Dom dwurodzinny a usunięcie awarii

mariusz012mariusz012 Użytkownik
edytowano października 2014 w Wolne tematy
Sytuacja wygląda następująco. Dom jest podzielony prawnie na dwoje właścicieli (jedni mieszkają na parterze, drudzy na pierwszym piętrze). Doszło do pęknięcia rury z odpływem na parterze (między podłogą a sufitem). Mam pytanie, kto powinien ponosić koszty naprawy ? lokator z góry czy z dołu ? pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ten, komu rura służy na wyłączność. Jeżeli nie ma takiej osoby, to koszt jest wspólny.
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] mariusz012:[/cite]Sytuacja wygląda następująco. Dom jest podzielony prawnie na dwoje właścicieli (jedni mieszkają na parterze, drudzy na pierwszym piętrze). Doszło do pęknięcia rury z odpływem na parterze (między podłogą a sufitem). Mam pytanie, kto powinien ponosić koszty naprawy ? lokator z góry czy z dołu ? pozdrawiam
    Jeśli uszkodzony jest pion kanalizacyjny to jest częścią on wspólną i koszty ponoszą wszyscy właściciele.
    Jeśli uszkodzona jest gałązka to za naprawę płaci ten który z niej korzysta.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2014
    [cite] mariusz012:[/cite]Sytuacja wygląda następująco. Dom jest podzielony prawnie na dwoje właścicieli (jedni mieszkają na parterze, drudzy na pierwszym piętrze).
    Doszło do pęknięcia rury z odpływem na parterze (między podłogą a sufitem)[parterem a piwnicą].
    Mam pytanie, kto powinien ponosić koszty naprawy ? lokator z góry czy z dołu ?
    gałązkę naprawia na swój koszt właściciel parteru,
    a jeżeli trzeba wymienić pion, to płaca obaj , każdy do wysokości posiadanego udziału .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.