Czy zarządca nieruchomości cześći mieszkań komunalnych może nic nie dać za remont bloku

ArjontonArjonton Użytkownik
edytowano listopada 2014 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam pytanie, otóż u mnie jest robiony remont dachu i ocieplanie bloku, dziwi mnie bo wzięto kredyt na to z tym że część właścicieli dało gotówkę a cześć będzie płaciło raty, po prostu zwiększona składka remontową , ale dziwi mnie że zarządca nieruchomości który nas reprezentuje ma pod sobą cześć mieszkań komunalnych jest ich około 15 jak dobrze pamiętam nic nie dokłada się do remontu, Wyszło że to my sponsorujemy komunalnych. Pytałem się Prezesa czemu miasto nic a on powiedział bo cześć dało gotówkę, trzeba było by wszyscy wzięli kredyt to by była premia. Przecież coś miasto powinno dać za komunalnych a tu nic miasto, nawet czynsz im nie zwiększą. Jak to możliwe. Mam wyliczenia, ostatnia kartka ile inwestycja. Proszę czy to jest zgodne, wygląda, że tak.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Niestety, nie bardzo zrozumiałam, o czym piszesz.
    Powinno być tak: wszyscy właściciele (prywatni oraz gmina) płacą na fundusz remontowy proporcjonalnie do swojego udziału. Czy u ciebie jest inaczej?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    [cite] Arjonton:[/cite]zarządca nieruchomości który nas reprezentuje ma pod sobą cześć mieszkań komunalnych jest ich około 15 jak dobrze pamiętam nic nie dokłada się do remontu, .
    a co najemce obchodzi wasza termomodernizacja . Sprawdź czy Gmina zapłaci .?
    Może to zrobić jednorazowo po rozliczeniu zadania termomodernizacyjnego , albo partycypować w kosztach i obsłudze kredytu
    [cite] Arjonton:[/cite]Wyszło że to my sponsorujemy komunalnych.
    jeszcze nie sprawdziłeś, a już ferujesz wyroki , jakie to polskie ....:devil:
    [cite] Arjonton:[/cite]Przecież coś miasto powinno dać za komunalnych a tu nic miasto, nawet czynsz im nie zwiększą.
    a co ciebie obchodzi skąd Gmina weźmie kasę, czynsze komunalne ustala Rada Gminy i tobie nic do tego .... przy sprzedaży lokali to sobie odbija te inwestycje .... wzrośnie wartość m2

    Twój koszt związany z termomodernizacją to koszt termomodernizacji X udział % w NW

    Przykład :
    Koszt termomodernizacji 150 000,- zł; twój udział w NW to 3,8% .
    Koszt jaki musisz pokryć to: 150 000,- zł X 3,8 % = 5.700,- zł

    Jeżeli Gmina ma udział np. 45 % to koszt jaki przypada na nią to : 150 000,- zł X 45,00 % = 67.500,- zł
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    ArjontonArjonton Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuje, za zainteresowanie się moim przykładem. Chodzi mi oto, że jestem zdziwiony, tym, że zarządca nieruchomości nie daje nic na remont bloku, wiadomo ma się własność to bierze się odpowiedzialność, ja to rozumiem. Mam już ostateczną wyliczoną kwotę inwestycji która wyniosła 705000 od tego odliczono uskładaną składkę remontową wysokości 65000 zostało 640000 z tym że 8 wpłaciło gotówkę a reszta raty. z tych wyliczeń miasto nic nie dało za komunalnych a jest ich trochę, Dziwne to wszystko, wyszło na to że my pokryliśmy komunalnych. Bo wzięto kredyt na 500000 tyś odliczone tych co dali gotówkę. Żadnej uchwały nie było by miasto coś miało dać. Tylko to mnie dziwi, że za komunalnych miasto nic nie dało, czy to jest okey
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Arjonton:[/cite] Dziwne to wszystko, wyszło na to że my pokryliśmy komunalnych.
    Tylko to mnie dziwi, że za komunalnych miasto nic nie dało, czy to jest okey
    jesteś pewien, że Gmina nic nie będzie partycypować , pytałeś w ZZK , Gminie - u właściciela lokali komunalnych?
  • Opcje
    ArjontonArjonton Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sam się pytałem Prezesa na jednych ze spotkań, nawet mówiłem, że powinno być pół na pół, że my bierzemy odpowiedzialność, ale za komunalnych też. Zdenerwował się i powiedział, że mamy większość on się nie będzie powtarzał. May spłacać kredyt na 25 lat wzięty w Banku ci którzy nie dali gotówki.

    Nowy doklejony: 14.11.14 16:48
    Mało zaangażowania ludzi którzy długo są już w Wspólnocie Mieszkaniowej, z tego ostatniego dokumentu jest podana jak pisałem wyżej koszt całej inwestycji, nawet z niej widać, że miasto nic nie dało odliczona kwota składki uskładanej i reszta do zapłacenia. Tylko była mowa o premii ale to powinno być swoją drogą. Może jest jakaś luka, że miasto nie musi nic dać jak się zarządca nie postarał lub my jako wspólnota. można to uznać że sami chcieliśmy to pokryć. Jestem dość młodą osobą, co się tym zacząłem interesować. Trwa remont jeszcze bloku ale z pewnością już kredyt wzięto, i po wszystkim już z pewnością jest. Żeby nie było tak a tak będzie, że jak ktoś będzie chciał kupić mieszkanie od miasta to mu oszacują drożej bo jest remont zrobiony za który my płacimy, miasto tylko dostanie kaskę. Jestem jak pisałem młodą osobą, mało doświadczoną ale widzę to wszystko i dziwne to jest.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    Arjonton - masz podejrzenia, ale na jakiej podstawie? Hejt czysty czy jakaś wiedza?
    Nie odpowiedziałeś na najważniejsze pytanie.

    Kuba podał ci na przykładzie, jak powinien wyglądać podział kosztów remontu na wszystkich właścicieli.
    Koszt całkowity = 705 tys. zł
    Twój udział masz w akcie notarialnym.
    Policz. Czy twój "wkład" jest dobrze wyliczony?

    Kredyt czy gotówka to dopiero potem.
    Poza tym we wspólnocie ma istnieje funkcja prezesa. Coś ci się myli.
  • Opcje
    ArjontonArjonton Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak, masz racje mam udział w akcie notarialnym, zgadza się, mi wyliczono około 17000 gotówką to też zależne kto ma ile mk ale nie zmienia faktu, co miasto. Mimo wszystko dzięki za odpowiedzi

    Nowy doklejony: 14.11.14 17:36
    Ja mam Prezesa to jest spółka Administracja Domów Mieszkalnych mają dużo osiedli pod sobą dawniej to się nazywało Zakład Komunalny
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Rozumiem, że wyliczenie jest prawidłowe.
    Zakładam więc, że i gmina ma swój wkład wyliczony prawidłowo.

    Prezesa nie masz. On może być prezesem, generałem, ekscelencją, ale tylko w swojej firmie. We wspólnocie jest administratorem lub zarządcą. Podejrzewam, że jest administratorem, ale to tylko ty możesz wiedzieć. Tu masz przykład https://forum.zarzadca.pl/wiki/zarzad

    Dobrze, że zacząłeś się interesować swoją wspólnotą, ale niedobrze, że zamiast dowiadywać się, jak działacie zaczynasz od podejrzeń i krytyki.
  • Opcje
    ArjontonArjonton Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mimo wszystko dzięki, może zabrzmiało jak krytyka, wynikająca z niewiedzy lub strachu że tylko my płacimy, może się mylę z pewnością, jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, widzę, że wiedzę w tej materii jak i kolega macie. Jeszcze raz dzieki, szacuneczek się należy, mętlik ma mimo wszystko. :wink:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    [cite] Arjonton:[/cite]Sam się pytałem Prezesa na jednych ze spotkań
    Ja mam Prezesa to jest spółka Administracja Domów Mieszkalnych
    On nie jest reprezentatywny , nie jest przedstawicielem Gminy ...
    [cite] Arjonton:[/cite]mętlik ma mimo wszystko. :wink:
    mętlik masz , bo nie sprawdzasz informacji w samym źródle . korzystasz z obiegowych informacji w stylu "jedna pani drugiej pani "
  • Opcje
    ArjontonArjonton Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Po prostu z tych dokumentu ostatniego ostatecznego jest kwota jak pisałem inwestycji mój udział, odliczona kwota uskładanej składki remontowej i ile zostaje - 8 dających całość i zostało 500000 wziętego kredytu, to ostateczne wyliczenia. Również podpis i pieczątka Prezes zarządu, Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest zarządzanie
    i administrowanie lokalami mieszkalnymi i użytkowymi będącymi własnością Gminy Miejskiej Kapitał zakładowy Spółki wynosi 3.946.600 (trzy miliony dziewięćset czterdzieści sześć tysiące sześćset) złotych i w całości został wniesiony przez Gminę Miasto. Stąd moje słowa Prezes
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    Podaj namiary telefoniczne do tego prezesa na priva, to się z nim w poniedziałek rozmówię , bo coś znowu motasz , już nic z tego nie rozumiem.

    [cite] Arjonton :[/cite]Mam już ostateczną wyliczoną kwotę inwestycji która wyniosła 705000 od tego odliczono uskładaną składkę remontową wysokości 65000 zostało 640000 z tym że 8 wpłaciło gotówkę a reszta raty. Bo wzięto kredyt na 500000 tyś odliczone tych co dali gotówkę
    .Ile ty masz udziału w NW , a ile ma te 15 lokali komunalnych ?
    Macie wybrany Zarząd WM?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    Od podstaw.
    Nie opisuj, nie motaj dalej, tylko odpowiedz d o k ł a d n i e na pytania:
    1) Jaki macie zarząd? Stąd wybierz. https://forum.zarzadca.pl/wiki/zarzad Właścicielski czy powierzony?
    2) Ile udziałów ma gmina? Mniej czy więcej niż 50%?

    Jak jeszcze raz napiszesz "Prezes" (nawet małą literą), to zażądam, żebyś mnie tytułował Królowa.
    a) on jest prezesem w spółce, nie we wspólnocie
    b) on zajmuje się lokalami gminy, a nie prywatnymi
    c) on być może (tylko ty to wiesz) administruje/zarządza częścią wspólną w twojej nieruchomości
  • Opcje
    ArjontonArjonton Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki za zainteresowanie, ale jak pisałem chciałem się tylko dowiedzieć czy Miasto musi brać udział w takim remoncie i coś dać, Ja ma Prezydenta i Króla to nie ma sensu, czy tak trudno zrozumieć, że ma ostatni dokument i ten zarządca dał nam ostatnie kartki jest koszt inwestycji jak wynosi remony jest to jak pisałem 700005 od tego napisał składkę remontową uskłądaną 65000 tyś zostało 640000 do za płacenia dla wszystkich właścicieli każdy mógł wpłacić wpłaciło 8 co dało - 140000 tyś reszta kredyt w Banku na 50000 ma tą kartkę nic już nie wzrośnie nie zmaleje, I tyle tak to wygląda.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    chciałem się tylko dowiedzieć czy Miasto musi brać udział w takim remoncie i coś dać
    O się dowiedziałeś na samym początku:
    "wszyscy właściciele (prywatni oraz gmina) płacą na fundusz remontowy proporcjonalnie do swojego udziału"
  • Opcje
    ArjontonArjonton Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z pewnością było tak bo ja jestem nowy w Wspólnocie, że kilka osób nie wszyscy, dogadali się z Prezesem co nas reprezentuje że chcą remont, a on im powiedział ale nie liczcie na pomoc Miasta, a oni z pewnością powiedzieli róbmy remont my pokryjemy, bo nie dożyjemy, a jak by nie patrzeć wymagał remontu, tak to chyba trzeba rozumieć. Chodziło mi tylko czy miasto musi dać za komunalnych coś bo w moim bloku jest trochę. Wygląda, że nie, dziwi ci to ale tak jest. Przecież dałem ci kwoty nie trzeba być dobry z matematyki by wiedzieć, że nie dali. Tak to wygląda, może nie wszędzie ale u mnie tak. Pozostaje się cieszyć że mam blok wyremontowany i tyle.

    Nowy doklejony: 15.11.14 13:10
    Królową bo jednak użyłem słowa Prezes, :bigsmile:4796 z 10000 wielkość udziału naszego z 10000

    Nowy doklejony: 15.11.14 13:21
    Powierzony mamy

    Nowy doklejony: 15.11.14 13:25
    Zajmują się też Gminnymi i jak pisałem jak dostaje jakikolwiek pisma jest pieczątka i piszę Prezes Zarządu tak też mają komunalni dla tego tak piszę. On jest zarządcą wspólnoty, ale tak mi w papierach mam, ale to nie istotne, nas reprezentuje.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Arjonton:
    On jest zarządcą wspólnoty, ale tak mi w papierach mam, ale to nie istotne, nas reprezentuje.
    A po czym sądzisz że was reprezentuje? Nie zawsze musi być tak że zarządca powierzony reprezentuje wspólnote.
  • Opcje
    ArjontonArjonton Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Załatwił firmę która remontuje blok, po za tym tez ma głos, bo reprezentuje, zarządza mieszkaniami komunalnymi, my jako właściciele jesteśmy jak również komunalni w tej samej spółce która została powołana przez Miasto.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    Uff, nareszcie podałeś udziały, więc jest podstawa do liczenia.
    65 tys. zł = fundusz remontowy, na który składali się wszyscy właściciele, więc także gmina.
    640 tys. zł pozostało do zapłaty = 307 tys. zł (47,96% gmina) + 333 tys. zł (52,04% prywatni właściciele)
    140 tys. zł prywatni właściciele wpłacili gotówką
    500 tys. zł to kredyt wzięty przez pozostałych właścicieli, w tym gminę. Osoby, które wpłaciły gotówkę, nie powinny go spłacać.

    Sprawdź rachunki (mogłam się pomylić) i d o k ł a d n i e, k r ó t k o pokaż na czym polega nieprawidłowość.
  • Opcje
    ArjontonArjonton Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak, zgadza się ci co wpłacili gotówkę nie płacą. Ale pozostali weszli do kredytu, który jest na 25 lat z tego co piszesz gmina też do kredytu ale jakoś nie wydaje mi się że wchodzi gmina do kredytu chyba że się mylę, ja płaciłem 50 zł na składkę remontową teraz to zostaje jedynie powiększone to jest to znaczy było 1 zł za mk stąd płaciłem 50zł teraz oprócz tej kwoty dojdzie jeszcze 1.60 w moim przypadku będę płacił 130 zł miesięcznie przez 25 lat oprócz mnie jeszcze 12 osób z tym że oni wiadomo trochę więcej lub mniej zależne ile mk pozostali, jak by miasto płaciło za komunalnych raty a jest ich trochę z tego udziału co pisałem to chyba nie było by na 25 lat raty

    Nowy doklejony: 15.11.14 14:19
    Powinienem, też zaleź uchwałę miasta która wchodzi do kredytu, jak na razie takiej nie widziałem

    Nowy doklejony: 15.11.14 14:24
    Musiał bym mieć jeszcze pozostałych właścicieli tych 12 z dokładnymi mk i ile muszą płacić miesięcznie

    Nowy doklejony: 15.11.14 14:28
    ale są trzy lokale pod działalność gospodarczą, to mają duże powierzchnie, jeden z nich jednorazowo miał dać 40000 więc przystąpił do kredytu, wszystkie 3 przystąpiły do kredytu jak i pozostali mieszkańcy.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Arjonton: Ja mam Prezesa to jest spółka Administracja Domów Mieszkalnych mają dużo osiedli pod sobą dawniej to się nazywało Zakład Komunalny
    Żaden właściciel lokalu we wspólnocie nie ma żadnego prezesa!
    Obawiam się, że dotychczasowe rady o kant można rozbić.
    Ja mam wątpliwości czy ty jesteś właścicielem lokalu i współwłaścicielem NW.
    Mam wątpliwości czy ty w ogóle mieszkasz we wspólnocie skoro jakiś prezes spółki jest dla ciebie bogiem.
    Aby dalej nie błądzić odpowiedz na pytania:
    Czy masz AN kupna lokalu?
    Kto ci sprzedawał mieszkanie?
    Co masz napisane w AN odnoście budynku, ile lokali w nim jest itd.
    Czy masz napisane w AN kto zarządza NW, kto sprawuje zarząd NW?
    Co masz napisane odnoście twojego udziału w nieruchomości?
    Ile jest lokali wyodrębnionych a ile niewyodrębnionych (komunalnych)?
    Ile jest lokali niemieszkalnych i o jakim statusie?
    Dopiero znając odpowiedzi na te pytania możliwa będzie prawidłowa i rzeczowa odpowiedź na twoje wątpliwości bo póki co są to tylko dywagacje.
    Sam fakt zaciągnięcia kredytu w tej formie woła o pomstę do nieba!
    Chyba, że to nie jest wspólnota?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Arjonton:[/cite]Powinienem, też zaleź uchwałę miasta która wchodzi do kredytu, jak na razie takiej nie widziałem
    a co ciebie obchodzi uchwała Gminy ?
    Bank nie da kredytu, jak nie dostanie uchwały wspólnoty mieszkaniowej o kredycie remontowym.
  • Opcje
    ArjontonArjonton Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To już całkiem inny temat, miałem tylko pytanie czy miasto musi czy nie musi coś się dołożyć tak lub nie. Kolego tak się tytułuje Zarządca i tak podpisuje się na dokumentach Prezes Zarządu bo to jest spółka, nas reprezentuje jak wspólnotę. Dawniej ten blok były cały komunalny ale w latach 90 miasto sprzedawało mieszkania mieszkańcom z bonifikatą, ja kupiłem od takiego mieszkańca co kupił z bonifikatą ja dałem 100% za mieszkanie. Miasto zmieniło bo się to dawniej nazywało zakład komunalny, zmieniono na spółkę, ma władania mieszkania komunalne jak i reprezentuje wspólnoty poszczególnych bloków osiedli ma pod sobą dużo bloków. Mam akt notarialny swój udział ułamkowy , ale co to zmienia. No tak pomstę do nieba jak napisałeś dla tego mnie to dziwi że na tyle lat, chciałem wiedzieć tylko tak lub nie miasto ma coś dać lub nie musi i tyle.

    Nowy doklejony: 15.11.14 16:08
    Była uchwała wspólnoty o wzięcie kredytu przez wspólnotę, na kwotę 50000 tyś na 25 lat i omówiona kwestia podwyższenia składki remontowej która wyszła dla wszystkich spłacających kredyt 2,60 za mk Co mnie obchodzi uchwała gminy? koziorozka napisał że gmina do kredytu jak mam to wiedzieć to oficjalnie mam wiedzieć jak to ma niby wyglądać inaczej.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    [cite]Arjonton[/cite]To już całkiem inny temat, miałem tylko pytanie czy miasto musi czy nie musi coś się dołożyć tak lub nie.
    Gmina jako właściciel lokali w Pan wspólnocie , musi pokryć część kosztów przypadających na niech wyliczonych wg algorytmu , który wcześniej ci podałem
    [cite]Arjonton[/cite]Kolego tak się tytułuje Zarządca i tak podpisuje się na dokumentach Prezes Zarządu bo to jest spółka, nas reprezentuje jak wspólnotę.

    Dawniej ten blok były cały komunalny ale w latach 90 miasto sprzedawało mieszkania mieszkańcom z bonifikatą, ja kupiłem od takiego mieszkańca co kupił z bonifikatą ja dałem 100% za mieszkanie. Miasto zmieniło bo się to dawniej nazywało zakład komunalny, zmieniono na spółkę, ma władania mieszkania komunalne jak i reprezentuje wspólnoty poszczególnych bloków osiedli ma pod sobą dużo bloków.

    Mam akt notarialny swój udział ułamkowy , ale co to zmienia. No tak pomstę do nieba jak napisałeś dla tego mnie to dziwi że na tyle lat, chciałem wiedzieć tylko tak lub nie miasto ma coś dać lub nie musi i tyle.
    a jaki ma to związek z pokrywaniem kosztów utrzymania nieruchomości , które zostało opisane w art.12.2 UoWL
    [b]art.12. UoWL
    
    2.[/b] Pożytki i inne przychody z nieruchomości wspólnej służą pokrywaniu wydatków związanych z jej utrzymaniem, a w części przekraczającej te potrzeby przypadają właścicielom lokali w stosunku do ich udziałów. [b]W takim samym stosunku właściciele lokali [color=#00f]ponoszą wydatki i ciężary związane z utrzymaniem nieruchomości wspólnej[/color] [/b]w części nie znajdującej pokrycia w pożytkach i innych przychodach.
    
    [cite]Arjonton[/cite]Co mnie obchodzi uchwała gminy? koziorozka napisał że gmina do kredytu jak mam to wiedzieć to oficjalnie mam wiedzieć jak to ma niby wyglądać inaczej.
    przestań traktować wspólnotę jak podmiot budżetowy silnie związany z Gminą .... bo zostaniesz lokalnym oszołomem
    Wspólnota jest podmiotem samodzielnym i autonomicznym , jedynie uzależniony od właścicieli lokali
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    ArjontonArjonton Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mimo wszystko dzięki za wyjaśnienia. :neutral:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Arjonton:[/cite]Mimo ..... :neutral:
    mimo czego ?
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Arjonton - nie chcesz podać wszystkich faktów trudno.
    Ciągle tylko pytasz:
    czy miasto musi czy nie musi coś się dołożyć tak lub nie.
    Zakładając, że jest to wspólnota, miasto jest jednym z właścicieli (wszystkich lokali niewyodrębnionych) na takich samych zasadach jak każdy inny właściciel lokali wyodrębnionych (kupionych), jak ty też.
    Każdy (czyli miasto oczywiście też) właściciel ponosi wydatki na koszty zarządu - a takim jest rata na spłatę kredytu - w wysokości swojego udziału.
    Spółka która prawdopodobnie sprawuje zarząd powierzony "decyduje" tylko o sprawach zwykłego zarządu czyli czynnościach związanych z bieżącym utrzymaniem nieruchomości. We wszystkich innych sprawach decydują właściciele, ty też. Prezes tej spółki jest niejako waszym - właścicieli - "pracownikiem zatrudnionym do zarządzania". Ten fakt powoduje jego określone usytuowanie we wspólnocie - on ma wykonywać wolę właścicieli wyrażoną w uchwałach waszych a nie miasta. Jeżeli tego nie robi (nie chce) to należy go zwolnić (tę spółkę) - nie będzie wtedy takiego "bałaganu" jak jest w tej chwili.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jakoś nie wydaje mi się że wchodzi gmina do kredytu chyba że się mylę
    Była uchwała wspólnoty o wzięcie kredytu przez wspólnotę
    Kredyt wzięła wspólnota (choć spłacać go będą tylko niektórzy jej członkowie. Ci, co nie wpłacili gotówki).
    Jednym z członków wspólnoty jest gmina. Czego jeszcze nie rozumiesz?
    Jak chcesz się upewnić, to zapytaj administratora, czy gmina też płaci na konto wspólnoty 2,6 zł za 1 m kw.
  • Opcje
    ArjontonArjonton Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zapytam się, administratora oto, ma on 17 lokali pod sobą, tylko tak myślę, że jak by dał to z moich takich przybliżonych niedokładnych danych, licząc te mk za tych 17 lokali wyjdzie tyle lub trochę więcej jak osób prywatnych których jest 13 co do kredytu. 130 moje + inne lokale prywatne to daje w przybliżeniu 3500 i gmina dajmy że 3500 przykładowa było by 7000 lub 8000 to jest nie dokładne tak przybliżone kaska do banku z mk a jak trochę więcej to czy by było na 25 lat jak rata miesięczna wyjdzie około 10000 tyś chyba mniej rat by było. Ale to już kwestia Bankowa, musiał bym dokładnie wiedzieć ile prywatni dokładne mk wszystkich i pozostałe lokale gminę. Dokładne a nie moje przybliżone nie dokładne dane ale tak orientacyjnie znając blok i inne pomieszczenia.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    licząc te mk za tych 17 lokali wyjdzie tyle lub trochę więcej jak osób prywatnych których jest 13
    Nieważna jest liczba lokali. Liczy się tylko udział.
    Przecież już o tym było. Pisałeś, że 47,96% ma gmina a 52,04% prywatni właściciele.
    Wyliczyłam ci łopatologicznie ile kto powinien zapłacić. Wczoraj tych wyliczeń nie kwestionowałeś. Pochlastać się można. Ja wysiadam.
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    [cite] koziorozka:[/cite]Wyliczyłam ci łopatologicznie ile kto powinien zapłacić. Wczoraj tych wyliczeń nie kwestionowałeś. Pochlastać się można. Ja wysiadam.
    :bigsmile: I tak podziwiam cierpliwość, ja wymiękłem po tytułowym poście: "Mam wyliczenia, ostatnia kartka ile inwestycja. Proszę czy to jest zgodne, wygląda, że tak."
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    [cite] koziorozka:[/cite]Uff, nareszcie podałeś udziały, więc jest podstawa do liczenia.

    65 tys. zł = fundusz remontowy, na który składali się wszyscy właściciele, więc także gmina.

    640 tys. zł pozostało do zapłaty = 307 tys. zł (47,96% gmina) + 333 tys. zł (52,04% prywatni właściciele)

    140 tys. zł prywatni właściciele wpłacili gotówką

    500 tys. zł to kredyt wzięty przez pozostałych właścicieli, w tym gminę. Osoby, które wpłaciły gotówkę, nie powinny go spłacać.
  • Opcje
    ArjontonArjonton Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki za pomoc, nie miał bym tych wątpliwości gdyby zarządca nieruchomości, który też jest spółką, powołaną przez gminę. Jasno to wyjaśniał, i mówił kto w kosztach partycypuję, nie miał bym wątpliwości i tylu niejasności chyba się wszyscy zgadzamy że po to on jest, przecież płacimy na zarząd. A tak te wątpliwości, nie mówił na spotkaniach czy w ostatnim dokumencie. Sam tylko na jednym spotkaniu pytałem co miasto, nie umiał powiedzieć, że oczywiście też dajemy, stąd te moje wątpliwości. Dzięki za pomoc, wszystko już mi wyjaśniono na forum. Sorki jeśli byłem, męczący w swych pytaniach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.