Czy administrator musi przygotować umowy

akrimaakrima Użytkownik
Witam, proszę o informację, czy administrator musi przygotować nam umowy dotyczące remontu dachu oraz wszelkie uchwały z tym związane, czy po wykonaniu robót powinien sprawdzić ich realizację zgodnie z kosztorysem jeśli Wspólnota tego oczekuje?


Wcześniej na innym wątku prosiłam o odpowiedź na moje pytanie pozwolę sobie zadać je jeszcze raz.

Właścicel płaci zaliczy wg starego aktu noatrialnego miał 67,90 m mieszkanie po tej całej rozbudowie twierdzi że ma o 3 metry więcej w 1999 roku ma zgode Gminy na rozbudowę swojego lokalu, żadnej innej zgody właścicieli ponoć nie ma nie byłam wtedy właścicielką mieszkania w tej wspólnocie.
Zajął część gruntu wspólnego i wcześniejszy metraż przed rozbudową zmniejszył mu się o połowę bo wyrównał podłogi i wysokość mieszkania zrobił 2,19 i dlatego rzeczoznawca majątkowy stwierdził, że teraz jego mieszkanie powiekszyło się tylko o 3 metry. Dał nam do podpisania uchwałę o nowych udziałach gdzie udziały niewiele mu sie zwiększyły bo tylko o 0,30%. - nikt nie podpisał. Teraz Mzgk praktycznie nas zmusiło do podpisania nowej uchwały na remont całego dachu, ponieważ ta uchwała o sposobie finansowania nie była podpisana właśnie przez tego właściciela i zakres remontu cześci dachu zostałyby zwiększony o 3 m dachu a pan z działu technicznego zgm stwierdził ze musi być nowa uchwała na te 3 m, więc ten 1 właściciel powiedział ze on chce teraz calego remontu i nie podpisze nam niczego a juz napewno nie tego skrawka do remontu. Wszyscy właściciele ulegli terroryscie zostałam sama. A wykonawca jest juz od tygodnia na dachu. Proszę o podpowiedz czy musiała być nowa uchwała na ten mały skrawek czy mogliśmy zrobić remont tego dachu bez zgody tego 1 właściciela skoro wcześniej się zgodził na remont części dachu a teraz zrozumial ze ma szanse ukryć różne pokrycia dachu - papa, blacha. Boli mnie ta niesprawiedliwość i oszustwa. Można tak sobie podłogi podnosić sufity obniżać i płacić o połowę metrażu.
Zgłosiliśmy do nadzoru budowlanego ale boję się ze i to mu ujdzie na sucho jak wszystkie pozwolenia.
Widzę, że ludzie nie chcą na tej mojej wspólnocie walczyć i nie mają pojęcia o niczym każą płacić to biorą kredyt i płacą.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy administrator musi przygotować nam umowy dotyczące remontu dachu oraz wszelkie uchwały z tym związane, czy po wykonaniu robót powinien sprawdzić ich realizację godznie z kosztorysem jeśli Wspólnota tego oczekuje?
    Wszystko zależy od umowy. To w niej są wyliczone obowiązki administratora i wspólnoty.
    Sprawdzanie, czy praca została wykonana.
    Drobne prace - tak.
    Remonty - zatrudnia się inspektora nadzoru lub prosi o odebranie prac kogoś, kto umie ocenić ich wykonanie. Twój administrator ma do tego kwalifikacje?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano marca 2015
    [cite] akrima:[/cite]

    Właścicel płaci zaliczy wg starego aktu noatrialnego miał 67,90 m mieszkanie po tej całej rozbudowie twierdzi że ma o 3 metry więcej w 1999 roku ma zgode Gminy na rozbudowę swojego lokalu, żadnej innej zgody właścicieli ponoć nie ma nie byłam wtedy właścicielką mieszkania w tej wspólnocie.
    Zajął część gruntu wspólnego i wcześniejszy metraż przed rozbudową zmniejszył mu się o połowę bo wyrównał podłogi i wysokość mieszkania zrobił 2,19 i dlatego rzeczoznawca majątkowy stwierdził, że teraz jego mieszkanie powiekszyło się tylko o 3 metry.



    Nie rozumiem, ten właściciel zajął grunt wokół budynku? Ponadto skoro "żadnej innej zgody ponoć nie ma", to należałoby to najpierw sprawdzić, ponieważ taką zgodę może mieć, prawda?

    [cite] akrima:[/cite]Dał nam do podpisania uchwałę o nowych udziałach gdzie udziały niewiele mu sie zwiększyły bo tylko o 0,30%. - nikt nie podpisał. Teraz Mzgk praktycznie nas zmusiło do podpisania nowej uchwały na remont całego dachu, ponieważ ta uchwała o sposobie finansowania nie była podpisana właśnie przez tego właściciela i zakres remontu cześci dachu zostałyby zwiększony o 3 m dachu a pan z działu technicznego zgm stwierdził ze musi być nowa uchwała na te 3 m , więc ten 1 właściciel powiedział ze on chce teraz calego remontu i nie podpisze nam niczego a juz napewno nie tego skrawka do remontu. Wszyscy właściciele ulegli terroryscie zostałam sama. A wykonawca jest juz od tygodnia na dachu. Proszę o podpowiedz czy musiała być nowa uchwała na ten mały skrawek czy mogliśmy zrobić remont tego dachu bez zgody tego 1 właściciela skoro wcześniej się zgodził na remont części dachu a teraz zrozumial ze ma szanse ukryć różne pokrycia dachu - papa, blacha.

    Dlaczego o 3 metry? To dobudówka? Ile lokali znajduje się w tym budynku?



    [cite] akrima:[/cite]Boli mnie ta niesprawiedliwość i oszustwa. Można tak sobie podłogi podnosić sufity obniżać i płacić o połowę metrażu.
    Zgłosiliśmy do nadzoru budowlanego ale boję się ze i to mu ujdzie na sucho jak wszystkie pozwolenia.
    Widzę, że ludzie nie chcą na tej mojej wspólnocie walczyć i nie mają pojęcia o niczym każą płacić to biorą kredyt i płacą.

    Jaka niesprawiedliwość? Najpierw należałoby ustalić czy ta zgoda była czy nie.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2015
    [cite] akrima:[/cite]Witam, proszę o informację,
    czy administrator musi przygotować nam umowy dotyczące remontu dachu oraz wszelkie uchwały z tym związane,
    wszytko zależy, jak została spisana umowa o świadczenie usług przez Administratora.

    Wycena takiej umowy ( wynagrodzenie administratora) jest dostosowane do zakresu usług jaki wynika z zawartej umowy , a nie do oczekiwań Wspólnoty /Zarządu.
    Za 0,60 zł/m2 ( tak jest średnia stawka za administrowanie) można wykonywać podstawowe czynności wynikające z prawa związanego z obsługą Wspólnoty. a nie okresowe zadania prawnicze czy nadzorcze.
    Jak ma to wpisane , to ma to robić, jak nie, to jest to jego dobra wola. Administrator to nie "człowiek orkiestra"

    Tym się różnią Administratorzy na rynku .
    [cite] akrima:[/cite] czy administrator musi po wykonaniu robót powinien sprawdzić ich realizację zgodnie z kosztorysem jeśli Wspólnota tego oczekuje?
    Wspólnota ????
    od tego są uprawnione osoby (inspektor techniczny , nadzoru, inwestor zastępczy) które na tym się znają , administrator to nie "człowiek orkiestra" , który realizuje wszystkie oczekiwania amatorskiego Zarządu czy leni właścicieli lokali.
  • Opcje
    akrimaakrima Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Lokali jest 5 jeden z właścicieli rozbudował swój lokal nie ma podpisanej uchwały o rozbudowie przez żadnego właściciela zrobił to w latach 99-2000 nie zrobił zmiany udziałów wyliczył ze jego lokal ma około 100 m wcześniej miał 87 ale w związku z tym, że wyrównał sobie podłogę i wysokość mieszkania ma 2,19 m tak twierdzi to powierzchnia jego lokalu wzrosła tylko o 3 metry.
    Czy to jest zgodne z prawem? To ja też obniże sobie sufit na 2,19 i będę płacić połowe.

    Nowy doklejony: 25.03.15 17:53
    Nikt nie mówi ze administrator ma to robić za darmo ale jeżeli reklamuje się, że służy pomocą przy obsługe prawnej i technicznej to chyba może to zrobić za jakość cenę.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] akrima:[/cite]Lokali jest 5 jeden z właścicieli rozbudował swój lokal nie ma podpisanej uchwały o rozbudowie przez żadnego właściciela zrobił to w latach 99-2000 nie zrobił zmiany udziałów wyliczył ze jego lokal ma około 100 m wcześniej miał 87 ale w związku z tym, że wyrównał sobie podłogę i wysokość mieszkania ma 2,19 m tak twierdzi to powierzchnia jego lokalu wzrosła tylko o 3 metry.
    Czy to jest zgodne z prawem? To ja też obniżę sobie sufit na 2,19 i będę płacić połowę.
    Uważam , że o tym czy lokal spełnia wymogi prawa budowlanego i jaka jest jego powierzchnia powinien sprawdzić rzeczoznawca majtkowy jako osoba uprawniona

    [cite] akrima:[/cite] Nikt nie mówi ze administrator ma to robić za darmo, ale jeżeli reklamuje się,
    że służy pomocą przy obsłudze prawnej i technicznej', to chyba może to zrobić za jakość cenę.
    jasne , jak się na tym zna i ma to w ofercie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.