Wgląd do konta wspólnoty

tajfuntajfun Użytkownik
edytowano stycznia 2015 w Wolne tematy
Nie jestem pewny.
Czy można uchwałą wspólnoty udostępnić do wglądu konto wspolnoty dla dowolnych właścicieli lokali w tej wspólnocie( np:2)? I jak odniesie sie do takiej uchwaly bank?

Komentarze

  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zapisy na rachunku bankowym wspólnoty są takim samym dokumentem jak każdy inny, więc każdy może mieć wgląd. Skoro można mieć wgląd w wydrukowane wyciągi bankowe, to dlaczego nie można by mieć wglądu w ich postać elektroniczną, bezpośrednio w banku? Bankowi nic do tego komu wspólnota udostępnia wgląd do swojego rachunku.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzieki. Ale taki dostep formalnie trzeba jakoś załatwic . Jak?
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano stycznia 2015
    A to już jest sprawa techniczna, zależna od banku. Uprawnienia administracyjne do przydzielania dostępu ma zapewne ten, kto kontem dysponuje: zarząd, zarządca? Więc formalnie nic nie trzeba załatwiać, po prostu osoba z uprawnieniami administracyjnymi do konta, wprowadza do systemu odpowiednią ilość osób, nadaje im loginy i hasła i już. Z dostępem zdalnym może być taki problem, że bank może oferować tylko limitowaną ilość "wglądaczy" oraz ograniczoną ilość jednoczesnych sesji dostępu do konta, to zależy po prostu od oprogramowania danego banku.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To zależy czy ten konkretny bank ma możliwość ograniczonego dostępu (tylko podgląd).
    Obawiam się, że w większości banków istnieje tylko pełnomocnictwo, czyli możliwość nieograniczonego dysponowania kontem. Czy wspólnota chce, by wszyscy właściciele mieli prawo robienia przelewów?

    W niektórych bankach (np. ING) istnieje podwójny podpis, czyli przelew musi być alceptowany z dwu loginów, ale tobie nie o to chodzi.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Chodzi tylko o podgląd operacji finansowych . A czy wspolnota może udzielic takiego pełnomocnictwa z zastrzeżeniem w uchwale że dotyczy tylko wglądu do operacji finansowych?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano stycznia 2015
    Egzo i ja piszemy to samo - zapytaj w swoim banku jakie ma możliwości techniczne.
    Wspólnota może uchwalić co chce. Czy będzie można to zrealizować? Dowiesz się w banku.
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano stycznia 2015
    [cite] tajfun:[/cite]Chodzi tylko o podgląd operacji finansowych . A czy wspolnota może udzielic takiego pełnomocnictwa z zastrzeżeniem w uchwale że dotyczy tylko wglądu do operacji finansowych?
    Bank nie dostosowuje funkcjonowania rachunku do żądań klienta, bank oferuje konkretny produkt o konkretnym działaniu, czyli rachunek z określonym zakresem opcji zarządzania tym rachunkiem. Więc albo rachunek ma oczekiwane funkcje, albo ich nie ma, pisanie uchwał czy petycji do banku nic nie da. Trzeba sprawdzić jakie funkcje są dostępne, a jeżeli są, to zapewne może nimi zarządzać osoba mająca dostęp administratora. Jeżeli oczekiwanych funkcji nie ma, to bank na pewno nie będzie dla jednej wspólnoty zmieniał swojego oprogramowania.
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie ma chyba banku, który umożliwiłby każdemu właścicielowi lokalu zdalny dostęp do konta (login, hasło).

    Można to załatwić bez wizyty w banku - po prostu zarząd wspólnoty wydaje polecenie administratorowi, żeby po zakończeniu miesiąca wysyłał mailem wyciąg bankowy w pliku pdf do wszystkich właścicieli lokali. W wyciągu są wszystkie operacje, dokonane na koncie w danym miesiącu (wpłaty, wypłaty, potrącenia prowizji i opłat przez bank itp.), stan środków na koncie początkowy i końcowy. Wyciąg można też zamieszczać w e-kartotece, do której dostęp mają wszyscy właściciele.

    Rezultat jest taki sam, jak w przypadku "wglądu do konta": pełna wiedza właścicieli o wszelkich ruchach na koncie wspólnoty.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki bardzo. ale bez uchwały się nie obejdzie.
  • Opcje
    piastowskapiastowska Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]Dzięki bardzo. ale bez uchwały się nie obejdzie.
    Uchwały odnośnie jakiej sprawy?
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W sprawie umieszczenia wyciągu bankowego w e-kartotece.
  • Opcje
    piastowskapiastowska Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To leży w gestii zarządu (zwyczajne zarząd niech to zleci administratorowi). Wyciągi bankowe z operacji bankowych na koncie wspólnoty są dokumentami,do oglądania których właściciele mają prawo, jeśli sobie tego życzą. Nie sądzę jednak, by było bardzo wielu chętnych do przeglądania tych wyciągów
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] piastowska:[/cite]To leży w gestii zarządu (zwyczajne zarząd niech to zleci administratorowi). Wyciągi bankowe z operacji bankowych na koncie wspólnoty są dokumentami,do oglądania których właściciele mają prawo, jeśli sobie tego życzą. Nie sądzę jednak, by było bardzo wielu chętnych do przeglądania tych wyciągów
    Nie będzie wielu, ale będą. My mamy zarządceę ( 18.1). Zarządza "bezumownie" w sposób dorozumiany.Filozofuje i się szarogęsi. Trzeba mu rzucić "papier " na biurko a i to będzie " fikał" i napewno domagał sie podwyżki.
  • Opcje
    piastowskapiastowska Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun: My mamy zarządceę ( 18.1). Zarządza "bezumownie" w sposób dorozumiany.Filozofuje i się szarogęsi. Trzeba mu rzucić "papier " na biurko a i to będzie " fikał" i napewno domagał sie podwyżki.

    Ej ej, co tam się u Was dzieje?

    Art. 18.
    1. Właściciele lokali mogą w umowie o ustanowieniu odrębnej własności lokali albo
    w umowie zawartej później w formie aktu notarialnego określić sposób zarządu
    nieruchomością wspólną, a w szczególności mogą powierzyć zarząd osobie
    fizycznej albo prawnej.

    To zarząd ma jemu mówić , co ma robić, a nie on Wam.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] piastowska:[/cite]
    [cite] tajfun: My mamy zarządceę ( 18.1). Zarządza "bezumownie" w sposób dorozumiany.Filozofuje i się szarogęsi. Trzeba mu rzucić "papier " na biurko a i to będzie " fikał" i napewno domagał sie podwyżki.

    Ej ej, co tam się u Was dzieje?

    Art. 18.
    1. Właściciele lokali mogą w umowie o ustanowieniu odrębnej własności lokali albo
    w umowie zawartej później w formie aktu notarialnego określić sposób zarządu
    nieruchomością wspólną, a w szczególności mogą powierzyć zarząd osobie
    fizycznej albo prawnej.

    To zarząd ma jemu mówić , co ma robić, a nie on Wam.
    Przepraszam. Jakiemu jemu i jaki zarząd. Przeciez pisze że nie mamy zarządu tylko zarządcę ( 18.1)
  • Opcje
    mechanik-86mechanik-86 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]
    [cite] piastowska:[/cite]
    [cite] tajfun: My mamy zarządceę ( 18.1). Zarządza "bezumownie" w sposób dorozumiany.Filozofuje i się szarogęsi. Trzeba mu rzucić "papier " na biurko a i to będzie " fikał" i napewno domagał sie podwyżki.

    Ej ej, co tam się u Was dzieje?

    Art. 18.
    1. Właściciele lokali mogą w umowie o ustanowieniu odrębnej własności lokali albo
    w umowie zawartej później w formie aktu notarialnego określić sposób zarządu
    nieruchomością wspólną, a w szczególności mogą powierzyć zarząd osobie
    fizycznej albo prawnej.

    To zarząd ma jemu mówić , co ma robić, a nie on Wam.
    Przepraszam. Jakiemu jemu i jaki zarząd. Przeciez pisze że nie mamy zarządu tylko zarządcę ( 18.1)

    słuchaj kolego nie denerwuj się , kogo byście nie mieli to zebranie jest organem nazwijmy to uchwałodawczym a zarządca jest organem wykonawczym więc jeżeli podejmiecie decyzje uchwałę w której zobowiążecie zarządce do takiego a nie innego postępowania w tej sprawie to zarządca musi się podporządkować , zresztą uważam że jak byś przestudiował umowę z zarządcą to pewnie w zakresie jego obowiązków leży również dokumentowanie wszelkiego rodzaju operacji dokonanych w banku na Waszym Koncie.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano stycznia 2015
    Czytajcie troche uważniej.Ja sie nie denerwuje. Wyjasnim jeszcze raz. Zarzadca (18.1) zarządza bez pisemnej umowy w sposób dorozumiany.
    Egzo i cdn dali mi dobre rozwiązanie . Zarządca publikuje w e-kartotece operacje finasowe co miesiąc i w ten prosty i nowoczesny sposób zainteresowani mają bieżące informacje dotyczącą finansow wspólnoty. Nikt nie będzie mógł powiedzieć - ja nie wiedziałem. Obawaim się jednak że to rozwiązanie natrafi na opór zarządcy i dlatego jak słusznie twierdzi mechanik-86 trzeba podjąć w tej sprawie uchwałę na zbliżającym sie zebraniu rocznym.
    Dziekuję wszystkim za pomoc.
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie tylko wchodząc w skład zarządu wspólnoty mozna mieć wgląd do konta: na comiesięcznych dyżurach zarządu jest komputer , członek zarządu się loguje i każdy zainteresowany właściciel może zapozanąc się operacjami na koncie wspólnoty.
  • Opcje
    MarcoPoloMarcoPolo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tu nie chodzi o dostęp do konta bankowego, by dokonywać operacji na tym koncie (to są rzeczywiście uprawnienia zarządu), ale o umożliwienie właścicielom obserwacji ruchu na koncie.
    Tajfun: Jeśli z Waszym zarządca trudno się współpracuje, to może rzeczywiście niech właściciele podejmą uchwałę, że zarządca ma w wybrany sposób te wyciągi udostępniać właścicielom: czy publikacja w e-kartotece, czy wydruk i wysyłanie do właścicieli (opcja najdroższa i najbardziej pracochłonna), czy pokazanie na slajdach na zebraniu (ja bym wybrał to ostatnie, bo można od razu wyjaśniać wątpliwości)
  • Opcje
    closed2524closed2524 Użytkownik
    edytowano stycznia 2015
    A co powiecie na to?
      [li]Członek wspólnoty, nazwijmy go panem S, miał poważne zastrzeżenia do sposobu sprawowania funkcji przez członków zarządu. Poprosił więc o umożliwienie mu wglądu do dokumentów związanych z zarządzaniem nieruchomością wspólną, ale zarząd stanowczo mu odmówił i to wielokrotnie. W końcu sprawa trafiła do sądu i - na prośbę zarządu - zakończyła się ugodą. Zarząd zobowiązał się umożliwiać panu S wgląd do dokumentów i sporządzanie z nich kopii w terminie 14 dni od złożenia przez pana S pisemnego wniosku.[/li][li]Później ugoda była wielokrotnie łamana, więc pan S złożył w sądzie wniosek o nadanie ugodzie klauzuli wykonalności.[/li][li]Pan S zaczął analizować zarządzanie finansami wspólnoty i parę spraw mu się nie zgadzało. Poprosił więc zarząd o kopię wyciągów z rachunków wspólnoty za ostanie dwa lata, zobowiązując się do pokrycia kosztów ich przygotowania. Powołał się przy tym zarówno na UoWL, jak i na ugodę. Stanowczo mu odmówiono. Zarząd argumentował odmowę... ustawą o ochronie danych osobowych - bo na wyciągach byłyby numery rachunków, z których wpływają wpłaty, a pan S absolutnie nie może ich poznać.[/li][li]Pan S uważał (i nadal uważa), że to nie stanowi naruszenia ustawy o ochronie danych osobowych, jednak - dla załagodzenia kontrowersji - ograniczył swój wniosek do wykazu operacji obciążeniowych za minione dwa lata. Zarząd ponownie odmówił.[/li][li]Pan S, nie mając wyjścia, złożył wniosek o egzekucję komorniczą ugody. Komornik wysłał do zarządu nakaz wydania dokumentów w ciągu 7 dni pod rygorem grzywny do 2.000 złotych.[/li][li]W odpowiedzi zarząd złożył w sądzie pozew o uchylenie klauzuli wykonalności ugody.[/li]
    Nie wymyśliłem tego. To ja jestem panem S i naprawdę już nie wiem, co mam zrobić. Od półtora miesiąca w sprawie nic się nie dzieje. Przed tygodniem w sądzie powiedziano mi, że akta ma sędzia.
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] stanislawl:[/cite]A co powiecie na to?.
    Czekać na rozprawę, nie wróżę zarządowi powodzenia.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano stycznia 2015
    ...nie wróżę zarządowi powodzenia.
    No, byłaby to kolejna pozytywna wiadomość dla Pana Stanisława, który jak pokazuje historia "toczy boje o swoje" z mało roztropnym i niegramotnym zarządem.
    Moja rada dla użytkownika stanislaw: - jak już uzyskasz pozytywna decyzję, bądź wspaniałomyślny i....daj sobie spokój, przestań walczyć z wiatrakami.
    Szkoda twojego zdrowia i sił o pieniądzach już nie mówiąc. Na głupotę lekarstwa nie wynaleziono jeszcze. Jeżeli większości twoich sąsiadów taki stan odpowiada to nic nie zrobisz swoim miotaniem się od ściany głupoty do ściany nie wiem, nie pamiętam itp.
    Demokracja we wspólnocie polega podobno na tym że właściciel musi się podporządkować głupocie większości.
    Niewiele jest w Polsce sądów które rozumieją problemy wspólnot a zwłaszcza właścicieli robionych w balona przez zarządy czy zarządców lub administratorów a już na palcach jednej ręki można policzyć te które w takich sporach stają po stronie pokrzywdzonego właściciela lokalu, po stronie prawa własności brutalnie łamanego nagminnie przez ludzi którym wydaje się, że rządzą a nie zarządzają, mają władzę a właściciele mają być cicho i się podporządkować.
    Uważam, że masz wystarczające już dowody satysfakcji, że to ty miałeś rację domagając się przestrzegania prawa i poszanowania swoich - właściciela - praw.
    Resztę olej i miej to w poważaniu pilnując tylko aby nikt z zarządzających nie oszukiwał cię bezczelnie.:confused:
    Co do meritum wątku - to trochę dziwią mnie te wszystkie dywagacje, czy właściciel może, kto ma mu zezwolić itd.
    Należałoby przypomnieć, że właścicielem konta wspólnoty w banku nie jest bank (tylko udostępnia i pobiera opłaty za obsługę), nie jest zarzad, nie jest zarządca ani tym bardziej administrator. Właścicielem jest wspólnota w znaczeniu definicji ustawowej czyli ogól właścicieli lokali i to właściciele lokali decydują kto i w jakim zakresie ma mieć wgląd w ich pieniądze a kto ma prawo dokonywania operacji finansowych na koncie.
  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A moja rada dla stanislawl jest taka: skoro tyle już czasu i sił włożyłeś w to, żeby wyprostować sprawy Twojej wspólnoty, to powinieneś zgłosić swoją kandydaturę do zarządu i przekonać do swoich racji innych właścicieli. Będziesz miał zdecydowanie większy wpływ na to, co się dzieje w Twojej wspólnocie, skoro przyszło Ci w niej mieszkać.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2015
    [cite] helenkam:[/cite]Nie tylko wchodząc w skład zarządu wspólnoty mozna mieć wgląd do konta:
    na comiesięcznych dyżurach zarządu jest komputer , członek zarządu się loguje
    i każdy zainteresowany właściciel może zapozanąc się operacjami na koncie wspólnoty.
    to dalej jest członek zarządu . Wszelkie operacje odbywają się na jego loginie i to on jest dopowiedziany za rozpowszechnianie danych chronionych, a nie np. bank.

    [cite]gecon[/cite]Co do meritum wątku - to trochę dziwią mnie te wszystkie dywagacje, czy właściciel może, kto ma mu zezwolić itd.
    Należałoby przypomnieć, że właścicielem konta wspólnoty w banku nie jest bank (tylko udostępnia i pobiera opłaty za obsługę), nie jest zarzad, nie jest zarządca ani tym bardziej administrator.

    Właścicielem jest wspólnota w znaczeniu definicji ustawowej czyli ogól właścicieli lokali i to właściciele lokali decydują kto i w jakim zakresie ma mieć wgląd w ich pieniądze a kto ma prawo dokonywania operacji finansowych na koncie.
    dawno już takich herezji nie czytałem, a wystarczy przeczytać regulamin banku ...aby napisać sprostowanie
  • Opcje
    closed2524closed2524 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Egzo:[/cite]Czekać na rozprawę, nie wróżę zarządowi powodzenia.
    Rozprawę wyznaczono na 24 marca. Ale... mam obawy co do przebiegu sprawy. Sąd wyznaczył termin posiedzenia, ignorując uchybienia formalne, na jakie zwróciłem uwagę w odpowiedzi na pozew:
      [li]Brak podpisu na pozwie, jaki otrzymałem (załączyłem na dowód jego kopię).[/li][li]Złożenie pozwu przez podmiot do tego nieuprawniony. Pozew złożył zarząd wspólnoty mieszkaniowej. Tymczasem zarząd nie ma zdolności sądowej ani procesowej. Ma ją wspólnota mieszkaniowa reprezentowana przez zarząd i tak powinno być to sformułowane w pozwie. Gdy ja próbowałem pozwać zarząd (sprawa zakończona ugodą, która teraz jest łamana), sąd nakazał mi sprostowanie tego pod rygorem zwrócenia pozwu.[/li]
    Zobaczymy, jak będzie przebiegać rozprawa.
  • Opcje
    KowalKowal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A w którym sądzie w Szczecinie?:bigsmile:
  • Opcje
    closed2524closed2524 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Kowal:[/cite]A w którym sądzie w Szczecinie?:bigsmile:
    Nie chodzi o Szczecin.
  • Opcje
    mechanik-86mechanik-86 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wyciąg można też zamieszczać w e-kartotece, do której dostęp mają wszyscy właściciele.

    słuchajcie 20 03-2015 mam zebranie wspólnoty chciałbym zaproponować powstanie takiej e-kartoteki może mnie ktoś pokierować jak to zrobić
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano marca 2015
    Wykupić abonament u właściciela serwisu?
    Właścicielem e-kartoteka.pl jest firma Mieszczanin: http://www.mieszczanin.pl/rozwiazania/e-kartoteka
  • Opcje
    mechanik-86mechanik-86 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    cdn dzięki za info pozdrawiam .
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2015
    [cite] mechanik-86:[/cite]
    Wyciąg można też zamieszczać w e-kartotece, do której dostęp mają wszyscy właściciele.
    słuchajcie 20 03-2015 mam zebranie wspólnoty chciałbym zaproponować powstanie takiej e-kartoteki może mnie ktoś pokierować jak to zrobić
    im mniej danych w internecie tym lepiej dla właścicielei lokali ...hakerzy nie śpią , dane osobowe właścicieli lokali tak uzyskane są ciekawym towarem .
  • Opcje
    mechanik-86mechanik-86 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ]
    im mniej danych w internecie tym lepiej dla właścicielei lokali ...hakerzy nie śpią , dane osobowe właścicieli lokali tak uzyskane są ciekawym towarem .
    Kuba to jakie widzisz wyjście żeby każdy właściciel mógł mieć wgląd do tych danych o których tu piszemy .
  • Opcje
    KowalKowal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    mechanik-86 - widzę ,że masz dużo czasu, nudzisz się i wymyślasz cuda
    słuchajcie 20 03-2015 mam zebranie wspólnoty chciałbym zaproponować powstanie takiej e-kartoteki
    Ty najpierw zaproponuj w tej Twojej "nienormalnej WM" założenie wodomierzy.
    e-kartoteka to pewien sposób prowadzenia ewidencji WM elektronicznie, tworzona aby sobie usprawnić pracę, zaoszczędzić papier i koszty dostarczania dokumentacji ale nie po to ,żeby każdy (w tym i pieniacze) mieli dostęp do danych osobowych sąsiadów.
    dane osobowe właścicieli lokali tak uzyskane są ciekawym towarem .
    to jakie widzisz wyjście żeby każdy właściciel mógł mieć wgląd do tych danych
    A co Ty chcesz wiedzieć o sąsiadach? Jak się nazywają? To zapukaj i się spytaj, W jakim banku mają konto? A g..... Cię to obchodzi,.
    Znowu zapewne usłyszę mantrę zarządców i 'filozofów forumowych" o bezwzględnym prawie właściciela do kontroli WSZYSTKICH dokumentów WM. A wszystko to oparte jest na wyrwanym z kontekstu zdaniu z uzasadnienia sądowego , w którym sąd rozpatrywał uchwalę zabraniającą robienia ksero. I na tej podstawie powstało parę książek byłych zarządców a np. stanislawl wolny czas spędza w sądach. Prawo właściciela kontroli Zarządu polega na obowiązku Zarządu do złożenia sprawozdania, niech właściciele caly swój wysiłek intelektualny włożą w takie doprecyzowanie tego sprawozdania, aby przepływy finansowe były czytelne.
  • Opcje
    piastowskapiastowska Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zupełnie nie rozumiem, dlaczego tyle negatywnych emocji i uszczypliwych uwag wywołało proste pytanie o e-kartotekę. Korzystamy w naszej wspólnocie z tego narzędzia od początku powstania wspólnoty, ku zadowoleniu właścicieli lokali i zarządu. Rzeczywiście jest to, jak napisał poprzednik, dobre narzędzie usprawniające pracę zarządu, pozwalające zaoszczędzić papier i koszty dostarczania dokumentacji.
    Wg mnie obawy przed hakerami i innymi zdobywcami zdobyć jakiś straaasznie ważnych danych, są przesadą. Wszystko zależy od tego, jakie dane umieszcza się w e-kartotece i jak się ustawi dostęp do poszczególnych opcji.
    W naszym przypadku jest tak:
    - do e-kartoteki są wstawiane tylko te dokumenty, które są potrzebne w życiu codziennym wspólnoty, tzn naliczenia opłat miesięcznych, wpłaty (należne i dokonane) dla każdego lokalu, ogłoszenia, dane kontaktowe do zarządu i firmy administrującej, kontakty w sprawie awarii, zawiadomienia o zebraniach, uchwały i wynik ich głosowań, ogłoszenia bieżące (planowane prace, wywóz gabarytów itd)
    - tylko członkowie zarządu mogą przeglądać stan wpłat miesięcznych każdego lokalu (często z tego korzystam, by przypomnieć jakiemuś właścicielowi o konieczności uiszczenia zapomnianej kwoty), przez co mogą monitorować na bieżąco stan wpłat dla całej wspólnoty
    - "szeregowy" właściciel ma dostęp tylko do swojego konta i oczywiście to dokumentów umieszczanych na Tablicy ogłoszeń

    W e-kartotece nie mamy umieszczonych umów z wykonawcami, danych bankowych i innych danych, które mogłyby być wykorzystane w jakiś niecnych celach. W ogólnie dostępnych dla każdego użytkownika internetu księgach wieczystych jest z pewnością więcej danych "drażliwych" niż w takiej e-kartotece
  • Opcje
    KowalKowal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zupełnie nie rozumiem, dlaczego tyle negatywnych emocji i uszczypliwych uwag wywołało proste pytanie o e-kartotekę
    To taki chwyt marketingowy, i czysty zarobek dla twórców, czego nie potępiam. Od kilku lat obiecuję sobie usprawnić swoją pracę arkuszem Excela, ale jestem zbyt leniwy. Dla fanów Internetu zalecałbym domenę (stronę internetową WM), tylko kto wówczas będzie przychodził na zebranie WM? Zarząd?
    Oczywiście zakładamy ,że wszyscy mają Internet. A chyba tak dobrze jeszcze nie jest.
  • Opcje
    MarcoPoloMarcoPolo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Póki co, dla u mnie też e-kartoteka jest dobrym narzędziem usprawniającym życie we wspólnocie. Coraz więcej ludzi tam zagląda, głownie by sprawdzić swoje opłaty. Prawdę mówiąc, chyba wszyscy w moim otoczeniu (zarówno prywatnie, jak i zawodowo i wspólnotowo) mają dostęp do internetu. Nawet bardzo starsze osoby ze wspólnoty korzystają z niego, na początku przy pomocy wnuczków, a potem coraz śmielej samemu.
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nawet bardzo starsze osoby
    Starsza osoba, bardzo starsza i najbardziej starsza :smile:
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano marca 2015
    KubaP - nie masz karty bankomatowej, nie robisz zakupów przez Internet, nie korzystasz z bankowości online, nie wysyłasz sprawozdania wspólnoty do GUS przez ich portal ani deklaracji podatkowej przez Internet, nie korzystasz z komórki? Jesteś w tych sprawach całkowicie analogowy? Masz widocznie bardzo dużo czasu albo jesteś uprzedzony do narzędzi epoki cyfrowej.
  • Opcje
    piastowskapiastowska Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:
    [cite] MarcoPolo:[/cite]Póki co, dla u mnie też e-kartoteka jest dobrym narzędziem usprawniającym życie we wspólnocie.
    [cite] piastowska:[/cite] Korzystamy w naszej wspólnocie z tego narzędzia od początku powstania wspólnoty, ku zadowoleniu właścicieli lokali i zarządu.
    Zupełnie nie rozumiem skąd się biorą takie osoby w Zarządach WM : nieroztropne , łatwowierne i nonszalanckie .
    Czekacie, aż nastąpi ten dzień i włamie się haker do waszych baz danych z danymi osobowymi właścicieli .Wtedy w portkach i pod kieckami będziecie mieli "ciepło" .
    Nie takie firmy jak wspólnota doświadczyły kradzieży danych wrażliwych .
    KubaP: czy ja piszę o Tobie, ze jesteś prymitywny, zacofany i chamski? Nie, nie piszę. Więc bądź łaskaw i używaj w stosunku do mnie mniej przymiotników. A najlepiej nie czytaj moich wpisów, bo nie kieruję ich do Ciebie.
    A co do meritum: już raz to napisałam, ale jeszcze raz powtórzę:
    W e-kartotece nie mamy umieszczonych umów z wykonawcami, danych bankowych i innych danych, które mogłyby być wykorzystane w jakiś niecnych celach. W ogólnie dostępnych dla każdego użytkownika internetu księgach wieczystych jest z pewnością więcej danych "drażliwych" niż w takiej e-kartotece.

    Jeśli komuś nie odpowiada komputer, jako narzędzie pracy, spokojnie może używać rylca i tabliczek glinianych do prowadzenia zapisów, a gońca na mule do roznoszenia poczty - mnie nic do tego.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] cdn:[/cite]KubaP - nie masz karty bankomatowej, nie robisz zakupów przez Internet, nie korzystasz z bankowości online, nie wysyłasz sprawozdania wspólnoty do GUS przez ich portal ani deklaracji podatkowej przez Internet, nie korzystasz z komórki? Jesteś w tych sprawach całkowicie analogowy?

    Masz widocznie bardzo dużo czasu albo jesteś uprzedzony do narzędzi epoki cyfrowej.
    Nie, ale rozróżniam interes ogółu od swego prywatnego.

    cdn powiedz nam, co jest dla ciebie na pierwszym miejscu być roztropnym czy na Topie ?
    [cite]piastowska[/cite]KubaP: czy ja piszę o Tobie, ze jesteś prymitywny, zacofany i chamski?
    tak i to wielokrotnie , o choćby ten wpis
    Jeśli komuś nie odpowiada komputer, jako narzędzie pracy, spokojnie może używać rylca i tabliczek glinianych do prowadzenia zapisów, a gońca na mule do roznoszenia poczty - mnie nic do tego.
    [cite]piastowska[/cite] W e-kartotece nie mamy umieszczonych
    umów z wykonawcami,
    danych bankowych
    i innych danych,
    które mogłyby być wykorzystane w jakiś niecnych celach.
    W ogólnie dostępnych dla każdego użytkownika internetu księgach wieczystych jest z pewnością więcej danych "drażliwych" niż w takiej e-kartotece.
    dane osobowe właścicieli umieszczasz, ? , umieszczasz ... więc nie ściemniaj, że dane wrażliwe ograniczają się do faktur , danych bankowych czy umów.
    [cite]piastowska[/cite]W ogólnie dostępnych dla każdego użytkownika internetu księgach wieczystych jest z pewnością więcej danych "drażliwych" niż w takiej e-kartotece.
    tylko że te dane maja 100 ray lepsze zabezpieczenia niż ta twoja e-kartoteka...:bigsmile:

    Ty taka osoba na topie, w technika internetową za pan brat , z watahą popleczników, zawsze sobie dasz radę, nawet nierozgarniętemu wmówisz, że jest najmądrzejszy na świecie , koziorozka już w to uwierzyła ...:wink:
  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy jest na sali lekarz, albo chociaż administrator tego forum, żeby kasować te bzdury? No ręce opadają jak się czyta takie dyrdymały, jakie wypisuje KubaP. Wydawało by się, że jest tylko taki jeden dziwak, co się boi mieć konto bankowe i prawo jazdy, a tu proszę, następny
  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z tobą Kuba nie ma dyskusji - jesteś nieprzemakalny na rzeczowe argumenty i wszędzie, gdzie wkraczasz ze swoimi dywagacjami zaczyna się jatka, obrażanie ludzi, insynuacje zamiast wymiany poglądów.
    Jakie dane wrażliwe wg ciebie sa w takiej e-kartotece??? Ktoś się będzie włamywał do systemu, by się dowiedzieć że pod siódemką mieszka Maria Kowalska i ma 500zł naliczeń miesięcznych do zapłacenia, a zebranie wspólnoty odbędzie się 15 marca??? Chłopie, na jakim świecie ty żyjesz?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2015
    [cite]citizem[/cite]Z tobą Kuba nie ma dyskusji - jesteś nieprzemakalny na rzeczowe argumenty i wszędzie, gdzie wkraczasz ze swoimi dywagacjami zaczyna się jatka, obrażanie ludzi, insynuacje zamiast wymiany poglądów.
    o jakich ty rzeczowych argumentach piszesz , twoich ?:bigsmile:

    A z tobą jest rzeczowa dyskusja ? oparta na wirtualnych zasadach byle być na topie i trendy , to sie podoba gawiedzi jak ich poklepiesz po plecach , rób tak dalej to zęby pokazują , bo ty nie ponosisz skutków tych twoich porad citizen jak im stanie się "kuku" na podstawie twoich porad , to oni zapłacą , ty im napiszę co najwyżej: Soory

    Dyskusja o tym o tamtym, o tej dyrdymale i o tamtej dyrdymale oczywiści popartej fragmentami orzeczeń sądowych wyjętych z kapelusza . Wildze że już "kozy" skaczą , fani przybywają, posiłki .... to wcale nie oznacza że macie racje.
    [cite]citizem[/cite] Jakie dane wrażliwe wg ciebie sa w takiej e-kartotece???
    Ktoś się będzie włamywał do systemu, by się dowiedzieć że pod siódemką mieszka Maria Kowalska i ma 500zł naliczeń miesięcznych do zapłacenia, a zebranie wspólnoty odbędzie się 15 marca???
    śmieszny jesteś ... ten co się włamie do systemu e-kartoteka, a w ogóle ty wiesz jak to działa od strony informatycznej, bo wątpię że masz jakakolwiek wiedzę, to buchnie cała bazę danych, a później ją sprzeda np. firmom ubezpieczeniowym czy bankom - konkurencji.

    Bazę dany e-kartoteki otworzysz pierwszym lepszym programem Access.

    Po jakimś czasie np miesiącu , zaczynasz dostawać dziwne telefony, od przykładowo podanych firm, a ze skrzynki pocztowej wysypują się tony reklam tych właśnie firm.

    Trudno ci w to uwierzyć co napisałem, bo jeszcze tego może nie przerobiłeś na własnych plecach . Przypomnisz sobie te tej dyskusji jak dobiorą się do ciebie .
    [cite]citizem[/cite]Chłopie, na jakim świecie ty żyjesz?
    Rolniku ja stąpam twardo po ziemi i nie unoszę sie nad nią jak Ty i tobie podobni piastowska czy koziorozka .

    Taka jest prawda o tych e-kartotekach i twoim roztropnym, nowoczesnym podejściu do spraw wspólnotowych.:cry:
  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: Po jakimś czasie np miesiącu , zaczynasz dostawać dziwne telefony, od przykładowo podanych firm, a ze skrzynki pocztowej wysypują się tony reklam tych właśnie firm.
    A potem założą ci kamery i podsłuchy, będą śledzić każdy twój krok, wszczepią ci w ciało czipy, przejmą panowanie nad twoim ciałem i umysłem, poznają wszystkie twoje myśli, a do jedzenia będą dosypywać strychninę i żywność GMO. 0elvis.gif
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2015
    [cite]citizen[/cite] A potem założą ci
    kamery i podsłuchy,
    będą śledzić każdy twój krok,
    wszczepią ci w ciało czipy,
    przejmą panowanie nad twoim ciałem i umysłem,
    poznają wszystkie twoje myśli,
    a do jedzenia będą dosypywać strychninę i żywność GMO.
    citizen widać, że skończyły się już rzeczowe argumenty

    tak się dzieje u ciebie?, że się tak podniecasz i opisujesz ... :bigsmile:
    to wyjedź z tego kraju, bo żyjesz w getcie, w ciągłej atmosferze inwigilacji ....
  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wiesz co, jesteś nudny z tym twoim permanentnym nierozumieniem, co się do ciebie mówi. Odechciało mi się już pisać cokolwiek do ciebie. Odpisz więc coś jak zwykle beznadziejnie niedorzeczne i nieinteligentne, by mieć swoje ulubione "ostatnie słowo", dodaj parę wielokropków, że niby takie niedomówienie, a potem już tylko te tabletki przed snem, bo jak zapomnisz, to jutro będzie jeszcze gorzej z tobą niż dzisiaj.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.