prześwit
krzychu
Użytkownik
W budynku mieszkalnym jest "prześwit" - brak mieszkania na parterze . Teraz po odbiorze budynku do użytkowania chcemy ten przeswit zabudować ( dwie ścianki ) , aby pozyskać lokal dla siebie i w przyszłości wynajmować na sklep. Chcemy wystapic do miasta o wydanie decycji na zmianę użytowania terenu. Jednocześnie chcielibyśmy zaczac podpisywać akty notarialne o przeniesienu własności z mieszkańcami. Co zrobić aby rozpocząć podpisywanie aktów , już teraz nie czekając na wydanie decyzji o zmianie powierzchi uzytkowania, a jednoczesnie uzyskać tytuł prawny do lokalu , który chcemy adopotować. Czy jest jakiś kluczek prawny, aby dane pomieszczenie było nasze( dewelopera który wybudował budynek, a teraz bedzie zarządzał).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
Ale nie jest jeszcze znana, zatem "zablokowanie" udziałów (powszechna praktyka deweloperska i gminna) nie wydaje się być zgodne z prawem. Pisał już o tym Owner na forum cytując orzecznictwo.
Ponadto, jeżeli powstanie wspólnota mieszkaniowa może być problem z decyzją.
https://forum.zarzadca.pl/discussion/506/rejestracja-wspolnoty-mieszkaniowej/#Item_8
Wydanie decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę musi spełniać uzasadniony interes wszystkich stron ( w tym osób trzecich) i być zgodna z przepisami techniczno- budowlanymi.
Zabudowa prześwitu może naruszać przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie poprzez zlikwidowanie drogi ewakuacyjnej, którą prawdopodobnie stanowi prześwit (par. 207 ust.1 pkt 4 oraz par. 236 rozp.)
Pomocna można się okazać opinia sporządzona przez Rzeczoznawcę ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych dotyczącą możliwości zabudowy przejścia pod budynkiem mieszkalno - usługowym oraz oceny zachowania warunków ewakuacji z budynków sąsiednich, jeśli dotyczy.