Opłaty za parkowanie we wspólnocie mieszkaniowej

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
edytowano września 2014 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mój sąsiad zaparkował żuka 17 lat temu ok.2m.od mojego balkonu,samochód nadaje się na złom,nie jeździ nim tylko stoi i straszy ludzi.denerwuję się bo wszyscy myślą,że to mój samochód,zajmuje on przynajmniej dwa miejsca parkingowe.Zarządca nic nie może zrobić bo stoi na części wspólnej.Co można z tym zrobić

Komentarze

  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]Co można z tym zrobić

    Nałożyć na właściciela samochodu opłatę za korzystanie z miejsca na wyłączność, wcześniej uprzedzając go o wprowadzeniu takiego rozwiązania, z odpowiednim uzasadnieniem.
  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nałożyć na właściciela samochodu opłatę za korzystanie z miejsca na wyłączność
    Haneczka - Twoja naiwność w pojmowaniu trudnych spraw WM jest porażająca. Rozumiem ,że należy nałożyć takie opłaty wszystkim kierowcom-członkom WM, ponieważ jak parkują to w tym momencie "korzystają z miejsca na wyłączność".
    Oczywiście takie rozwiązanie jest dopuszczalne i uzasadnione logicznie i prawnie w jednym przypadku, ten sąsiad zajął tym Żukiem JEDYNE MIEJSCE PARKINGOWE W TEJ WM.
    miecia - a właściwie Zarządca -
    Co można z tym zrobić
    Jedyne logiczne wyjście , to zaproponować Zarządowi/cy przygotowanie uchwały odnośnie parkowania. Nic nie wiemy o tej WM, poza tym ,że sąsiadka jest zła na sąsiada bo parkuje pod jej balkonem.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano września 2014
    [cite] Stasiu:[/cite] Haneczka - Twoja naiwność w pojmowaniu trudnych spraw WM jest porażająca.

    Stasieńku, Twoja trudność reagowania, komentowania i komunikacji jest nie tylko porażająca, ale również przerażająca.
    Jeśli chcesz rozmawiać w temacie zasadniczym, to... daruj sobie tego typu wstępy, albo... weź tabletkę - może przywróci Cię do normy wzajemnych relacji. Ewentualnie, gdyby to nie pomogło, udaj się do nieopomiarowanego źródła wódy i tam odreaguj.

    Chyba, że... lubisz rozmawiać sam ze sobą.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gość Zarzadca.pl (miecia): samochód nadaje się na złom, nie jeździ nim tylko stoi
    Sprawdzić, czy pod samochodem nic się nie zagnieździło (karaluchy, szczury, inne robactwa). A jak się zagnieździło (przecież to jest możliwe) wezwać SANEPID, oni wiedzą co czynić.
  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    SANEPID, oni wiedzą co czynić.
    Bądźmy poważni. SANEPID oczywiście wie co czynić w takich wypadkach. Pod ŻUKIEM wyłoży trutkę, albo jeszcze lepiej wyda decyzję administracyjną nakazującą WM wyłożyć taką trutkę.
    Haneczka - nic nie wnosisz takimi wpisami, i jeszcze dezinformujesz.
    Sprawa parkowania na terenach WM to bardzo skomplikowana kwestia. Gdyby ten Żuk był własnością obcej osoby (nie-właściciela) również byłoby bardzo trudno go usunąć, a w przypadku właściciela jest to praktycznie niemożliwe bez współdziałania współużytkowników terenu, określonych w uchwale. I zabieram tu glos nie dla "bicia piany" i "wymiany korespondencji" , ale dlatego, że znam tematykę z autopsji. Aktualnie pilnie się przygotowuję do rozprawy sądowej z pozwu sąsiednich WM , które zarzucają Nam, naruszenie współwłasności, poprzez montaż blokad samochodowych na wspólnej działce.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Elan 124 napisal:
    [cite] elan124:[/cite]
    Gość Zarzadca.pl (miecia): samochód nadaje się na złom, nie jeździ nim tylko stoi
    Sprawdzić, czy pod samochodem nic się nie zagnieździło (karaluchy, szczury, inne robactwa). A jak się zagnieździło (przecież to jest możliwe) wezwać SANEPID, oni wiedzą co czynić.
    A po co wzywać Sanepid . Oblać benzyną ( ale dokładnie) podpalić i ...wytępić " ROBACTWO" :cool::cool:
  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bardzo merytoryczne wypowiedzi Szkoda mojego czasu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]Mój sąsiad zaparkował żuka 17 lat temu ok.2m.od mojego balkonu,samochód nadaje się na złom,nie jeździ nim tylko stoi i straszy ludzi.
    denerwuję się bo wszyscy myślą,że to mój samochód,zajmuje on przynajmniej dwa miejsca parkingowe.
    Zarządca nic nie może zrobić bo stoi na części wspólnej.Co można z tym zrobić
    zgłoś jako porzucony wrak samochodu do Straży Miejskiej....
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Stasiu: Bardzo merytoryczne wypowiedzi
    Ale praktyczne...
  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zgłoś jako porzucony wrak samochodu do Straży Miejskiej....
    KubaP - chyba nigdy nie miałeś takiego przypadku. A ja mieszkam na przeciwko kilku warsztatów samochodowych. W lutym zamontowałem na wjeździe właściwe znaki drogowe wraz z ostrzeżeniem o możliwości odholowywania pojazdów. Kilkakrotnie wzywałem SM, otrzymałem solidną lekcję przepisów i zasad. Prawa właściciela to FIKCJA. Jeżeli ktoś wiedzie na twoją własność to jesteś BEZBRONNY. Nie możesz go zablokować ani odholować, możesz sobie dochodzić praw w sądzie. Prawo jest "wybiórcze". Proponuję podjechać samochodem pod UM i tam zaparkować na miejscu wydzielonym np. dla Prezydenta Miasta. Tu SM zareaguje natychmiast, będzie mandat i odholowanie. Na terenie prywatnym musisz się odgrodzić, zabarykadować. Dlatego założyliśmy blokady. No to teraz odezwali się "współwłaściciele ulicy", którzy nigdy tu nie parkowali, ale oburzyli się samowolą. I teraz mam porządek i .... sprawę w sądzie. SAMO ŻYCIE.
    Dziwię się adminowi ,że nie reaguje na takie rady
    A po co wzywać Sanepid . Oblać benzyną ( ale dokładnie) podpalić i ...wytępić " ROBACTWO"
    ale widocznie to nie narusza regulaminu forum.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2014
    [cite]Stasiu[/cite]KubaP - chyba nigdy nie miałeś takiego przypadku.
    są widocznie dwa światy ten twój i mój

    http://forumprawne.org/dyskusja-ogolna/458036-wrak-porzucone-auto.html

    http://forumprawne.org/hydepark/314680-porzucony-samochod-na-parkingu-niemieckie-blachy.html
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mój sąsiad zaparkował żuka 17 lat temu ok.2m.od mojego balkonu
    a co na to sąsiad, który zaparkował żuka? może po prostu sam nie wie co z nim robić.
    On jest właściwą osobą do pierwszej rozmowy.
  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano września 2014
    (...)
    zgłoś jako porzucony wrak samochodu do Straży Miejskiej....
    Poczekaj aż ktoś Twój samochód zgłosi jako porzucony.
    SM lub Policja przyjmie zgłoszenie jedynie gdy samochód jest bez tablic albo jest w rejestrze kradzionych. Na przeciwko moich okien miałem dwa kradzione auta, czekały chyba na demontaż na części. Czekaliśmy miesiąc z montażem blokady, bo stal sobie samochód na duńskich rejestracjach. SM odmówiła interwencji. Samochód nie był kradziony, był właściwie zaparkowany, ich nie interesują sprawy naruszeń własności, od tego są sądy powszechne.
    a co na to sąsiad, który zaparkował żuka? może po prostu sam nie wie co z nim robić.
    A może darzy ten samochód sentymentem, bo przypomina mu jego lata młodości. I nie narusza on żadnych przepisów , korzysta ze swojego prawa współwłaściciela. Niestety relacje międzyludzkie to najtrudniejszy element zarządzania we WM.
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Haneczka:[/cite]
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]Co można z tym zrobić

    Nałożyć na właściciela samochodu opłatę za korzystanie z miejsca na wyłączność, wcześniej uprzedzając go o wprowadzeniu takiego rozwiązania, z odpowiednim uzasadnieniem.


    Oczywiście po uprzednim podjęciu uchwały w tym przedmiocie i pod warunkiem, że brakuje miejsc do parkowania.

    "Wspólnota mieszkaniowa może ustalić opłaty za parkowanie pojazdów od swoich członków, o ile z uwagi na zbyt małą ilość miejsc postojowych na terenie nieruchomości wspólnej nie jest możliwe korzystanie z tych miejsc przez wszystkich współwłaścicieli, a nawet tylko przez tę część współwłaścicieli, którzy posiadają samochody orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie w wyroku z dnia 20 marca 2012 roku, sygn. akt: I ACa 886/11 (niepubl.)."

    Więcej na ten temat w artykule: "Wspólnota mieszkaniowa może pobierać opłaty za parkowanie" na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:


    http://www.zarzadca.pl/komentarze/1606-wspolnota-mieszkaniowa-moze-pobierac-oplaty-za-parkowanie`
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Adam:
    Myślę, że warto przeczytać
    A ja myślę, że warto przestać spamować i uprawiać kryptoreklamę na forum.
    Nie stać was tam w Imielin na opłacenie reklamy?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.