Sprawa rozliczenia wspólnoty

drag123drag123 Użytkownik
edytowano października 2014 w O Forum
Jak rozliczyć wspólnotę , jeżeli jeden z właścicieli od dłuższego czasu unika opłat na utrzymanie lokalu(utrzymanie części wspólnej oraz zaliczek na C.O), sprawa jest w sądzie.Czy mam traktować ogólny wpływ z potencjalnymi wpływami od dłużnika, czy też bez tych wpływów a koszty utrzymania podzielić na płacących, a po odzyskaniu pieniędzy podzielić odzyskaną kwotę zwrócić nadpłacającym właścicielom.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] drag123:[/cite]Jak rozliczyć wspólnotę , jeżeli jeden z właścicieli od dłuższego czasu unika opłat na utrzymanie lokalu(utrzymanie części wspólnej oraz zaliczek na C.O), sprawa jest w sądzie.

    Czy mam traktować ogólny wpływ z potencjalnymi wpływami od dłużnika, czy też bez tych wpływów a koszty utrzymania podzielić na płacących,
    a po odzyskaniu pieniędzy podzielić odzyskaną kwotę zwrócić nadpłacającym właścicielom.

    Jak prowadzona jest ewidencja pozaksięgowa wspólnoty ? kasowo czy memoriałowo?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] drag123:[/cite]Jak rozliczyć wspólnotę , jeżeli jeden z właścicieli od dłuższego czasu unika opłat na utrzymanie lokalu(utrzymanie części wspólnej oraz zaliczek na C.O), sprawa jest w sądzie.Czy mam traktować ogólny wpływ z potencjalnymi wpływami od dłużnika, czy też bez tych wpływów a koszty utrzymania podzielić na płacących, a po odzyskaniu pieniędzy podzielić odzyskaną kwotę zwrócić nadpłacającym właścicielom.



    Wszystkich, również dłużnika należy rozliczyć zgodnie z zasadami wynikających z przepisów oraz obowiązujących i zgodnych z tymi przepisami uchwał.

    Odrębną kwestią jest zwiększenie wysokości zaliczek celem uzupełnienia niedoborów wynikających z zadłużenia.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarządca napisał:
    Odrębną kwestią jest zwiększenie wysokości zaliczek celem uzupełnienia niedoborów wynikających z zadłużenia.
    No właśnie . Ciekawy jestem jak to się we wspólnotach robi, bo ja nie mam żadnego pomysłu.W przypadku jeśli media sa zaliczane do kosztów NW , to problemu nie ma bo jest art 17, ale w przypadku gdy media nie sa zaliczane do kosztów NW to co !!!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.