Tylko 10% potrafi to przeczytać ze zrozumieniem

KubaPKubaP Użytkownik
edytowano sierpnia 2014 w Wolne tematy
:wink:

1545938_712212858799818_241576435_n.jpg

:bigsmile:

Komentarze

  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano sierpnia 2014
    To nie jest nic nadzwyczajnego. To po prostu naturalna zdolność ludzkiego mózgu do - niejako - automatycznego uzupełniania brakujących tekstów. Fachowo to się nazywa "antycypacja" (choć samo słowo ma wiele innych znaczeń).

    To samo można zrobić odcinając doły liter w wierszach (względnie góry) i mózg sobie z tym również poradzi. To jest jedynie kwestia wprawy/poćwiczenia. Zresztą sam autor pisze w tym tekście, że "na początku jest ciężko, ale z czasem - dokładnie w tej linijce mózg zaczyna czytać automatycznie..."

    Dużo mnie tego uczyli na jakichś tam kursach szybkiego czytania.

    http://www.kursszybkiegoczytania.info/kurs_szybkiego_czytania_antycypacja.php

    Ja raczej stwierdziłbym coś odwrotnego - że tylko 10 % NIE potrafi tego przeczytać ze zrozumieniem. A najlepszym dowodem na poparcie mojego twierdzenia będzie to, że każdy użytkownik tego forum, który spojrzy na powyższą treść, jednak będzie w stanie ją przeczytać i zrozumieć. : )

    No i wreszcie - jeśli autor stwierdza, że mózg jest taki (niecenzuralne słowo) dlatego, że może przeczytać powyższy tekst, to autor jest chyba troszkę ograniczony, ponieważ to tylko kropla w morzu nie odkrytych jeszcze przez wielu możliwości ludzkiego mózgu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.