scany dokumentacji wspólnoty

silktreesilktree Użytkownik
na ostatnim zebraniu wyniknął problem i nie został w sumie do końca rozwiązany, jestem od niedawna we wspólnocie i w związku z tym proszę o pomoc czy właściciel może prosić administratora o skan protokołu przekazania dokumentów od poprzedniego administratora (ze wskazaniem jakie dokumenty zostały przejęte) oraz skan aktualnej umowy o świadczenie usług dotyczących administrowania?
czy to nie jest tak, że każdy ma prawo wglądu - czy można w związku z tym przekazywać mailem takie dokumenty?
poza tym jeden z właścicieli chciał aby mu Zarząd lub administrator przesłał "eksport" z ewidencji księgowej kosztów za rok 2014 (w pliku csv lub xls), w podziale na odpowiednie konta księgowe - czy to kwestia kontroli? księgowej? każdy może kontrolować w ten sposób?
dostaliśmy bardzo szczegółową rozpiskę kosztów i wg mnie jest to przejrzyste, nie rozumiem tego...
proszę o odpowiedź

Komentarze

  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy właściciel może prosić administratora o skan protokołu przekazania dokumentów od poprzedniego administratora (ze wskazaniem jakie dokumenty zostały przejęte)
    Prosić może ale nie wiem czy administrator dysponuje skanerem i czy administrator jest dysponentem dokumentów właścicieli skoro za te sprawy odpowiada zarząd wspólnoty.
    oraz skan aktualnej umowy o świadczenie usług dotyczących administrowania?
    Nie - bo treść umowy między administratorem a wspólnotą to "tajemnica handlowa". Ewentualne informacje na temat tej umowy winien przekazać zarząd wspólnoty.
    czy to nie jest tak, że każdy ma prawo wglądu - czy można w związku z tym przekazywać mailem takie dokumenty?
    No jest tak, że każdy z właścicieli może kontrolować:
    Prawo kontroli działalności zarządu służy każdemu właścicielowi lokalu.
    - ale nie oznacza to, że na każde zawołanie każdego właściciela zarząd ma przesyłać dokumenty mailem czy pocztą czy gońcem.
    poza tym jeden z właścicieli chciał aby mu Zarząd lub administrator przesłał "eksport" z ewidencji księgowej kosztów za rok 2014 (w pliku csv lub xls), w podziale na odpowiednie konta księgowe - czy to kwestia kontroli? księgowej? każdy może kontrolować w ten sposób?
    Ależ ten właściciel ma wymagania!
    A jak zarząd nie wie co oznaczają te skróty: csv, xls - to co wtedy?
    Zarząd nie ma takiego obowiązku - jedynym obowiązkiem zarządu w tej kwestii jest przedstawienie na zebraniu rocznym sprawozdania zarządu z działalności za ubiegły rok.
    Według orzecznictwa to sprawozdanie zarząd może przedstawić nawet tylko ustnie.
    dostaliśmy bardzo szczegółową rozpiskę kosztów i wg mnie jest to przejrzyste, nie rozumiem tego...
    No i niepotrzebnie bo rozpiska nie powinna być szczegółowa lecz krótka, jasna i zrozumiała dla wszystkich właścicieli.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.