxoosDavidoxoos Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak ale podzielniki w wiekszosci przypadków się nie sprawdzają a te wszystkie stare baby sie uparly i chcą to wprowadzić .. więc lipa
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2014
    [cite] Davidoxoos:[/cite]Tak ale podzielniki w wiekszosci przypadków się nie sprawdzają a te wszystkie stare baby sie uparly i chcą to wprowadzić .. więc lipa
    Nawet nie wiesz jakie one będą, a już zakładasz, że to będzie azjatyckie badziewie...:bigsmile: Uważam, że bardziej boisz się tego nadzoru wynikającego z podzielnika.

    Władze mają właściciele lokali, bo to oni zarządzają tą nieruchomością i ponoszą koszty jej utrzymania ,

    Ty tylko płacisz czynsz najmu i wcale to nie oznacza, że ten czynsz jest przeznaczony na utrzymanie nieruchomości ... wszystko zależy od właściciela twojego lokalu .
    Czasami się zdarza, że czynsz najmu może być mniejszy od zaliczek, które płaca właściciele lokali np. w lokalach Gminnych.
    Komentarz edytowany KubaP
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.