Umowa z zarządcą 18.1

tajfuntajfun Użytkownik
W mojej wspólnocie zarządca ze względów " zdrowotnych" rezygnuje z zarządzania ( 18.1).Odbywa się to w taki sposób że dwie panie prowadzące w spółce firmę zarządzająca zmieniają się rolami. Dotychczasowy zarządca nie miał żadnej umowy ze wspólnotą na zarządzanie. Natomiast ma podpisana umowę na administrowanie ( praktycznie na zarządzanie) ze swoja firmą podpisaną przez upoważnioną przez zarządcę osobą czyli tą panią która jest w spółce i która teraz chcę zostać zarządcą wspólnoty. Operacja ta dotyczy kilkudziesięciu wspólnot.
Ja przy tej okazji chciałbym załatwić kila spraw związanych z zarządzaniem w mojej wspólnocie.I nie wiem jak to zrobić.
Plan mam taki.
1. Chcę " zablokować" przegłosowanie tej uchwały poprzez wyjaśnienie na piśmie wszystkim, właścicielom przyczyn i powodów zmian.
2. Jeśli przegłosują to koniec " moich marzeń, jeśli nie to chcę zwołać zebranie.
3. Na zebraniu chciałbym przedstawić wszystkim projekt umowy na administrowanie. Oczywiście wcześniej projekt ten dołączyć do zawiadomienia o zebraniu.
I tu pojawiają sie moje wątpliwości i pytania.
1. Zarządca 18.1 zwykle zarządza bez umowy na podstawie umowy zawartej pomiędzy właścicielami o sposobie zarządu NW W AN
Gdyby z tej umowy wynikało prawo zarządcy do reprezentacji wspólnoty to wszystko byłoby OK. Ale tak nie jest.
I teraz. Nie można tego załatwić zwykłą uchwałą. Zmiana 18.1 musi mieć formę wynikającą z 18.2a. A do tego nie można dodawać zapisów dodatkowych do umowy notarialnej, lecz tylko możne je zmieniać.
Kuba P zasugerował kiedyś że można podpisać umowę z zarządcą , którą w imieniu wspólnoty podpisują wybrani uchwałą przedstawiciele właścicieli . Rozwiązanie takie obiło mi się o oczy w literaturze. Moje zdanie na ten sposób , jest negatywne. Wg mnie powinna zostać zmieniona umowa notarialna o sposobie zarządu NW.
Co wy na to. Jak to można obejść?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]
    KubaP zasugerował kiedyś, że można podpisać umowę z zarządcą , którą w imieniu wspólnoty podpisują wybrani uchwałą przedstawiciele właścicieli . Rozwiązanie takie obiło mi się o oczy w literaturze.
    Moje zdanie na ten sposób , jest negatywne.
    a co w tym złego, Że powierzacie zarzadzanie NW (art. 18.1 UoWL) za pomocą pełnomocników, którzy zostali upoważnienia do zawarcia umowy z Zarządcą?
    [cite] tajfun:[/cite]Wg mnie powinna zostać zmieniona umowa notarialna o sposobie zarządu NW.
    jak znajdziesz jeszcze kliku właścicielei że będziecie dysponowali ponad 50% licząc udziałami , to może ci się spełnią życzenia ,
    ty szukasz zwolenników i tępisz przeciwników tej metody ?
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba P:
    a co w tym złego, Że powierzacie zarzadzanie NW (art. 18.1 UoWL) za pomocą pełnomocników, którzy zostali upoważnienia do zawarcia umowy z Zarządcą?
    Kuba . Ja nie wiem o czym ty piszesz. Czy o umowie o sposobie zarządu NW zawarta pomiędzy włascicielami i ewentualnej jej zmianie na podstawie art 18.2a.
    Czy piszesz o umowie pomiędzy wspolnotą a zarządcą o zarządzanie wspolnotą ?
    Z umowy notarialnej zawartej pomiędzy włascicielami ( przy pierwszym wyodrębnieniu lokalu) powinno wynikać nie tylko wskazanie zarządcy , ale także jego umocowanie do reprezentacji wspólnoty. Co zrobić jeśli takie umocowanie do reprezentacji z tej umowy nie wynika?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2015
    Tajfun jak to nie wiesz ? czytaj ze zrozumienie, a nie z potwierdzeniem twojej teorii spiskowej jaka sobie wymyśliłeś
    a co w tym złego, Że powierzacie zarządzanie NW (art. 18.1 UoWL) za pomocą pełnomocników, którzy zostali upoważnienia do zawarcia umowy z Zarządcą?
    a ty serwujesz taki tekst
    Czy o umowie o sposobie zarządu NW zawarta pomiędzy włascicielami i ewentualnej jej zmianie na podstawie art 18.2a.
    Czy piszesz o umowie pomiędzy wspolnotą a zarządcą o zarządzanie wspolnotą ?

    to są dwa odrębne światy wspólnotowe.art. 18.1 UoWL i art 18.2a.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A jaką to ja sobie wymyśliłem spiskową teorię ? I jakie to są "odrębne światy" wspólnotowe?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tajfun weź się za lekturę ustawy o własności lokali.
    zachowujesz się jak bobas w piaskownicy
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba P. Ja próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie: co można zrobić jeśli zarządca któremu zarząd NW powierzono na podstawie art 18.1 nie ma umocowania do reprezentowania wspólnoty ( art21). Ja nie jestem powołany do interpretacji zapisów jakiejkolwiek ustawy i obawiam się że Ty też nie jesteś , nawet gdybyś urodził się w jakiejś stajence i odwiedzili Cię trzej królowie.
    Ja w swojej ocenie stanu faktycznego kieruje się orzecznictwem sądowym. W tym przypadku uchwałą SN z 2009r. Jeśli masz ze mną dyskutować z takiej pozycji to sie lepiej nie wypowiadaj wcale. Na razie jestem jeszcze cierpliwy, bo wiem że w Twoim przypadku trzeba być cierpliwym.
    Jeśli natomiast nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie to zajmii się doradzaniem tym którzy nie wiedza jak rozwiązać problem parkowania samochodów na chodnikach , lub s...ch piesków .
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2015
    [cite]tajfun[/cite]co można zrobić jeśli zarządca któremu zarząd NW powierzono na podstawie art 18.1 nie ma umocowania do reprezentowania wspólnoty ( art21)
    to daj mu pełnomocnictwo rodzajowe uchwałą właścicieli lokali i osioł tego nie rozbierze
    [cite]tajfun[/cite]Na razie jestem jeszcze cierpliwy, bo wiem że w Twoim przypadku trzeba być cierpliwym.
    nie żartuj, popatrz kto ( ilu) jeszcze z tobą chce prowadzić wymianę poglądów , ale i moja cierpliwość się kończy
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba P; Ja nie uważam się za eksperta od UoWL jak Ty i na tym forum nie szukam TWA do wymiany poglądów lecz uważam to forum za formę pomocy w kształtowaniu swoich poglądów i dlatego wdzięczny jestem każdemu za poważne traktowanie. To nie jest tak do końca że nikt ze mną nie chce dyskutować. To, moim zdaniem mało osób chce w ogóle dyskutować na ten akurat temat. Bo temat jest trudny i kontrowersyjny.
    Uważasz że bawienie się w pełnomocnictwa rodzajowe w każdej sprawie to jest normalny sposób zarządzania wspólnotą?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2015
    [cite] tajfun:[/cite]
    Uważasz, że bawienie się w pełnomocnictwa rodzajowe w każdej sprawie to jest normalny sposób zarządzania wspólnotą?
    nie wiem co ci napisać , ale ... znowu nie rozumiesz pojęcia pełnomocnictwa rodzajowego i czasu jego trwania

    tu masz linka edukacyjnego ws pełnomocnictw
    http://www.infor.pl/prawo/umowy/wzory-umow/k,15,Pelnomocnictwo.html
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba P . Ja wiem co to jest pełnomocnictwo rodzajowe.I nie chodzi tu o czynności wykraczające poza zakres zwykłego zarządy , lecz o czynności reprezentacji w ramach zwykłego zarządu. Ty nie masz takiej sytuacji i obawiam się ze nie wiesz o co w sprawie chodzi.
    Przypuszczam że jesteś zwolennikiem poglądu że powierzenie zarządzania jest równocześnie powierzeniem reprezentacji. Jeśli tak, to nasza dyskusja nie ma sensu i wyłącz się z niej.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]Kuba P .
    Ja wiem co to jest pełnomocnictwo rodzajowe.
    I nie chodzi tu o czynności wykraczające poza zakres zwykłego zarządy , lecz o czynności reprezentacji w ramach zwykłego zarządu.
    to takiego pełnomocnictwa rodzajowego nie można mu dać do wykonywania czynności w ramach zwykłego zarządu, do reprezentowania wspólnoty na zewnątrz, do składania oświadczeń w imieniu wspolnoty. itd mozna by wymieniać .
    Nie rozumiem w czym jest problem.
    [cite] tajfun:[/cite]Ty nie masz takiej sytuacji i obawiam się ze nie wiesz o co w sprawie chodzi.
    nie ma, bo u mnie jest w miare normalność choć czasami to ja nie wiem czy co poniektórzy właściciele są przy zdrowych rozumkach.
    [cite] tajfun:[/cite]Przypuszczam że jesteś zwolennikiem poglądu że powierzenie zarządzania jest równocześnie powierzeniem reprezentacji. Jeśli tak, to nasza dyskusja nie ma sensu i wyłącz się z niej.
    ....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.