wspolnota, czy moze jakies inne rozwiazanie

szafa77szafa77 Użytkownik
edytowano grudnia 2014 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam

Jestem posiadaczem polwy bliźniaka na osiedlu gdzie sa dwa bliźniaki i dom wolno stojący. bliźniaki posiadaja sluzebnosc przejazdu przez droge, której wlascicielem jest posiadacz domu wolno stojącego. Dodam ze każdy wlasciciel ma wyodrebniona wlasnosc swojej dzialki. Żeby dojechać do drogi glownej trzeba przejechać przez dwie działki wlasciciela na końcu drogi jest brama, w której chcielibyśmy zamontować silnik elektryczny. Problem w tym ze nie mamy zadnego "wspólnego" licznika elektrycznego. Kazda dzialka posiada swój wlasny licznik. Dlatego tez moje pytanie. Czy potrzebne jest zawiązanie wspólnoty ( czy w takim przypadku jest to możliwe ???), tak aby postawić licznik na wspolnote, czy może podpisac umowę cywilno- prawna z wlascicielem działki ( ten od domu wolno stojącego) w której zobowiążemy się do pokrycia kosztów postawienia licznika, a także do pokrywania rachunków za jego użytkowanie ??? W przyszłości pod ten licznik będziemy chcieli podpiac jakies oświetlenie osiedlowe. Mowiac szczerze nie za bardzo wiem jak ugryźć temat.

Pzodrawiam

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    I wspólnocie zapomnij, ona powstaje sama, nie można jej "zawiązać".
    Wam wystarczą zwykłe umowy.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] szafa77:[/cite]Jestem posiadaczem polwy bliźniaka na osiedlu gdzie sa dwa bliźniaki i dom wolno stojący. bliźniaki posiadaja sluzebnosc przejazdu przez droge, której wlascicielem jest posiadacz domu wolno stojącego. Dodam ze każdy wlasciciel ma wyodrebniona wlasnosc swojej dzialki.

    Żeby dojechać do drogi glownej trzeba przejechać przez dwie działki wlasciciela na końcu drogi jest brama, w której chcielibyśmy zamontować silnik elektryczny. Problem w tym ze nie mamy zadnego "wspólnego" licznika elektrycznego. Kazda dzialka posiada swój wlasny licznik. Dlatego tez moje pytanie.

    Czy potrzebne jest zawiązanie wspólnoty ( czy w takim przypadku jest to możliwe ???), tak aby postawić licznik na wspolnote, czy może podpisac umowę cywilno- prawna z wlascicielem działki ( ten od domu wolno stojącego) w której zobowiążemy się do pokrycia kosztów postawienia licznika, a także do pokrywania rachunków za jego użytkowanie ??? W przyszłości pod ten licznik będziemy chcieli podpiac jakies oświetlenie osiedlowe.
    Mowiac szczerze nie za bardzo wiem jak ugryźć temat.
    Dlaczego tak komplikujecie sobie sprawe . zrób tak
    [b]podpisać umowę cywilno-prawną z właścicielem działki [/b]( ten od domu wolno stojącego) w której zobowiążemy się do pokrycia kosztów postawienia licznika, a także do[b] pokrywania rachunków za jego użytkowanie[/b]
    
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.