Co sądzicie o aplikacji usprawniającej administrowanie wspólnotą?

smarciksmarcik Użytkownik
edytowano października 2014 w Wolne tematy
Witam Państwa,
trzeba iść z duchem czasu, więc poszperałem trochę i znalazłem aplikację, dzięki której można kontaktować się z mieszkańcami, coś jak tablica ogłoszeń, tylko udoskonalona, bo mieszkańcy mogą poprzez ten system zgłaszać np. awarie, jakieś wnioski itd. Tutaj daję link do strony - http://smartfm.pl/ - co sądzicie o tego typu rozwiązaniu? Sprawdzi się w codziennym życiu? Ja myślę, że dla młodych mieszkańców to super sprawa.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wiesz ile taką wspólnotę , administratora ten system będzie kosztował ? kto zapłaci za jego obsługę ?
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    smarcik: co sądzicie o tego typu rozwiązaniu? Sprawdzi się w codziennym życiu? Ja myślę, że dla młodych mieszkańców to super sprawa.
    Ja sądzę, że ten program jest nieprzydatny dla wspólnot.
    Brak w nim dwóch podstawowych modułów: strefa zarządu i strefa właściciela lokalu!
    Chyba nie muszę tłumaczyć czym się różni mieszkaniec lokalu od właściciela lokalu i dlaczego to takie ważne?
  • Opcje
    smarciksmarcik Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Do koziorozka - dlaczego od razu spamować? Nie można założyć podobnego tematu gdzieś indziej?
    Do KubaP - potestować można przez 30 dni za darmo, ile będzie potem kosztować nie wiem. Wiem na pewno, że dla mieszkańców aplikacja jest za darmo, a dla wspólnot jeśli zechcą to wprowadzić na stałe, to pewnie jakiś abonament, ale myślę że niewielki.
    Do gecon - jest strefa zarządcy i strefa mieszkańca. Co za różnica czy ktoś chcący zgłosić awarię albo dowiedzieć się np. o tym, że wtedy i wtedy będą wymieniane liczniki czy sprawdzanie gazu, jest właścicielem mieszkania czy nie? A do komunikacji przede wszystkim to służy.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano października 2014
    Widzisz smarcik - jeżeli ty nie widzisz różnicy między mieszkańcem lokalu a jego właścicielem - to tylko potwierdza nieprzydatność tego programu.
    Np takie pytanie z programu:
    Ile mam zapłacić za mieszkanie w tym miesiącu?
    Co mieszkańca lokalu (np. wynajmującego) obchodzi ile właściciel lokalu płaci za ten lokal do wspólnoty?
    Tego nawet w zasadzie nie powinien wiedzieć.
    jest strefa zarządcy i strefa mieszkańca.
    W większości wspólnot są zarządy a nie zarządcy.
    Obydwa te "twory" mają inne obowiązki, inne zadania i inne uprawnienia.
    Podobnie rzecz się ma z mieszkańcami i właścicielami.
    Mieszkańca który nie jest właścicielem lokalu, nie obchodzą terminy zebrań, projekty uchwał, uchwały, głosowania itd. itp.
    Reasumując - program ten nie jest przydatnym dla wspólnot.
    Nawet jako autor nie potrafisz wyjaśnić wątpliwości - a pytałeś się o opinie na jego temat - więc o czym my mówimy?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] smarcik:[/cite]Do KubaP - potestować można przez 30 dni za darmo, ile będzie potem kosztować nie wiem. Wiem na pewno, że dla mieszkańców aplikacja jest za darmo, a dla wspólnot jeśli zechcą to wprowadzić na stałe, to pewnie jakiś abonament, ale myślę że niewielki.
    .
    słuchaj, czy ja mam czas na tworzenie sobie bazy do przetestowania ...????? dostałeś konkretne pytania , więc czekam na konkretna odpowiedź
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Brak w nim dwóch podstawowych modułów: strefa zarządu i strefa właściciela lokalu!
    bo nie są potrzebne w takich programach zarząd lub zarządca sam decyduje co widzi właściciel lub mieszkaniec.

    a do czego potrzebna jest ci "strefa zarządu" ? :bigsmile:
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zarządca sam decyduje co widzi właściciel lub mieszkaniec.
    A co administrator (zarządca) ma do decydowania co widzą właściciele?
    bo nie są potrzebne
    Dlatego napisałem, że programy dla wspólnot nieuwzględniające właścicieli - czyli podstawy w ogóle istnienia wspólnoty - są do chrzanu!
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    a do czego potrzebna jest ci "strefa zarządu" ? :bigsmile:
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano października 2014
    a do czego potrzebna jest ci "strefa zarządu" ?
    Bo to:
    Zarząd kieruje sprawami wspólnoty mieszkaniowej i reprezentuje ją na zewnątrz oraz w stosunkach między wspólnotą a poszczególnymi właścicielami lokali.
    - i zarząd jest odpowiedzialny za głosowania, zwoływanie zebrań powiadamianie właścicieli o podjętych uchwałach które zbierał itd. Zarząd odpowiada z mocy ustawy za dane osobowe właścicieli we wspólnocie także.
    To tak jakby program np. do oddziału szpitalnego nie uwzględniał ordynatora a program dla szkoły pomijał dyrektora.
  • Opcje
    smarciksmarcik Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] gecon:[/cite]Widzisz smarcik - jeżeli ty nie widzisz różnicy między mieszkańcem lokalu a jego właścicielem - to tylko potwierdza nieprzydatność tego programu.
    Np takie pytanie z programu:
    Ile mam zapłacić za mieszkanie w tym miesiącu?
    Co mieszkańca lokalu (np. wynajmującego) obchodzi ile właściciel lokalu płaci za ten lokal do wspólnoty?
    Tego nawet w zasadzie nie powinien wiedzieć.
    Czasami obchodzi, zwłaszcza wtedy, gdy to na nim ciążą te opłaty. Umowy między właścicielami a najemcami bywają różne.
    Mieszkańca który nie jest właścicielem lokalu, nie obchodzą terminy zebrań, projekty uchwał, uchwały, głosowania itd. itp.
    To zależy jak bardzo zaangażowany jest w życie wspólnoty i jak długo wynajmuje (ma zamiar wynajmować) dane mieszkanie. Jeśli to student, który ma wszystko w nosie, to oczywistym jest, że dla niego program będzie nieprzydatny. No ale gdyby wszyscy wychodzili z podobnych założeń co Ty, wówczas same funkcjonowanie wspólnoty pozbawione było by sensu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czasami obchodzi, zwłaszcza wtedy, gdy to na nim ciążą te opłaty. Umowy między właścicielami a najemcami bywają różne.
    Na mieszkańcach, gdy nie są właścicielami lokalu, nie ciąża żadne zobowiązania dotyczące opłat zaliczek. Tylko na właścicielu lokalu .
    To jest łamanie prawa. Wspólnoty nie obchodzą żadne ustalenia między właścicielem lokalu a najemcą .
    To on sami sobie gotują piekiełko na linii: wspólnota - właściciel lokalu.

    Mieszkańca który nie jest właścicielem lokalu, nie obchodzą terminy zebrań, projekty uchwał, uchwały, głosowania itd. itp.
    To zależy jak bardzo zaangażowany jest w życie wspólnoty i jak długo wynajmuje
    kolejne łamanie prawa .... osoba trzecia ma dostęp do zasobów osobowych wspólnoty które od czasu do czasu pojawiają się w dokumentach wspólnoty....

    Jednym słowem program CHAŁA...... jak ten do liczenia głosów na wyborach samorządowych w dniu 16-11-2014 . :bigsmile::cool:
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na mieszkańcach, gdy nie są właścicielami lokalu, nie ciąża żadne zobowiązania dotyczące opłat zaliczek. Tylko na właścicielu lokalu .
    To jest łamanie prawa. Wspólnoty nie obchodzą żadne ustalenia między właścicielem lokalu a najemcą .
    Wspólnoty to nie obchodzi, ale jeśli zaliczki za właściciela lokalu wpłaca najemca, to wspólnota nie może odmówić przyjęcia tej zapłaty. To nie jest łamania prawa ani przez wpłacającego, ani przez wspólnotę.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    [cite] cdn:[/cite]
    Na mieszkańcach, gdy nie są właścicielami lokalu, nie ciąża żadne zobowiązania dotyczące opłat zaliczek. Tylko na właścicielu lokalu .
    To jest łamanie prawa. Wspólnoty nie obchodzą żadne ustalenia między właścicielem lokalu a najemcą .
    Wspólnoty to nie obchodzi, ale jeśli zaliczki za właściciela lokalu wpłaca najemca, to wspólnota nie może odmówić przyjęcia tej zapłaty.
    To nie jest łamania prawa ani przez wpłacającego, ani przez wspólnotę.
    czy ty nie ku^masz czy udajesz naiwnego?
    Program komputerowy nie rozróżnia wpłacającego: czy to jest najemca czy właściciel .
    Najemca nie może mieć dostępu do danych o właścicielu lokalu i jego rozliczeniach, nawet gdy za nie płaci zaliczki .

    Te informacje uzyska właściciel lokalu , a najemca od niego , chyba, że właściciel upoważnił najemcę do pozyskiwania danych z rejestru Wspólnoty.

    Jednym słowem program CHAŁA...... jak ten do liczenia głosów na wyborach samorządowych w dniu 16-11-2014 . :bigsmile::cool:
    bo nie wszystkie informację mogą być dostępne osobom trzecim, które oferuje program SmartFM
    [b]Dlaczego warto wybrać SmartFM ?[/b]
    
    [b]Administracja Wspólnotą Mieszkaniową[/b]
    Zbiór informacji o wspólnocie, mieszkańcach, najemcach oraz partnerach.
    Możliwość objęcia rozproszonych budynków jednym systemem.
    Łatwy i szybki dostęp do danych historycznych.
    Wsparcie decyzji zarządczych.
    
    [b]Zarządzanie Zgłoszeniami[/b]
    Intuicyjne zarządzanie wszelkiego rodzaju zgłoszeniami.
    Raportowanie awarii oraz śledzenie postępów w ich usuwaniu.
    Możliwość przypisania realizacji zadania pracownikom lub podwykonawcom.
    Rozliczanie napraw przez zarządcę i mieszkańców.
    
    [b]Komunikacja[/b]
    Efektywny sposób na szybką komunikację z mieszkańcami oraz najemcami.
    [color=#f00]Forum wspólnoty.[/color]
    
    [b]Tablica Osiedla[/b]
    Najważniejsze informacje zebrane w jednym miejscu.
    Lista priorytetów.
    Szybki przegląd sytuacji danej wspólnoty.
    
    [b]Rozliczenia[/b]
    Szybkie i skuteczne rozliczanie mieszkańców oraz najemców.
    Przejrzysty system kontrolowania wpłat oraz zaległości.
    Możliwość kontroli rozliczeń przez mieszkańców oraz ewidencji dodatkowych zobowiązań.
    
    [b]Moduł Mieszkańca[/b]
    Szybki dostęp do podstawowych informacji o wspólnocie i mieszkaniu.
    Podgląd bieżących oraz historycznych rozliczeń.
    Intuicyjne raportowanie zgłoszeń.
    Komunikacja z zarządcą i innymi mieszkańcami.
    Lista najlepiej ocenianych usługodawców w okolicy.
    
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie wypowiadam się w sprawie programu komputerowego, tylko w sprawie twojej tezy, że wpłata zaliczki dokonana przez najemcę jest łamaniem prawa.
    KubaP:
    Na mieszkańcach, gdy nie są właścicielami lokalu, nie ciąża żadne zobowiązania dotyczące opłat zaliczek. Tylko na właścicielu lokalu .
    To jest łamanie prawa.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] cdn:[/cite]Nie wypowiadam się w sprawie programu komputerowego, tylko w sprawie twojej tezy, że wpłata zaliczki dokonana przez najemcę jest łamaniem prawa.
    KubaP:
    Na mieszkańcach, gdy nie są właścicielami lokalu, nie ciąża żadne zobowiązania dotyczące opłat zaliczek. Tylko na właścicielu lokalu .
    To jest łamanie prawa.
    podtrzymuję swoje tezy, a wątek jest o programie komputerowym i dostępie osób trzecich jak najemcy do informacji w nim zawartym
    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/6089/co-sadzicie-o-aplikacji-usprawniajacej-administrowanie-wspolnota/#Item_12
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.