kwiaty na parapecie

TajaTaja Użytkownik
edytowano marca 2015 w O Forum
Witam,
Zarządca zaproponował właścicielom lokali we wspólnocie ukwiecenie parapetów okiennych ze środków finansowych wspólnoty. Czy to jest zgodne z prawem. Nawet zabezpieczone donice mogą zagrażać bezpieczeństwu przechodniom.
Dlaczego właściciel musi zastosować się do propozycji zarządcy.
Proszę o odpowiedź
Taja

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak uchwalicie, tak będzie. Zarządca, sąsiad, ty - coś proponujecie. Decyzję podejmuje większość.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Taja:[/cite]Witam,
    Zarządca zaproponował właścicielom lokali we wspólnocie ukwiecenie parapetów okiennych ze środków finansowych wspólnoty.
    Czy to jest zgodne z prawem. Nawet zabezpieczone donice mogą zagrażać bezpieczeństwu przechodniom.
    Dlaczego właściciel musi zastosować się do propozycji zarządcy.
    Proszę o odpowiedź
    Taja
    Takie prawo jest prawem wewnętrznym danej wspólnoty .
    Jak uchwalicie (większością liczoną udziałami ) że WM kupuje sadzonki kwiatów, co roku za naście tysięcy zł, to tak będzie.

    Zawsze na łeb może coś spaść ...nawet z przelatującego samolotu Co ma być to będzie ...
  • Opcje
    TajaTaja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam,
    Proszę o podanie wzoru uchwały w jakiej formie powinna być sporządzona, Mają być kupione donice na balkon ziemia i kwiaty tylko nie wiadomo kto będzie robił nasadzenia i dbał o kwiaty. Większość właścicieli nie mieszka lub wynajmuje lokale. Dlaczego zarządca narzuca nam właścicielom swoją wolę.
    Dziękuję za pomoc.
    Taja
  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Taja:[/cite] Mają być kupione donice na balkon ziemia i kwiaty tylko nie wiadomo kto będzie robił nasadzenia i dbał o kwiaty. Większość właścicieli nie mieszka lub wynajmuje lokale. Dlaczego zarządca narzuca nam właścicielom swoją wolę.
    Została rzucona jakaś propozycja i jeżeli właściciele podejmą (większość udziałami) taką uchwałę, to będzie. Skoro jednak, jak piszesz większość nie mieszka lub wynajmuje lokale, to nie będą zainteresowani taką uchwałą i nie zostanie ona przyjęta.
    Wg mnie narzucanie właścicielom jakie kwiatki i w jakich doniczkach mają trzymać na swoich balkonach jest przesadą. Będą wydane wspólne pieniądze bez możliwości "zmuszenia" właścicieli, którzy nie będą mieli ochoty bawić się w ogrodników, by te kwiatki podlewali. Mało tego, ci co nie chcą mieć kwiatków na swoim balkonie mogą też nie chcieć płacić za kwiatki na balkonie sąsiada. Nie sądzę, by ktoś pobiegł do sądu z taką ingerującą w indywidualną własność lokali uchwałą , ale więcej z tego może być niesnasek między sąsiadami niż korzyści z ładnego wyglądu budynku jako całości.
    Co innego, gdyby te donice były na tarasie do wspólnego użytkowania albo w wejściach do budynku - wówczas donice byłyby na częściach wspólnych i mozna by robić takie zakupy i do obowiązków np sprzątającej osoby dodać dbanie o kwiatki.

    U mnie po termomodernizacji mamy piękne balkony, ale kwestie kwiatków na nich rozwiązaliśmy inaczej: wyszukałem w internecie pasujące do nich skrzynki i na zebraniu zaproponowałem ich kupno przez zainteresowanych właścicieli. Każdy kto chciał mieć takie skrzynki, sam sobie je kupił w wybranym przez siebie sklepie i zasadził swoje kwiatki
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano marca 2015
    Tu masz kilkadziesiąt wzorów uchwał
    http://www.zarzadca.pl/wzory-uchwal-i-umow/uchwaly
    Te na montaż, remont łatwo przerobisz
    Dlaczego zarządca narzuca nam właścicielom swoją wolę.
    Dlaczego dajecie sobie coś narzucać?
    To zarządca czy administrator?
  • Opcje
    TajaTaja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarządca
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2015
    [cite] Taja:[/cite]Proszę o podanie wzoru uchwały w jakiej formie powinna być sporządzona,
    w mojej WM uchwały piszą ci co zgłaszają pomysły , My tylko oceniamy czy jest potrzebna, czy można w trybie zwykłym.
    [cite] Taja:[/cite] Mają być kupione donice na balkon ziemia i kwiaty tylko nie wiadomo
    kto będzie robił nasadzenia i dbał o kwiaty.
    jak to kto? firma wynajęta .... zazwyczaj jest ta sam co sprzedała sadzonki ( ok 4000 zł), a podlewała będzie firma sprzątająca lub zostanie wykonany system samopodlewania (8000 zł).
    [cite] Taja:[/cite] Dlaczego zarządca narzuca nam właścicielom swoją wolę.
    on tego na pewno nie wymyślił sam , ale ktoś inny z właścicielei lokali go nachodził i nachodził , z tym pomysłem, że dał za wygraną.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.