Wspólnota dopłata do kotłowni gazowej (likwidacja węglowej)

sproketasproketa Użytkownik
edytowano stycznia 2015 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam w bloku (wspólnota mieszkaniowa) jest kotłownia na węgiel, koks (dymi jak nie wiem piec koksowy z lat 60tych) chcemy zrobić kotłownie gazową Czy na jakieś dopłaty możemy liczyć, jak tak to gdzie.Miasto Solec Kujawski

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    O dopłatach nie słyszałam.
    Ale może skontaktuj się z zarządcą, który już kilka takich kotłowni wybudował - na pewno wie, czy są jakieś możliwości dopłat czy nie.
    To jego strona http://highrise.pl/wybudowano-kotlownie-gazowa-wlasna-w-budynku-bohaterow-warszawy-10-w-warszawie/
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na przykład w 2014 roku był w NFOŚiGW taki program KAWKA dotyczący likwidacji niskiej emisji w obszarach szczególnie zanieczyszczonych (realizacja przez województwa i gminy).
    Jednym z najbardziej zanieczyszczonych polskich miast jest Kraków. I tak to właśnie robiono w Krakowie: LINK

    Najlepiej zapytaj w swoim urzędzie gminy/miasta, co jest planowane na 2015 rok.
  • Opcje
    sproketasproketa Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Program KAWKA znam niestety u nas w mieście tego nie ma z tego co wiem, jest w Bydgoszczy 20km od nas i w Toruniu 30km. A inne dopłat unijne może jakieś są???
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano lutego 2015
    Z dopłatami unijnymi to jest tak, że po pierwsze: nie dostaje się ich bezpośrednio do ręki, może wyjątkiem są tu rolnicy z dopłatami bezpośrednimi, lecz przez łańcuszek pośredników. Oznacza to, że w każdym ogniwie trochę musi zostać. Do tego tony papierów, formularzy i jeszcze wszędzie kołataj i kłaniaj się nisko. Po drugie: jeśli korzystasz z jakichś dopłat, które dadzą Ci jedną ręką, to automatycznie drugą ręką dają Ci listę wykonawców, którzy mogą Ci zrobić inwestycję. A każdy z nich wyceni robotę odpowiednio, tzn. tak, żebyś za dużo nie skorzystała z pomocy unijnej.

    Ja proponowałbym, żeby się nie oglądać na żadne dopłaty unijne, tylko jeśli chcesz zmieniać źródło ciepła, to właśnie teraz jest dobry moment, żeby negocjować, bo będzie najtaniej. Z wykonawcą, którego Ty sobie wybierzesz, a nie takim, którego Ci narzucą. Do inwestycji najlepiej przystąpić, jak tylko zrobi się trochę cieplej, czyli za 1,5 max. 2 miesiące. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością mogę napisać, że więcej zyskasz w taki sposób, niż z jakimiś dopłatami.

    Jeśli wspólnota mieszkaniowa jest biedna, to jest jeszcze jeden sposób na obniżenie kosztów. Bardzo dużo rzeczy możecie zrobić sami, tzn. konkretnie poszczególni właściciele, gdyby byli zainteresowani. Chodzi o roboty demontażowe starej kotłowni oraz remont pomieszczenia (czyszczenie, malowanie, okładziny albo farba olejna, remont posadzki itp.). Do tego nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy, ani specjalnych umiejętności. W taki sposób można poważnie zredukować koszty.
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Po drugie: jeśli korzystasz z jakichś dopłat, które dadzą Ci jedną ręką, to automatycznie drugą ręką dają Ci listę wykonawców, którzy mogą Ci zrobić inwestycję. A każdy z nich wyceni robotę odpowiednio, tzn. tak, żebyś za dużo nie skorzystała z pomocy unijnej.
    Największym beneficjentem funduszy w zakresie dopłat do remontów i modernizacji budynków mieszkalnych (również we wspólnotach) są miasta, które mają ustawowy obowiązek wyłaniać wykonawców w drodze przetargu. Nie ma jakichś list wykonawców robót autorstwa Brukseli czy województwa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.