Rozliczenie z US za 2014r

monika3rmonika3r Użytkownik
Pierwszy raz rozliczam CIT naszej Wspólnoty, w związku z tym dzwoniłam do US by zapytać o ew. zmiany w stos do ub. roku. Pani poinformowała mnie, że dużo sie zmieniło, że powinniśmy przyjąć drogą uchwały status "mikroprzedsiębiorstwa" i w zw. z tym zmienić formularz bilansu itd. wszystko to na podst. Dz. U. 2014 poz 1100
Czy wiecie coś nt. tych zmian? :shocked: Czy obowiązują one Wspólnoty, które nie osiągają dochodów opodatkowanych a całe przychody są przeznaczone na cele mieszkaniowe? Bardzo proszę o jakieś informacje!:neutral:

Komentarze

  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ...powinniśmy przyjąć drogą uchwały status "mikroprzedsiębiorstwa"
    To jest dobre! A jak uchwała nie przejdzie to będzie makroprzedsiębiorstwo czy holding wspólnotowy?
    Weź się jeszcze popytaj o coś w US na temat wspólnoty to pośmiejemy się tutaj wszyscy.
  • Opcje
    KowalKowal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To jest niestety całe nieszczęście wielu WM, szczególnie tych zarządzanych przez "fachowców". Nie chcę znowu rozpoczynać dyskusji o podatkach WM , bo zaraz zostanę wściekle przez nich zaatakowany nieznajomością prawa, narażaniem WM na kary itp. bzdury.
    monika3r - jak się zapytasz US czy macie płacić podatek, to na 100% otrzymasz informację ,że tak, a Pani która przyjmie Twój telefon szybko zapisze adres waszej WM, do ewentualnej kontroli, bo jej zależy na ewentualnej premii od "złupienia jelenia".
    Jeżeli nie macie rzeczywiście żadnych DOCHODÓW OPODATKOWANYCH to śpij spokojnie, i zrob tak, jak ja to robię w CIT-8 - same zera. Marnotrawstwo papieru - to fakt, ale oszczędność na formularzu CIT-8/0.
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    nic się nie zmieniło,
    CIT-8 i CIT 8/O są takie same od 2011
  • Opcje
    monika3rmonika3r Użytkownik
    edytowano lutego 2015
    Ha, GECON, chyba masz rację, bo ponękałam ww Panią jeszcze trochę i dowiedziawszy się, że nie osiągneliśmy żadnych opodatkowanych dochodów, zastosowałam nazwy odpowiednich paragrafów - już nie była taka pewna siebie choć stwierdziła, że wszystkie jednostki, fundacje, związki zawodowe itp. muszą być "jednostkami mikro" w celu "uproszczenia rachunkowości", poczytałam trochę i pojęcie "uproszczenie" jest tu daleko idąca przesadą :wink:

    KOWAL Dochodów opodatkowanych nie mamy żadnych, więc mogę spać spokojnie :smile:

    TRADER Dzieki, tak właśnie myślałam, :wink: ale to "mikro" mnie zaskoczyło:shocked:
  • Opcje
    abwehrstelle_breslauabwehrstelle_breslau Użytkownik
    edytowano marca 2015
    przyjąć drogą uchwały status "mikroprzedsiębiorstwa" i w zw. z tym zmienić formularz bilansu itd. wszystko to na podst. Dz. U. 2014 poz 1100
    Dobre! moniko3r :) należałoby wnioskować Szczurkowi, tą ues-laskę do nagrody "złote usta kreatywności skarbówki"
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] monika3r:[/cite]Ha, GECON, chyba masz rację, bo ponękałam ww Panią jeszcze trochę i dowiedziawszy się, że nie osiągneliśmy żadnych opodatkowanych dochodów, zastosowałam nazwy odpowiednich paragrafów - już nie była taka pewna siebie choć stwierdziła, że wszystkie jednostki, fundacje, związki zawodowe itp. muszą być "jednostkami mikro" w celu "uproszczenia rachunkowości", poczytałam trochę i pojęcie "uproszczenie" jest tu daleko idąca przesadą :wink:
    a spytałaś ją, tę z US, czy wie co to jest ewidencja pozaksięgowa obowiązująca we wspólnotach mieszkaniowych, że tak nadgorliwie wpycha w ustawę o rachunkowości
    Pani poinformowała mnie, że dużo sie zmieniło, że [b]powinniśmy przyjąć drogą uchwały [/b]status "mikroprzedsiębiorstwa" i w zw. z tym[b] zmienić formularz bilansu[/b] itd. wszystko to na podst. Dz. U. 2014 poz 1100
    
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.