Złote myśli na temat wyboru podmiotu administrującego NW

KubaPKubaP Użytkownik
edytowano stycznia 2015 w Wolne tematy
Pierwsza to citizena
[cite] citizen:[/cite]Powtórzę to, co wcześniej powiedziałem:
Pod względem prawnym podpisanie umowy na administrowanie jest dokładnie tym samym, co podpisanie umowy na sprzątanie lub na inne prace wykonywane dla wspólnoty przez firmy zewnętrzne :

1. wszystkie te umowy może podpisywać samodzielnie zarząd, po zatwierdzeniu w uchwale właścicieli wydatków na ten cel

2. we wszystkich tych umowach są zapisane obowiązki stron, czas obowiązywania, warunki rozwiązania umowy itd

3. dobra firma sprzątająca (hydraulik, konserwator wind itd) jest tak samo ważna dla wspólnoty jak firma administrująca

4. nie ma żadnych powodów, by traktować jakoś specjalnie firmę administrującą: ani argument,
że dysponuje danymi właścicieli (tymi samymi danymi dysponuje zarząd (i nikt nie składa przysięgi dochowania tajemnicy) oraz zdecydowana większość tych danych jest zawarta w ogólnie dostępnych księgach wieczystych),
ani to że ma dostęp do pomieszczeń wspólnoty (taki dostęp ma i firma sprzątająca, i konserwator instalacji elektrycznej, i konserwator-hydraulik).

Zanim zarzucisz nas kolejnymi populistycznymi wypowiedziami odpowiedz czym jest :
wybór podmiotu administrującego
podpisanie umowy z podmiotem administrującym

Komentarze

  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    We wszystkich moich "złotych myślach" (jak o określasz) "podpisanie umowy na administrowanie" rozumiałem szerzej niż dosłownie, czyli jako wybór firmy administrującej. Aby więc było wszystko jasne: uważam, wybór firmy administrującej leży w kompetencji zarządu dużej wspólnoty mieszkaniowej. Podpisanie umowy jest jedynie dopełnieniem formalności przez zarząd.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    "podpisanie umowy na administrowanie" rozumiałem szerzej niż dosłownie, czyli jako wybór firmy administrującej.
    I to jest Błąd, bo kolor czerwony to szerzej nie oznacza całej palety barw ...
    Wymijająca odpowiedź.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.